Category Archives: Lajmi fundit

30 Aug
0

PD do ndjekë çdo rrugë në mbrojtje të Kushtetutës, Rama kërkon kontrollin e drejtësisë

Zoti kryetar i Kuvendit, kolege dhe kolegë deputetë Caktimi i nje seancë të jashtëzakonshme vetëm 5 ditë para asaj të zakonshmes, është cinizmi më i madh që i bëhet shqiptarëve në udhëkryqin e tmershëm të krimit, korrupsionit, drogës që mbulon ...

Me Shume
30 Aug
0

Ky është shtatori i fundit i Edi Ramës në pushtet!

Zoti kryetar, është thirrur në mënyrë të jashtëzakonshme kjo konferencë kur, në vetëdijen e çdo shqiptari emergjencë e emergjencave është shndërrimi i vendit të tyre në kanabistan. Shndërri i i Shqipërisë në kanabistan, duke filluar nga zonat më të thella ...

Me Shume
30 Aug
0

Mashtrimet e Ramës, para zgjedhjeve faturë me zero detyrime, pas zgjedhjeve, fatura me 1 milionë e 500 mijë lekë detyrime

Kemi këtu një mashtrim klasik të Edi Ramës. Ja fatura që dërgon ai për qytetarët para zgjedhjeve. Kemi një faturë për një familje në Dibër në fund të majit të 2015, pra pak para zgjedhjeve të qershorit. Thotë se detyrimi ...

Me Shume
30 Aug
0

Shehu: Bashkia fond të veçantë për t’u paguar energjinë familjeve në varfëri ekstreme

Banorët: Na kanë lënë me muaj në errësirë, sot na thonë na jepni votën t’u lidhim dritat Kandidati për kryebashkiak të Dibrës Sherefedin Shehu u takua me banorë të fshatrave Rreth-Kale,  Vajmëdhej dhe Reç. Infrastruktura rrugore dhe bujqësore si  dhe ...

Me Shume
29 Aug
0

Infrastruktura dhe turizmi prioritet për zhvillimin dhe hapjen e vendeve të punes në Lurë

Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu i shoqëruar nga deputetët Arben Imami dhe Gent Strazimiri u takua me banorë të Lurës.  Ndërtimi i infrastrukturës rrugore dhe zhvillimi i turizmit janë prioritetet e shpalosura nga zoti Shehu. Që vitin e ...

Me Shume
29 Aug
0

Drejtësi për Arditin, qytetarë e familjarë të 17 vjecarit bashkohen me PD në protestë para Bashkisë

Partia Demokratike organizoi sot një aksion qytetar para Bashkisë së Tiranës, për të kërkuar drejtësi për Arditin, 17 vjecarin që vdiq me 6 gusht në Landfillin e Sharrës. Mesazhi i këtij aksioni ka të bëjë me përgjegjësinë që ka drejtpërdrejt Erion ...

Me Shume
28 Aug
0

Ja institucionet e bashkitë e Ramës që dhanë 12 miliardë lekë për Sadriun në një vit

Ka një angazhim total të institucioneve, ministrive e bashkive të Edi Ramës për të dhënë miliona për Sadriun. 12 miliardë lekë ka marrë për një vit, një shumë që do të mjaftonte si pagesë papunësie për 15 mijë familje në ...

Me Shume
28 Aug
0

Krimi dhe korrupsioni i Veliajt me Sharrën, nesër nis aksioni qytetar

Faktet e zbuluara e nxjerrin Erion Veliajn drejtpërdrejt përgjegjës për vdekjen e Arditit në landfillin e sharrës. Një landfill i kthyer në një ferr paligjshmërie dhe njëkohësisht në parajsë financiare për Veliajn. Erion Veliaj garantoi punë të sigurtë e brenda ...

Me Shume
28 Aug
0

Rama i jep 12 milionë euro Sadri Abazit ndërsa Dibrën e ka lënë në mëshirë të fatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin Shehu u takuan me banorë të fshatit Brezhdan. Banorët i bënë të ditur zotit Basha se 80% e bagëtive të fshatit të tyre janë prekur nga sëmundja. ...

Me Shume
27 Aug
0

Faktet e reja, Erion Veliaj drejpërdrejt përgjegjës për vdekjen e Arditit. Cfarë pret Prokuroria?

Krimi në landifllin e Erion Veliajt e ka origjinën në një skemë të pastër korrupsioni e paligjshmërie. E gjitha nisi në maj të këtij viti, kur Veliaj kaloi në Këshill Bashkiak ndërmarrjen Eco-Tirana. Pa garë, pa konkurencë, ai i dha ...

Me Shume