fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Bumçi: Mazhoranca, spastrim në shërbimin e jashtëm, hiqen 6 konsuj

Prononcim për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë: Fushata e spastrimeve në administratë ka përfshirë edhe shërbimin e jashtëm. Këto ditë janë pushuar nga puna disa konsuj, përfaqësues tonë në botë. Janë ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Drejtor i Albpetrolit, personi më i afërt dhe i besuar i Koço Kokëdhimës

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Emërimi i sotëm i drejtorit të Albpetrol është shembulli i skemës që ka kryeministri Rama për të vënë asetet kombëtare, shërbimet, dhe pasuritë e shqiptarëve në duart e klanit të ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Vënia në pikëpyetje e zbatueshmërisë së ligjit, akt destabilizues për vendin

Tre gënjeshtrat e Ramës për të justifikuar shtyrjen e hyrjes në fuqi të ligjit për nëpunësin civil Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi sot se Edi Rama u justifikua dje me 3 gënjeshtra për shtyrjen e hyrjes në fuqi ...

Me Shume
31 Oct
0

Bylykbashi: Rama kërkon të shtyjë dhe jo të zbatojë “Ligjin për nëpunësin civil”

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi: Kur na ndajnë më pak se 36 orë nga hyrja në fuqi e Ligjit për Nëpunësin Civil, Rama po tenton në mungesë të plotë transparence të shkelmojë konsensusin e arritur ...

Me Shume
31 Oct
0

Kryetari Basha takohet me ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z.Hellmut Hoffmann

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në një takim mirëseardhje ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanise z. Hellmut Hoffmann. Pasi i uroi përzemërsisht mirësardhjen, z. Basha i shprehu z. Hoffmann mirënjohjen më të thellë të tij dhe Partisë Demokratike, ...

Me Shume
31 Oct
0

Shkrirja e Gardës, Noka: Tahiri, akt të papreçedent revanshi dhe hakmarrje

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Flamur Noka: Dje të gjithë shqiptarët u njohën me një akt të papreçedent revanshi dhe hakmarrje që tregon qartë orientimin dhe fillin politik antishtet të këtij pushteti. Dje Tahiri, pa bërë ende ...

Me Shume
31 Oct
0

Ligji për “Nëpunësit civil”, Basha takon ambasadorët e vendeve anëtare të BE dhe KE

Basha:  Qëllimi i ndryshimi të ligjit, spastrimi politik i administratës dhe zëvendësimi me militant, minon konsensusin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka ndarë me ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian dhe Komisionit Europian shqetësimin për shtyrjen, përtej datës ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Shtyrja e hyrjes në fuqi e ligjit të “Nëpunësit Civil”, shkelmon konsensusin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi sot kryesocialistin Edi Rama se me qëllim spastrimin politik të administratës publike, kërkon të shtyjë, përtej 1 tetorit, hyrjen në fuqi të ligjit për “Shërbimin Civil” i miratuar me konsensus ndërpartiak dhe kusht ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Denonconi presionin dhe largimin nga administrata në www.përpara.al

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura Vorpsi: Revanshi politik i mazhorancës së re, presioni dhe largimi i nëpunësve të shtetit me metodën e vjetër të luftës së klasave, po mbizotëron në çdo zyrë të administratës shtetërore.  E ...

Me Shume
31 Oct
0

Sotiraq Stratobërdha, kandidat i PD-së dhe aleatëve për Kryetar Bashkie në Korçë

Sotiraq Stratobërdha, është kandidati i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj për Kryetar Bashkie në zgjedhjet vendore që do të zhvillohen në Bashkinë e Korçës, më 3 Nëntor 2013. Kandidatura e tij u propozua nga shoqëria civile dhe qytetaria korçare ...

Me Shume