fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Skema politike e Ramës është përdorimi si mish për top i të pamundurve për t’i mbajtur të nënshtruar për t’i blerë në zgjedhjet e ardhshme lokale 

·        Braktisja e debatit me opozitën nga Edi Rama për 30 mijë familjet që u ka hequr bukën e fëmijëve ka një arsye: njerëzit e thjeshtë nuk janë prioritet i ...

ME SHUME

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet votimin në Parlamentin e Maqedonisë të ligjit të gjuhës shqipe. Ky votim është nje hap përpara në krijimin e një klime të mirë bashkëjetese midis komuniteteve etnike ...

ME SHUME

Basha uron Merkel: Rikonfirmimi lajm i mirë për Gjermaninë, Europën dhe Shqipërinë​

Kryetari i PD Lulzim Basha uroi sot Angela Merkel për votëbesimin si kancelare e Gjermanisë në mandatin e katërt të saj. Zoti Basha ia dërgoi urimet kancelares Merkel nëpërmjet një letre, ...

ME SHUME

​Kryetari Basha feston Ditën e Verës në Elbasan dhe uron shqiptarët për shpresë dhe optimizëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e festoi Ditën e Verës në Elbasan duke ndarë me mijëra qytetarë gëzimin dhe shpresën që frymëzon stina e re. “Më lejoni që nga ...

ME SHUME

Deklarate e deputetes Orjola Pampuri

Edi Rama pranoi drejtpërdrejt në TV mbrëmë, se ai është takuar me kompani ruse në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ai, qëllimisht e anashkaloi emrin ...

ME SHUME

Komunikimi i plotë i Kryetarit të PD, Lulzim Basha me gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar

Sot është një ditë e veçantë në kalendarin politik, është gjashtëmujori i votëbesimit të qeverisë. Jo më kot sot e gjithë mbledhja e grupit parlamentar të maxhorancës u harxhua me ...

ME SHUME

Albana Vokshi në Uashington : Gratë në Shqipëri të pambrojtura përballë dhunës qeveritare dhe asaj në familje

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në takimet me Drejtuesen e ...

ME SHUME

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj

Akuzat qesharake për konspiracion rus nuk mund ta ndihmojnë Edi Ramën të fshehë 2 të vërteta të mëdha, se ai po bën gjithçka për të shpëtuar Saimir Tahirin nga burgu ...

ME SHUME

Alternativa e PD për ringritjen e ekonomisë është çlirimi i tregjeve dhe ndalimi me ligj i monopoleve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se 5 vitet e fundit kanë qenë 5 vite të humbura për Shqipërinë dhe se ka ardhur koha që, nëpërmjet alternativës së Partisë ...

ME SHUME

Në parlament opozita do të tregojë të v​ërtetat e baballarëve dhe nënave të Lezhës

Kryetari i PD Lulzim Basha vizitoi disa familje në Lezhë që janë përjashtuar nga ndihma ekonomike dhe kanë mbetur në mëshirë të fatit, pa asnjë të ardhur. Rasti i Ardian ...

ME SHUME
131132133135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522