Category Archives: Lajmi fundit

24 Apr
0

PD: Mbyllja e konsullatës shqiptare në New York, Rama dëmton marrëdhëniet me SHBA

Kryeministri Rama ka hedhur një tjetër hap në dëmtimin e marrdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke mbyllur konsullatën shqiptare në New York.

Me Shume
24 Apr
0

PD: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin

Zëdhënësja Vorpsi denoncon vendimin e qeverisë për të hedhur poshtë kontratat me artistët e Teatrit të Operës e Baletit dhe Teatrit Kombëtar

Me Shume
24 Apr
0

Ruli: Dyshja Rama-Meta, etje për pushtet, gllabëron edhe ILDKP-në

Fjala në Kuvend për miratimin e Projektligjit: “Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive, të detyrimeve financiare të të zgjedhurve”.

Me Shume
24 Apr
0

Topalli: Po uzurponi institucionet, kjo quhet Tirani!

Fjala e deputetes së Partisë Demokratike Jozefina Topalli në Parlament.

Me Shume
24 Apr
0

Islami: Uzurpimi i ILDKP-së, Shqipëria hedh një hap drejt oligarkisë

Fjala në Kuvend e deputetit të Partisë Demokratike Kastriot Islami.

Me Shume
23 Apr
0

Basha: Vërshimi i rinisë në Partinë Demokratike, lajmi më i mirë

Takimi me rinjtë demokratë/ Lulzim Basha shpall nisjen e fushatës së anëtarësimeve të PD-së të Tiranës.

Me Shume
23 Apr
0

Basha: Qeveria duhet ta ketë frikë popullin, jo populli qeverinë

Pasiguria dhe kriza ekonomike  kanë mbledhur në një tryezë sindikatat, organizatat e të larguarve nga puna, pensionistët, personat me aftësi të kufizuar, përfaqësuesit e biznesit etj. Ne kete tryeze kane marre pjese edhe kryetari i PD Lulzim Basha e  drejtues ...

Me Shume
22 Apr
0

Basha: Nuk do ta lejojmë kapjen e shtetit dhe vendosjen e oligarkisë Rama-Meta

Basha: “Zgjedhësit tuaj ju kanë votuar për premtimet që keni dhënë. Nuk ju kanë votuar për të zhbërë demokracinë, për të uzurpuar institucionet e pavarura, për t’i shpallur luftë opozitës, për të lënë Shqipërinë prapa kohe e jashtë Europës”.

Me Shume
22 Apr
0

Vokshi: Ministri ndërhyrje skandaloze në tender, cënon sigurinë shëndetësore të qytetarëve.

Kryetarja e Komisionit parlamentar të Shëndetësisë dënon refuzimin e Ministrit për të dhënë shpjegime në kuvend dhe denoncon aferën në shërbim të klientelës qeveritare.

Me Shume
22 Apr
0

Paloka: Jemi pro-komisionit hetimor, por të hetojmë problemin jo denoncuesit

Kryetari i Grupit parlamentar të PD, publikon kërkesën për zgjerimin e objektit të hetimit të komisionit parlamentar, për përdorimin e mundshëm të infrastrukturës së forcave të armatosura nga narkotrafikantët.

Me Shume