fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

29 Apr
0

Shqiptarët vuajnë për bukën e gojës kryeministri vazhdon guidën turistike‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie në Lushnje z.Darien Xhindoli, në Kavajë z.Engjëll Cara, në Rrogozhinë z.Eqrem Deliu dhe Divjakë z.Irakli Gorea. Kryetari i Partisë Demokratike theksoi se vota e 21 qershorit  është dhe duhet të jetë vota plebishitare e ndarjes nga politika ...

Me Shume
29 Apr
0

Pas dështimeve në çdo drejtim, Erion Veliaj tallet me të rinjtë‏

Pasi guxoi të tallej me qytetarët shqiptarë para një jave, ministri i Mirëqënies Sociale, tashmë siç e njohin të gjithë ministri i mirëqënies personale, duke thënë se shqiptarët ikin jashtë se jetohet më mirë, sot guxoi të tallet përsëri. Guxoi ...

Me Shume
29 Apr
0

Do të promovoj gratë në detyra e përgjegjësi‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, dëgjon kërkesat dhe shqetësimet e grave në Kryeqytet dhe angazhohet të ofrojë lehtësi e mbështetje për to. Por dhe t’u japë përgjegjësi për qeverisjen e qytetit.  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u ...

Me Shume
28 Apr
0

Vlerësoni votën, fitoni 4 vite, jo diçka ditën e votimit‏

Kandidati për kryebashkiak i Tiranës, Halim kosova, u takua sot me banorët e një prej zonave më të varfëra të Tiranës, pranë Shkollës së Bashkuar. Banoret ankohen për kushtet ekstreme ku jetojnë. “Thonë nuk vuan populli për bukë. Ne po ...

Me Shume
28 Apr
0

Shqipëria ecën në drejtimin e gabuar, kryeministri tallet me shqiptarët‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie në Pogradec z.Eduart Kapri, Devoll z.Bledion Nallbani, Pustec z.Mihallaq Apostollosfki dhe në Maliq z.Xhevdet Belishta. Zoti Basha e ka konsideruar ofenduese për shqiptarët deklaratën e kryeministrit, se shqiptarët janë të ...

Me Shume
28 Apr
0

Rama, producent fasadash që e zhyti vendin në papunësi e varfëri‏

Sot, Rama u tregoi qytetarëve të vendit se është një producent i dobët shfaqjesh televizive, por nuk ka degë palme që mbulon dështimin e tij monumental si një kryeministër që ka rritur me 7 përqind papunësinë, që ka çuar varfërinë ...

Me Shume
28 Apr
0

Rama autor i varfërisë dhe eksodit, fajëson shqiptarët që s’kanë aspirata‏

Sot Edi Rama tha që shqiptarët janë të varfër sepse nuk dinë të aspirojnë. Dhe ashtu si shqiptarët arratisen sot, nga burgu i varfërisë, nga burgu i papunësisë, sot Edi Rama u arratis nga përgjegjësia e tij si burrë shteti, ...

Me Shume
28 Apr
0

Shqipëria po ecën në rrugën e mbapsht, të bashkuar më 21 qershor do të ndalim të keqen‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryebashkiakë në Gramsh z.Kodhel Çala, në Cërrik z.Qamil Boja, në Belsh z.Asqeri Kuqja dhe në PeqinAlbert Kreçi. Shqipëria tha z.Basha, ka dy vjet që ecën në rrugën e gabuar.  Mjerimi dhe varfëria kanë ...

Me Shume
28 Apr
0

Investimi në çerdhe, investim për të ardhmen e qytetit‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, takohet me prindër dhe punonjës të çerdheve në Tiranë. Cilësia e edukimit në këtë moshë, vendimtare për të ardhmen e shoqërisë dhe qytetit.  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua dje me ...

Me Shume
27 Apr
0

Shqetësimet e tregtarëve, pjesë e programit të Halim Kosovës‏

Kandidati Kosova pohoi se në Tiranë është 1/3 e Prodhimit të Brendshëm Bruto ndaj vëmendja e qeverisë dhe e pushtetit lokal duhet të jetë këtu, duke shprehur bindjen se mund të bëhet shumë për nxitjen e sipërmarrjes dhe punësimit. Kandidati ...

Me Shume