fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Vorpsi: Mazhoranca ka vënë kushte, jo opozita

Deklarata për mediat e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Me keqardhje vërejmë se argumentet e shumtë ligjorë e politikë të opozitës drejtuar dje me shkrim kryeministrit Rama dhe kryetarit të ...

ME SHUME

Lideri i opozitës Basha, takon zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Greqisë Venizelos

Lideri i opozitës, z. Lulzim Basha, priti në një takim në selinë e Partisë Demokratike, Zv. Kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, z.  Evangelos Venizellos. Gjatë takimit ...

ME SHUME

Halimi: PD në Kushtetuese për mbrojtjen e pronave të shqiptarëve

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi: Dy ditë më parë nga Qeveria është botuar në këtë fletore zyrtare me numër 163/2013, Vendimi 932 datë 30.09.2013 “Për ...

ME SHUME

Vorpsi: Drejtoresha e doganave, sulm pa bazë administratës së mëparshme, fsheh emërimet politike

Deklarata për media e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Për qeverinë shqiptare, mesa duket çdo ditë është dita e gënjeshtrës. Së fundmi, drejtoresha e doganave deklaroi se në dy vitet ...

ME SHUME

Përgjigjia e opozitës drejtuar kryeministrit Rama

Tiranë, 13 tetor 2013 Drejtuar: Z. Edi Rama, Kryeministër dhe Kryetar i Partisë Socialiste Për dijeni: Z. Ilir Meta, Kryetar i Kuvendit dhe Kryetar i LSI Z. Vangjel Dule, Zv. ...

ME SHUME

Basha, Ramës: Tërhiq aktin normativ, opozita e gatshme të dialogojë në interes të vendit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në emër të opozitës u shpreh i gatshëm të dialogojë me mazhorancën në interes të vendit, vetëm pasi të tërheqë aktin normativ, përmes të cilit ...

ME SHUME

Spastrimi i administratës nga Rama, Bumçi: Qëllimi, të shtyjë marrjen e statusit

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Zoti Rama na deklaroi se për Kryeministrin nuk është e rëndësishme data kur Shqipëria mund të marrë statusin si vend ...

ME SHUME

PD:Kallëzim penal për Ramën dhe Tahirin për shpërdorim detyre dhe shkelje të ligjit për Policinë

Deklarata për media e deputetit të PD-së Arben Ristani: Dje denoncuam para qytetarëve shqiptarë, goditjen shkatërrimtare të trupës drejtuese profesioniste të Policisë së Shtetit, e cila u zhbë brenda natës. ...

ME SHUME

Shehu: Financat publike po shkojnë drejt greminës

Prezantimi nga konferenca për media e deputetit të Partisë Demokratike Sherefedin Shehu: Akti për destabilizimin e financave publike: Rama i ndërgjegjshëm për qeverisjen arbitrare, fshehu aktin per ndryshimin e buxhetit ...

ME SHUME

Rushaj: “Rritja e deficitit”, mekanizëm për abuzim me fondet publike

Ish zv-Ministri i Financave Alfred Rushaj e ka konsideruar deklaratën e qeverisë, se deficiti i të ardhurave në këtë vit do jetë mbi 39 mld lekë, si tentativë për të ...

ME SHUME
518519520522