fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Pri
0

Shqipëria po ecën në rrugën e mbapsht, të bashkuar më 21 qershor do të ndalim të keqen‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryebashkiakë në Gramsh z.Kodhel Çala, në Cërrik z.Qamil Boja, në Belsh z.Asqeri Kuqja dhe në PeqinAlbert Kreçi. Shqipëria tha z.Basha, ka dy vjet që ecën në rrugën e gabuar.  Mjerimi dhe varfëria kanë ...

ME SHUME
28 Pri
0

Investimi në çerdhe, investim për të ardhmen e qytetit‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, takohet me prindër dhe punonjës të çerdheve në Tiranë. Cilësia e edukimit në këtë moshë, vendimtare për të ardhmen e shoqërisë dhe qytetit.  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua dje me ...

ME SHUME
27 Pri
0

Shqetësimet e tregtarëve, pjesë e programit të Halim Kosovës‏

Kandidati Kosova pohoi se në Tiranë është 1/3 e Prodhimit të Brendshëm Bruto ndaj vëmendja e qeverisë dhe e pushtetit lokal duhet të jetë këtu, duke shprehur bindjen se mund të bëhet shumë për nxitjen e sipërmarrjes dhe punësimit. Kandidati ...

ME SHUME
27 Pri
0

Dyshja Rama-Meta refuzojnë sërish dekriminalizimin, kandidojnë dhe mbrojnë trafikantët me shpifësin Balla‏

Partia Demokratike dënon përpjekjet e përditshme të dyshes Rama-Meta për të penguar procesin e dekriminalizimit. Sa më shumë nxjerrin pretekste dhe sabotojnë këtë proces jetik për vendin dhe të ardhmen e tij, aq më shumë vërtetojnë në sytë e publikut ...

ME SHUME
27 Pri
0

Basha: Vota e 21 qershorit do të jetë akti më i madh i bashkimit të shqiptarëve kundër varfërisë dhe mjerimit‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetar bashkie në Elbasan z.Ardian Turku, në Prrenjas z. Bajazit Karriqi dhe në Librazhd z.Fadil Brazhda. Në Elbasan z. Basha u prit nga qytetarët të cilët donin t’i tregonin në prani ...

ME SHUME
27 Pri
0

Betoni dhe eksodi, gjurmët e vetme të Ramës, sot u fshihet qytetarëve‏

Baltosja e përditshme e Partisë Socialiste dihet që nuk ngjit më. Çdo qytetar i Tiranës dhe i Shqipërisë e ka shumë të qartë dhe e di fare mirë se Lulzim Basha si kryetar bashkie i ka dhënë Tiranës pamjen dhe ...

ME SHUME
27 Pri
0

Tregje për fermerët, transparencë dhe komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova bisedon me banorët e Pezës, të cilët nuk shesin dot prodhimin. Kosova premton treg të organizuar, dhe komunikim të drejtpërdrejtë me ta për hallet dhe shqetësimet. Kandidati për kryetar Bashkie të Tiranës, Halim Kosova, u ...

ME SHUME
27 Pri
0

Basha: Populli në kufijtë e mbijetesës, Rama bën turistin nëpër Europë‏

Pas prezantimit të kandidatit për kryetar bashkie në Konispol zotin Malo Myrtaj, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me banorë të komunës Xarrë. Banorët i kanë kërkuar zotit Basha t’i ndihmojë që tokat e tyre të mos grabiten nga ...

ME SHUME
26 Pri
0

Basha: Edi Rama është kryeministri turist i një populli refugjat‏

Basha prezanton kandidatët për kryetar bashkie në Delvinë, Konispol, Sarandë, Libohovë. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar me prezantimet e kandidatëve për kryetarë bashkie në Delvinë zotin Dhurim Alinani, Konispol zotin Malo Myrtaj, në Sarandë zotin Kreshnik Bozho ...

ME SHUME
26 Pri
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratës së deputetit Ervin Bushati‏

Sot nuk ka qytetar të Tiranës apo shqiptar që nuk e di se Lulzim Basha  i ka dhënë Tiranës vizionin e një qyteti modern dhe europian me Bulevard të ri, terminal multimodal, transport modern pasagjerësh me tram, 200 projekte të ...

ME SHUME