fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

29 Jan
0

Ekspertët europianë shfaqin dyshime të forta për projektligjin e qeverisë Rama për kontrollin e medias

Në konferencën ndërparlamentare të organizuar nga Parlamenti Europian, mbi strategjitë e komunikimit për vendet e Ballkanit Perëndimor, u diskutuan sfidat e mëdha të demokracive në zhvillim nē komunikimin me qytetarët e votuesit. Zëdhënësja e Grupit Parlamentar te Partisë Demokratike, deputetja ...

Me Shume
29 Jan
0

Anullimi i Ligjit korruptiv dhe klientelist për Arsimin e Lartë, dyfishimi i buxhetit të arsimit është i mundshëm

BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME STUDENTË TË UNIVERSITETIT TË SHKODRËS. Këtu nga Shkodra po ju jap një lajm nga një vendim që kemi marrë dje me Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike. Ju e dini qëndrimin tonë ...

Me Shume
28 Jan
0

Më 16 shkurt, me pjesëmarrjen e tyre qytetarët do të zgjidhin kontratën me Edi Ramën dhe bandën e tij të hajdutëve

FJALA E PLOTË E KRYETARIT LULZIM BASHA ME TË RINJTË E QYTETIT TË KAVAJËS Faleminderit për këtë pritje të jashtëzakonshme që dini ta dhuroni ju, rinia e kavajës. Jashtë është një kohë me re e me shi, por këtu ka ...

Me Shume
28 Jan
0

Rama mashtroi dibranët, dha me koncension korruptiv ujërat termale “Llixhat e Peshkopisë”

Prej disa ditësh, Partia Demokratike ka denoncuar aferën e dhënies me koncesion të ujërave termale “Llixhat e Peshkopisë”. Ne jemi angazhuar të jemi në krah të banorëve në protestat e tyre dhe këmbëngulim deri në zbardhjen e plotë të kësaj afere ...

Me Shume
28 Jan
0

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE

Në një akt të paprecedentë në historinë e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela ka detyruar sot dy prej vartësve të saj të nxjerrin sekretin hetimor.   Vetëm për këtë shkelje flagrante të ligjit, Donika Prela duhet të shkarkohet ...

Me Shume
28 Jan
0

Përpara se të japë vendimin për Donika Prelën, KPK duhet të verifikojë nga kamerat e sigurisë a është takuar Donika Prela në nëntor-dhjetor me anëtaren e vetingut Valbona Sanxhaktari dhe a është pjesë e dosjes 339, duke u kapur në përgjim me Astrit Avdylajn.  

Përpara se të japë vendimin për Donika Prelën, KPK duhet të verifikojë nga kamerat e sigurisë a është takuar Donika Prela në nëntor-dhjetor me anëtaren e vetingut Valbona Sanxhaktari dhe a është pjesë e dosjes 339, duke u kapur në ...

Me Shume
28 Jan
0

Videoskandal/Deputeti Bardh Spahia filmon gjendjen skandaloze në Urgjencën e Tiranës pa ilaçe dhe me shtretër me pleshta

Deputeti Bardh Spahia ka nxjerrë zbuluar situatën skandaloze të Urgjencës së Tiranës. Pacientët shtrohen në shtretër me pleshta, në ambient me lagështirë dhe të amortizuara. Pacientët transportohen në autoambulanca pa oksigjen dhe pa maska të përshtatura për fëmijë ose të ...

Me Shume
27 Jan
0

Faktet, Rama firmosi që në Parkun Kombëtar të Zagorisë, pjesë e bllokut 4, të shpohet dhe të kërkohet për naftë

Shqiptarët po tregojnë gjatë gjithë këtyre ditëve se duke protestuar, mund të ndalojmë të keqen. Kështu ndodhi në kanionin e Holtës. Ne protestuam bashkë me banorët dhe qeveria u detyrua të ulej në bisedime. Akoma nuk ka pranuar se do ...

Me Shume
27 Jan
0

Pas bashkëpunimit me krimin, Rama kthen në nivele të larta drejtimit njerëzit e sherbimit sekret më të egër të Lindjes, Sigurimit të Shtetit

Bashkëpunimi me krimin dhe korrupsioni i perhapur ne çdo qelizë të qeverisë janë dy tiparet më dalluese të qeverisë së Edi Ramës. Por skema e sundimit të tij, është e paplotë, nëse lihen jashtë saj njerëzit e sherbimit sekret më ...

Me Shume
26 Jan
0

Prokurori i Apelit të Krimeve të Rënda Bujar Sheshi është emëruar në KLP në kundërshtim me Ligjin. Ai është bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit me pseudonimin Venusi.

  Prokurori i Apelit të Krimeve të Rënda Bujar Sheshi është emëruar në KLP në kundërshtim me Ligjin. Ai është bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit me pseudonimin Venusi.   Arta Marku dhe vetingu e kualifikuan Bujar Sheshin duke shkelur ligjin, ...

Me Shume