Category Archives: Lajmi fundit

05 Kor
0

Tentativa për t’i mbyllur gojën opozitës, do të thotë t’i vësh flakën Parlamentit

Ndërhyrjet në parlament të Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për të siguruar të drejtën e opozitës për të bërë pyetje dhe për të marrë përgjigje nga Ministrja e Kulturës për ligjin që shkatërron Teatrin Kombëtar për ndërtimin e kullave ...

Read More
04 Kor
0

Ligji për Teatrin është ligji “Fusha-Droga-Rama-Grabitja”

Protesta për Teatrin është një maratonë e qytetarisë dhe vlerave europiane që i qëndron përballë një qeverie antieuropiane.   Projekti i grabitjes së Teatrit Kombëtar, është një projekt i një narkokryeministri, i cili ka 20 vjet që do ta tjetërsojë këtë ...

Read More
04 Kor
0

Konfirmimi në detyrë i Arta Markut, vegla e Edi Ramës në Krye të Prokurorisë, konfirmon cënimin e besimit të publikut ndaj procesit të vettingut dhe shembjen e shtyllës kryesore të Reformës në Drejtësi.

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj Konfirmimi në detyrë i Arta Markut, vegla e Edi Ramës në Krye të Prokurorisë, konfirmon cënimin e besimit të publikut ndaj procesit të vettingut dhe shembjen e shtyllës kryesore të Reformës në ...

Read More
04 Kor
0

Erion Veliaj zgjodhi të heshtë dhe të mos japë llogari në Parlament për skemën grabitëse që shemb Teatrin Kombëtar

Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Kulturës Albana Vokshi Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zgjodhi të heshtë dhe të mos japë llogari në parlament për skemën grabitëse që shemb Teatrin Kombëtar, i merr atij pronën dhe ia jep ...

Read More
03 Kor
0

Organet e vetingut po zbatojnë standarde të dyfishta duke vënë në dyshim serioz besueshmërinë ndaj procesit. Rasti i Arta Markut është prova e qartë për këtë.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Partia Demokratike ka ndjekur me vëmendje dhe pa asnjë ndërhyrje ecurinë e procesit të vettingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve nga organet përgjegjëse të rivlerësimit. Deri tani, kemi konstatuar aplikimin e standardeve të dyfishta nga organet ...

Read More
02 Kor
0

PD ka një detyrë. T’i prijë opozitës, t’u prijë qytetarëve dhe të largojmë krimin nga politika.

28 vjet më parë kanceri ishte komunizmi. Sot kanceri është krimi, që Edi Rama e përdor si vegël për të mbajtur pushtetin. Kur flas për largimin e krimit nga politika, kam parasysh vetëm një gjë: largimin e Ed Ramës. Krimi ...

Read More
01 Kor
0

Ngjarja tragjike me shoferin e Ministrit të Brendshëm është vrasje mafioze, nuk është skenar fantazie, siç do ta shesë kryeprokurori Edi Rama.

Këto 5 vjet në pushtet Edi Rama ka mohuar çdo skandal që implikon atë dhe qeverinë e tij në krim! Edi Rama quajti skenar fantazie edhe transportin e  droges me avionë. Ai tha se kriminelet në Parlament dhe bashki ishin skenarë makabër të opozitës. ...

Read More
01 Kor
0

Rilindja si bashkim i krimit dhe diktaturës, familjarët e ish Byrosë Politike në poste diplomatike

Një nga kushtet që Shqipërisë t’i hapen negociatat qershorin e ardhshëm është detyrimi i qeverisë për të ndërtuar dialog konstruktiv me opozitën! Por qeveria e ka shkatërruar që tani këtë prioritet, duke e shndërruar diplomacinë shqiptare në strehën e pinjollëve ...

Read More
30 Qer
0

Gramoz Ruçi është bashkëpërgjegjës me Edi Ramën për shndërrimin e Parlamentit në strehën e kriminelëve

Gramoz Ruçi është bashkëpërgjegjës me Edi Ramën për shndërrimin e Parlamentit në strehën e kriminelëve dhe mbrojtësin e politikanëve të lidhur me krimin dhe korrupsionin. Rama dhe Ruçi kanë sjellë në parlament për miratim vendimin që kthen Parlamentin në Gjykatë ...

Read More
30 Qer
0

PD publikon skemën e grabitjes së Teatrit Kombëtar dhe pronës publike për ndërtimin e 6 kullave, nëpërmjet të cilave Rama dhe Veliaj do të pastrojnë paratë e krimit dhe drogës.  

 Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Kulturës Albana Vokshi Edi Rama dhe Erion Veliaj e kanë mbajtur të fshehtë deri më sot projektin e kompanisë së tyre private, që do të shkatërrojë Teatrin Kombëtar dhe do të ndërtojë 6 kulla ...

Read More