Category Archives: Lajmi fundit

16 Jun
0

Banorët dhe bizneset në Kamëz në ditët më të zeza të tyre. Varfëria dhe ulja e konsumit pas pandemisë vetëm sa është rritur

  •             Banorët dhe bizneset në Kamëz në ditët më të zeza të tyre. Varfëria dhe ulja e konsumit pas pandemisë vetëm sa është rritur. •             “Marrin ushqime me listë, vijnë e i lajnë në fund të muajit”, bizneset në ...

Me Shume
16 Jun
0

Vendimi i KQZ në ikje për të mos shkarkuar kryebashkiakun ilegjtim të Matit provon aleancën e Edi Ramës me krimin. PD do ta ankimojë këtë vendim politik dhe të paligjshem.

Vendimi i KQZ në ikje për të mos shkarkuar kryebashkiakun ilegjtim të Matit provon aleancën e Edi Ramës me krimin. PD do ta ankimojë këtë vendim politik dhe të paligjshem.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ÇLIRIM GJATA, SEKRETAR PËR ÇËSHTJET ...

Me Shume
15 Jun
0

“Ne do ta çlirojmë Shqipërinë nga ky makth i gjatë”, Basha bizneseve: Vetëm me një tatim 0.5%, do të shpëtojmë 70% të biznesit.

    Basha takon bizneset në Njësinë Nr. 1, Tiranë. Tatimorët gjobëvënës, rënia drastike e xhiros dhe fuqisë blerëse, marrja e ushqimeve me listë, mungesa e ndihmës nga qeveria, problemet kryesore për biznesin e vogël.   Prioriteti i kryeministrit edhe ...

Me Shume
13 Jun
0

Amnistia Fiskale e Edi Ramës do ta shndërrojë Shqipërinë në lavatriçen më të madhe të parave të pista të krimit të organizuar dhe korrupsionit në Europë!

Amnistia Fiskale e Edi Ramës do ta shndërrojë Shqipërinë në lavatriçen më të madhe të parave të pista të krimit të organizuar dhe korrupsionit në Europë! DEKLARATE PD, JORIDA TABAKU Këmbëngulja e qeverisë për Amnistinë Fiskale, ndërsa vendi është futur ...

Me Shume
13 Jun
0

Pastrimi i parave të mafias italiane nga kompania publike e pastrimit të Tiranës, Erion Veliaj dhe Edi Rama duhen hetuar nga SPAK

Pastrimi i parave të mafias italiane nga kompania publike e pastrimit të Tiranës, Erion Veliaj dhe Edi Rama duhen hetuar nga SPAK   Erion Veliaj dhe Edi Rama që sollën në Tiranë kompaninë që pastron paratë e Ndraghetës po heshtin ...

Me Shume
13 Jun
0

Turizmi në Vlorë drejt falimentimit pas pandemisë. Mungesa e një pakete ndihme nga qeveria, po i çon drejt mbylljes.

•          Turizmi në Vlorë drejt falimentimit pas pandemisë. Mungesa e një pakete ndihme nga qeveria, po i çon drejt mbylljes. •          Basha: I vetmi kryeministër që nis sezonin me shkatërrim. Sfida jonë është të kthejmë besimin tek ekonomia. •          “Interesin ...

Me Shume
12 Jun
0

Erion Veliaj me metoda mafioze kundër medias. Po përdor segmente të caktuara shtetërore për t’i mbyllur gojën RTV Ora.

Erion Veliaj me metoda mafioze kundër medias. Po përdor segmente të caktuara shtetërore për t’i mbyllur gojën RTV Ora. Çdo zyrtar i përfshirë nga Veliaj në sulmin kundër gazetarëve dhe pronarit të RTV Ora do të mbajë përgjegjësi. DEKLARATË E ...

Me Shume
12 Jun
0

“Prodhimet u hodhën poshtë”, fermerët e Beratit ankohen tek Basha për mungesën e tregut dhe të subvencioneve.

“Prodhimet u hodhën poshtë”, fermerët e Beratit ankohen tek Basha për mungesën e tregut dhe të subvencioneve. Basha: Mbështetje fermerëve sipas prodhimit, ulja e çmimit të naftës dhe treg të garantuar, janë masat që do të marrim. Basha fermerëve: Kontrolli ...

Me Shume
12 Jun
0

PD kërkesë KQZ: Të thirret mbledhja dhe t’i hiqet mandati kryebashkiakut të Matit Agron Malaj

PD kërkesë KQZ: Të thirret mbledhja dhe t’i hiqet mandati kryebashkiakut të Matit Agron Malaj   Kërkesa për dijeni edhe ambasadorëve të SHBA dhe BE: KQZ të zbatojë ligjin dhe jo urdhrin politik të Edi Ramës.   shkrese KQZ per ...

Me Shume
11 Jun
0

“Punojmë për mbijetesë”, bizneset në Tiranë ankohen tek Basha për uljen drastike të fuqisë blerëse.

“Punojmë për mbijetesë”, bizneset në Tiranë ankohen tek Basha për uljen drastike të fuqisë blerëse.   Basha: Do të keni më shumë sapo të largojmë virusin e madh që ka varfëruar shqiptarët.   KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM ...

Me Shume