Category Archives: Lajmi fundit

28 Jul
0

Njoftim për shtyp i Opozitës së Bashkuar

Opozita e Bashkuar, me kërkesë të saj, zhvilloi sot një takim me Ambasadorët e SHBA dhe BE për t’i informuar mbi qëndrimin e saj lidhur me Reformën Zgjedhore dhe veprimet e njëanshme që ka ndërmarrë Kryeministri Rama për prishjen e ...

Me Shume
25 Jul
0

KONFERENCA E PLOTË PËR SHTYP E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, GAZMENT BARDHI DHE PËRFAQËSUESVE TË OPOZITËS NË KËSHILLIN POLITIK OERD BYLYKBASHI DHE PETRIT VASILI

  Hapje e listave 100%, hap i madh i opozitës për konsensus. Bie maska e Edi Ramës. Akoma nuk e ka pranuar hapjen e plotë të listave.   Propozimi i Ramës: Rreth 100 deputetë të jenë të paracaktuar nga listat ...

Me Shume
24 Jul
0

DEKLARATA E PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS OERD BYLYKBASHI PAS MBLEDHJES SË KËSHILLIT POLITIK

  •             Listat duhet të hapen 100%, me kusht që formula aktuale kushtetuese dhe ligjore e koalicioneve dhe formula për ndarjen e mandateve brenda koalicionit, të mos ndryshojë.   •             Përfaqësuesi i maxhorancës refuzoi të pozicionohej për propozimin e opozitës. ...

Me Shume
24 Jul
0

Opozita ofron konsensus, Basha: Hapje 100% e listave, me kushtin që koalicionet dhe formula e përllogaritjes së mandateve të mos ndryshohet.

  Opozita ofron konsensus, Basha: Hapje 100% e listave, me kushtin që koalicionet dhe formula e përllogaritjes së mandateve të mos ndryshohet.   Opozita e Bashkuar është e vendosur të refuzojë çdo propozim unilateral për ndryshime kushtetuese, që prekin çështje ...

Me Shume
24 Jul
0

Paligjshmëri dhe kontroll politik me kreun e BKH. Kandidatja e vetme Aida Hajna, nën hetim penal për korrupsion me 10 mijë euro.

  •       Paligjshmëri dhe kontroll politik me kreun e BKH. Kandidatja e vetme Aida Hajna, nën hetim penal për korrupsion me 10 mijë euro. •        Hajna e qeverisë duhet skualifikuar njësoj si të tjerët. Gara duhet të rihapet ...

Me Shume
23 Jul
0

Raporti europian/“Paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet”.

Raporti europian/“Paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet”, PD: Edi Rama ndërtoi narkoshtetin, krimi i organizuar i paprekshëm.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Dosja 184 për blerjen e zgjedhjeve në Dibër dhe dosja 339 ...

Me Shume
21 Jul
0

“Qytetar nderi” i Mitrovicës, Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, flet hapur: Basha, mik i shquar, së shpejti e pres si kryeministër.

KONFERENCA E PËRBASHKËT PËR SHTYP E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA DHE KRYETARIT TË KOMUNËS SË MITROVICËS, AGIM BAHTIRI “Qytetar nderi” i Mitrovicës, Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, flet hapur: Basha, mik i shquar, së shpejti e pres si ...

Me Shume
21 Jul
0

“Qytetar nderi” në Prishtinë, Shpend Ahmeti: Bashën e konsideroj kosovar.

KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA DHE KRYETARIT TË KOMUNËS SË PRISHTINËS, SHPEND AHMETI  “Qytetar nderi” në Prishtinë, Shpend Ahmeti: Bashën e konsideroj kosovar. Ndihma e Shqipërisë tashmë është më e domosdoshme se kurrë. Basha: Angazhimi i parë ...

Me Shume
20 Jul
0

Basha – Veliu: Investimi 30 vjeçar i LDK, si shtyllë e stabilitetit politik në Kosovë

Basha në selinë e LDK-së: Investimi 30 vjeçar i LDK, si shtyllë e stabilitetit politik në Kosovë, do të përkthehet sërish në bashkëpunim me forcat e tjera politike për të arritur objektivat e përbashkët në interes të Kosovës dhe qytetarëve ...

Me Shume
20 Jul
0

Basha-Limaj: Kosova në moment delikat, duhet unitet i faktorit politik për interesin e Kosovës.

KOMUNIKIMI I PËRBASHKËT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME KRYETARIN E PARTISË NISMA PËR KOSOVËN, FATMIR LIMAJ. Të gjithë faktorët në Kosovë vlerësojnë kontributin e Bashës për Kosovën. Fatmir Limaj: Basha, personalitetet që na ka ndihmuar dhe këshilluar ...

Me Shume