fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Tet
0

Familja 6 anëtarëshe në Babrru të Tiranës, mes skamjes dhe braktisjes së shtetit

Deputetja Oriola Pampuri ishte në familjen 6 anëtarëshe të Arben Hysenjt në Babrru të Tiranës, e cila jeton pa asnjë të ardhur dhe është në gjendje të mjeruar. Kësaj familjeje i është hequr ndihma ekonomike, megjithëse dy prindërit janë pa ...

ME SHUME
06 Tet
0

Prej 11 ditësh, pengun e krimit, Edi Rama e ka bërë memec pyetja se çfarë tregojnë 8 kamerat e Stacionit të Policisë së Fushë Krujës ditën e 21 Korrikut, kur denoncohet prania e Taulant Ballës në kërcënimin me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut

GENT STRAZIMIRI, DEPUTET I PARTISË DEMOKRATIKE   Edi Rama vazhdon të heshtë, sepse nuk guxon të thotë të vërtetën e pranisë së Taulant Ballës, Artur Bushit dhe Rrahman Rrajës në Policinë e Fushë Krujës më 21 Korrik.   Në praninë ...

ME SHUME
05 Tet
0

Salianji dorëzon në Prokurori një material për të nxitur të bëjë detyrën me paanshmëri dhe të marrë në pyetje persona që janë deklaruar se kanë dijeni për çështjen, Edi Rama, Fatmir Xhafa dhe Taulant Balla

Do të bashkëpunoj me prokurorinë, megjithë mungesën e besimit, për të mos i lënë asnjë alibi që të mbyllë çështjen për Agron Xhafajn, vëllanë e Ministrit të Brendshëm, i përfshirë në trafik droge. Prokurorisë i dorëzova një material për ta ...

ME SHUME
05 Tet
0

Në policinë e Fushë Krujës janë 8-10 kamera, por me urdhër të Edi Ramës, nuk tregon çfarë përmbajnë pamjet e 21 korrikut, kur Balla, Bushi dhe Rraja morën pjesë në kërcënimin me pistoletë në kokë të Emiljano Nuhut

FLAMUR NOKA, DEPUTET PD Edi Rama ka folur për gjithçka këto 10 ditët e fundit, por ai dhe qeveria e tij nuk kanë guxuar të japin asnjë shpjegim se çfarë përmbajnë kamerat e Policisë së Fushë Krujës më 21 Korrik. ...

ME SHUME
05 Tet
0

Qeveria lë në mëshirë të fatit 5 mijë banorë të gjashtë fshatrave të Bashkisë Tiranë

Qeveria lë në mëshirë të fatit 5 mijë banorë të gjashtë fshatrave të Bashkisë Tiranë Tokat janë të shkretuara nga mungesa e ujësjellësit dhe kanaleve vaditëse, rrugë janë të pashtruara dhe qendra shëndetësore është jashtë funksionit Banorët paguajnë vetë qindra ...

ME SHUME
04 Tet
0

PS miraton me një vit vonesë amendamentet e opozitës për të mos iu shkurtuar fondet organeve të vettingut

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE Partia Socialiste refuzoi një vit më parë amendamentet e opozitës për të miratuar pa asnjë shkurtim kërkesën e organeve të vettingut për burime njerëzore. Ishte vendim i Edi Ramës që të shkurtonte me 40 % numrin ...

ME SHUME
04 Tet
0

Qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.

Qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.   Sa herë Edi Ramës i kapet në krim një deputet ...

ME SHUME
04 Tet
0

Opozita kallëzim penal kryeministrit Edi Rama, për kanosje ndaj komisar Emiljano Nuhu dhe përpjekje për të shtrembëruar të vërtetën

• Opozita kallëzim penal kryeministrit Edi Rama, për kanosje ndaj komisar Emiljano Nuhu dhe përpjekje për të shtrembëruar të vërtetën • Vendi sot ka nevojë për paketën antimafia, për shkëputjen e krimit nga qeveria.   PRONONCIMI I PLOTË I N/KRYETARIT ...

ME SHUME
03 Tet
0

Policia e Xhafajt në vend që të godasë krimin e organizuar në Elbasan, dhunon fëmijët e fshatit Mengël që kërkojnë shkollë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI LUÇIANO BOÇI Kur të gjithë presin që në Elbasan forcat speciale ti turren krimit të organizuar ulur këmbëkryq në qytet, Fatmir Xhafaj dhe i emëruari nga vëllai i tij tafikant në krye të Policisë së ...

ME SHUME
03 Tet
0

Punonjës të policisë dhe SHKB-së denoncojnë se Taulant Balla i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, të marrë masa për të zhdukur provat e pranisë së tij në Policinë e Fushë Krujës në 21 Korrik

Punonjës të policisë dhe SHKB-së denoncojnë se Taulant Balla i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, të marrë masa për të zhdukur provat e pranisë së tij në Policinë e Fushë Krujës në 21 Korrik.   Sot, ...

ME SHUME