fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

50 milionë dollarë do u heqë Veliaj nga xhepi qytetarëve të Tiranës

Me një muaj vonesë në raport me limitet ligjore, në mungesë totale transparence, Erion Veliaj prezanton rrëmbimthi për të aprovuar në datën 30 Dhjetor një dokument që ai e quan ...

ME SHUME

Shqiptarët e Luginës së Preshevës, prioritet kushtetues për Partinë Demokratike

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani mori pjesë në konventën e 25 vjetorit të themelimit të PDSh-së së Luginës së Preshevës. Në fjalën përshëndetëse, z Bogdani shprehu përshendetjet e përzemërta ...

ME SHUME

9 vendime hajduterie nga Veliaj në një ditë të vetme

9 vendime kërkon të kalojë kryebashkiaku Veliaj në mbledhjen e dt 30.12.2015 të Këshillit Bashkiak. 9 vendime që përkeqësojnë jetën e bizneseve dhe qytetarëve, rrisin taksat, vjedhin pasuritë publike dhe ...

ME SHUME

Gëzuar Krishtlindjen! Për shumë vjet gëzuar!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjes. Mesazhi i z. Basha u përcoll nga Metropolia e Korçës. Kryetari i ...

ME SHUME

Partia Demokratike jo vetëm është për reformën në drejtësi por që dje drejton dhe udhëheq atë

Mirëmbrëma zonja dhe zotërinj, Demokratë dhe demokrate, Të nderuar themelues dhe nismëtar, qëndrestar, vazhdues, Të rinj dhe të reja, Vij me një emocion mjaft të veçantë dhe ju falenderoj nga ...

ME SHUME

Prezantohen konkluzionet e Komisionit të Venecias. Halimi: Të zbatohen pa humbur kohë rekomandimet për Reformën në Drejtësi

Eduard Halimi: Reforma në drejtësi duhet ti nënshtrohet për vlerësim Komisionit të Venecias. Ka qenë ky kusht i opozitës sikurse ju e mbani mend të gjithë për të qenë  dhe ...

ME SHUME

Ftoj mazhorancën të zbatojmë pikë për pikë rekomandimet e Venecias për Reformën në Drejtësi

Ambasadori i SHBA, Donald Lu i ka dorëzuar sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha rekomandimet e Komisionit të Venecias për reformën në drejtësi. Zoti Basha shprehu mirënjohjen e Partisë ...

ME SHUME

Edi Rama, miliarda të reja për Beqën, Vilmën, Sadriun, Papulin e Nadirin

Në dy javët e fundit, skema e Edi Ramës e ndarjes së parave me miqtë dhe donatorët e tij ka qënë në funksion me kapacitet të plotë. Siç tregon buletini ...

ME SHUME

Ligji për arsimin e lartë do të shfuqizohet javën e parë të ardhjes tonë në pushtet

Dua ta nis me një falënderim për Forumin Rinor të Partisë Demokratike që na ka bërë krenar në ditët tona të vështira e në ditët tona të mira. Për kryetarin ...

ME SHUME

As Ministri Beqaj s’e ka bërë check up-in falas

I nderuar Kryetar, të nderuar kolegë, Traumatike dhe trishtuese është historia se si mazhoranca pretendon të mbyllë një vit kalendarik me një bilanc korruptiv tronditës. Vjedhjes me vulë dhe “recetë”shtetërore ...

ME SHUME
317318319321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525