fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

19 Qer
0

Sqarimi i Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi pas largimit të Veliajt dhe bojkotit të PS.

Opozita nxjerr jashtë nga Komisioni i Kulturës Erjon Veliajn, i cili hyri në mënyrë të paligjshme në dëgjesën e kërkuar nga opozita me Ministren e Kulturës për projektligjin që shemb teatrin Kombëtar dhe i jep tokën e tij dhe prona ...

ME SHUME
18 Qer
0

Urdhri kriminal i Edi Ramës për të nderuar atentatorin e Azem Hajdarit, është rilindje e së shkuarës më antieuropiane të vendit!

 Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri Në një akt të pashembullt dhe kriminal, Edvin Kristaq Rama shpalli sot Qytetar Nderi të Hasit atentatorin e Liderit të Lëvizjes së Dhjetorit Azem Hajdari. Vendimi i përfaqësuesve të ...

ME SHUME
14 Qer
0

Atentatori i Azem Hajdarit, “Qytetar Nderi” i Hasit.

Deklaratë e deputetit Flamur Noka Dy dekada pas atentatit brenda në Parlament kundër Azem Hajdarit, atentatori, deputeti i Partisë Socialiste në atë kohë, Gafurr Mazreku propozohet nga Edi Rama per t’i dhënë titullin “Qytetar Nderi”. Partia Demokratike disponon propozimin që ...

ME SHUME
14 Qer
0

9 ditë pas themelimit, kompania e mikut të Edi Ramës merr liçencën e “Air Albania” me investim 100 mijë lekë.

Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku Në një akt klientelist dhe korruptiv, Edi Rama i ka dhënë mikut të tij vlonjat Sinan Idrizi pronësinë e kompanisë shqiptare Air Albania me një investim prej vetëm 100 mijë lekësh. Kompania fantazëm është krijuar ...

ME SHUME
13 Qer
0

Familjet e protestuesve kuksianë që mbahen në burg jetojnë në varfëri.

Sekretari i aksionit politik Ervin Salianji vizitoi familjet e dy prej kuksianëve të protestës të cilët mbahen padrejtësisht në burg, Vasil Laçi dhe Isuf Gashi. Situata e tyre është shumë e vështirë dhe burgosja ka shtuar më shumë varfërinë dhe ...

ME SHUME
12 Qer
0

Rama, Tahiri, Xhafaj janë sot pengesat kryesore të integrimit në Bashkimin Europian dhe për hapjen e negociatave të anëtarësimit

Mesazhi i zv/kryetarit të Grupit Parlamentar CDU/CSU tregoi se Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë kusht për hapjen e negociatave dhe se strategjia e Ramës për të gënjyer me fasadën e rreme ka dështuar.  Wadephul renditi 7 kushte për negociatat, mes ...

ME SHUME
10 Qer
0

Deklaratë e kryetares së Komisionit të Edukimit dhe Medias, Albana Vokshi

Jam këtu në emër të Partisë Demokratike dhe në cilësinë e Kryetares së Komisionit Parlamentar të Kulturës për të denoncuar veprimet korruptive të Kryeministrit Edi Rama, Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj për të ...

ME SHUME
09 Qer
0

Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, konfirmon paligjshmërinë e mbledhjes së informacioneve private për rreth 80 përqind të votuesve nëpërmjet Ministrisë së Arsimit dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Deklaratë e deputetes së Partisë Demokratike, Albana Vokshi Partia Demokratike ka denoncuar disa herë javët e fundit shkeljen e Kushtetutës dhe legjislacionit në fuqi në lidhje me urdhrat e Ministres së Shëndetësisë  Ogerta Manastirliu dhe Ministres së Arsimit Lindita Nikolla ...

ME SHUME
08 Qer
0

U kam kërkuar miqve tanë të bëjnë gjithçka që negociatat për anëtarësim të hapen dhe ky vendim të merret në Këshillin Europian në fund të këtij muaji.

Të nderuar bashkëqytetarë, kam kënaqësinë e madhe të mirëpres sot në selinë e Partisë Demokratike dy miq të shquar të Shqipërisë Reinhold Lopatka, Kryetar i Komisionit të Çështjeve Europiane dhe Nënkryetar i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin austriak  dhe z. Michael ...

ME SHUME
07 Qer
0

Mungesa në seancë e dy prej kokave kryesore të aleancës së pushtetit me krimin, Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës, shprehja e qartë e kapitullimit dhe rënies së qeverisë së krimit dhe drogës

Fjalimet e plota të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Parlament. Të dashur qytetarë, Në këtë seancë gjeni shprehjen më të qartë të kapitullimit dhe të rënies së qeverisë së krimit dhe të drogës, ku mungojnë dy nga kokat ...

ME SHUME