fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

PS votoi Kryeprokuroren me karta të vjedhura. Reagojnë deputetët e PD: Ky është fallsifikim dhe vepër penale!

Deputetët e Partisë Demokratike denoncuan procesverbalin e votimit në Kuvend për Kryeprokuroren ku vërtetohet falsifikimi dhe manipulimi i votës së deputetëve. Sipas procesverbalit, në votim kanë marrë pjesë me votë ...

ME SHUME

Deklaratat e kryetarit të PD, Lulzim Basha dhe z. Berisha në Parlament

Basha: Tërhiquni nga shkelja e Kushtetutës!  Berisha: Mohimi i së drejtës së fjalës duke përdorur Gardën, është shpallje lufte në Parlament!  Basha : Edi Rama si Adolf Hitler. Qytetarët si ...

ME SHUME

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha pas takimit me aleatët

Siç e keni marrë vesh, mbledhja e tryezës së bashkuar të opozitës ka përfunduar me një vendimarrje unanime. Opozita është e bashkuar dhe e vendosur për protestën e së nesërmes, ...

ME SHUME

Deklaratë e zëdhënëses së Grupit Parlamentar, Grida Duma

Edi Rama do të bëjë nesër një puç kushtetues. Ai ka shumë arsye për të shkelur Kushtetutën, për të shkatërruar reformën në drejtësi dhe për të marrë nën kontroll Prokurorin ...

ME SHUME

Deklarata e drejtueses së Departamentit të Antikorrupsionit, Lealba Pelinku

Afera e ndërtimit të 3 fabrikave të djegies së plehrave në Elbasan, Fier dhe Tiranë me 178 milionë euro nuk është vetëm korrupsion në nivelet më të larta të qeverisë ...

ME SHUME

Basha: Ftoj qytetarët të protestojmë të hënën brenda dhe jashtë Parlamentit kundër kapjes së drejtësisë nga pushteti i krimit të organizuar.

Pas tre vjetësh përpjekje për reformën në drejtësi rezultati është ky: Të hënën do të emërohet një Prokuror i Përgjithshëm politik, pa veting, nga politikanë të korruptuar dhe të inkriminuar. ...

ME SHUME

Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Deklaratë e Jamarbër Malltezit për aferën e inceneratorëve Arben Ahmetaj dhe Edi Rama janë sot koka e mafias së plehrave në Shqipëri. Me ndërtimin e 3 inceneratorëve që do të ...

ME SHUME

Lulzim Basha takim në Bruksel me Presidentin e PPE, Joseph Daul

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe ...

ME SHUME

Deklarata e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes me grupin parlamentar për 16 amendamentet e deputetëve demokratë

Projektbuxheti 2018 duhet të jetë akti i fundit i kësaj qeverie, të cilin ne nuk duhet ta lejojmë të zbatohet. Për ndalimin e projektit mafioz, PD paraqiti amendamentet e veta ...

ME SHUME

Basha: PD e angazhuar në çmontimin e sistemit mafioz të blerjes së votës

Me përfaqësues të Insititutit Demokrat Amerikan (NDI) Lulzim Basha ndau shqetësimin për situatën e rëndë politike pas publikimit të fakteve për lidhjet e qeverisë me trafikun ndërkombëtar të drogës, që ...

ME SHUME
140141142144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519