fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Balliu: Bashkia e Pogradecit përballoi situatën, qeveria mungon

Deputeti Klevis Balliu po ndjek situatën e përmbytjeve në Bashkinë e Pogradecit. Situata është mbajtur nën kontroll falë gadishmërisë së Bashkisë, ndërsa qeveria qendrore nuk ka qënë e pranishme pranë ...

ME SHUME

Jorida Tabaku për mungesën e ujit të pijshëm në Tiranë

Deputetja e Tiranës, Jorida Tabaku, denoncoi mungesën e ujit të pijshëm në kryqytet. “Tirana, banorët e të cilës nga janari 2018 do të kenë një çmim më të lartë uji, ...

ME SHUME

FRPD shpërndan ndihma për banorët e përmbytur në Babrru dhe Paskuqan

Këlliçi thirrje të rinjve: Të bashkohemi për të ndihmuar familjet e përmbytura. Zyra e FRPD-së pranë selisë së PD është e hapur për të mbledhur dhe shpërndarë ndihmat e ofruara. ...

ME SHUME

Basha në Fushë-Krujë: Duhet ndërhyrje urgjente nga qeveria. Përgjegjësit do të dalin pas fazës së emergjencës

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitoi zonat e përmbytura në Fushë-Krujë, ku kërkoi ndërhyrje urgjente nga qeveria. Atje janë me qindra familje pa asnjë ndihmë nga shteti prej të paktën ...

ME SHUME

Agron Shehaj: Në fshatrat e përmbytur në Vlorë, situata në prag katastrofe

Deputeti Agron Shehaj po ndjek në terren  situatën në disa nga fshatrat e përmbytur në Vlorë. “Në fshatin Fitore, situata është në prag katastrofe. E vetmja zgjidhje qe jep qeveria ...

ME SHUME

Dhurata Çupi : Situatë emergjente në Bruc të Matit

Përmbytjet kanë shkaktuar gjendje emergjente dhe në Mat. Situata më e rënduar paraqitet në fshatin Bruc, ku disa  familje janë izoluar për shkak të përmbytjes së shtëpive, gjësë së gjalllë ...

ME SHUME

Në Frakull dhe disa fshatra në Levan të Fierit, banorët të izoluar prej dy ditësh dhe pa energji elektrike

Banorët në fshatin Ferras në Njësinë Administrative Levan të Fierit vazhdojnë  të mbeten të izoluar ndërkohë që  niveli i ujit po rritet. Deputeti Luan Baçi tha se pavarësisht prezencës gjatë ditës së ...

ME SHUME

Në Vlorë dhe rrethina gjendje e jashtëzakonshme, deputetja Nada Meçorapaj pranë banorëve

Deputetja e qarkut të Vlorës Nada Meçorapaj, është afër banorëve në zonat e përmbytura. Deputetja e djathtë bën një pasqyrë të situatës në Novoselë, si zona më e prekur, fshatin Brataj ...

ME SHUME

Deputeti Luaçiano Boçi sjell fakte për braktisjen e banorëve të përmbytur në Polis të Elbasanit

Deputeti i qarkut të Elbasanit, Luçiano Boçi ka qëndruar pranë banorëve të Polisit, zonë e përmbytur dhe e shkatërruar nga dalja e shtratit të lumit Shkumbin. Në një status të ...

ME SHUME

Bylykbashi në Katund të Ri: Dako abuzoi 8 milion euro për betonizim, asnjë qindarkë për pastrimin e kanaleve

Deputeti i qarkut të Durrësit, Oerd Bylykbashi, i cili po ndjek nga afër situatën e përmbytjeve në zonën bregdetare, thekson se kryetari i Bashkisë së këtij qyteti, Vangjush Dako, ka sjellë ...

ME SHUME
146147148150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522