fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

25 Jun
0

Taulant Balla është garant i miliona eurove para të drogës të kapura në Toyota Yaris, që i përkasin një prej bandave më të rrezikshme të trafikut të drogës

Taulant Balla është garant i miliona eurove para të drogës të kapura në Toyota Yaris, që i përkasin një prej bandave më të rrezikshme të trafikut të drogës. Policia shqiptare veproi nën e një prej vendeve partnere, që është skeptik ...

Me Shume
24 Jun
0

PD çon në Prokurori 3 prova të reja për paligjshmërinë e mbledhjes të së dhënave personale nga qeveria

Partia Demokratike depozitoi në Prokurori 3 prova të reja për paligjshmërinë e veprimeve të Edi Ramës, Lindita Nikollës dhe Ogerta Manastirliut për shkeljen e ligjit me mbledhjen e të dhënave personale, me qëllim përdorimin e tyre për qëllime elektorale. 3 ...

Me Shume
24 Jun
0

Belind Kelliçi në Berlin: Xhafaj e Tahiri pengojnë integrimin europian të Shqipërisë

Me ftese te Junge Union (forumi rinor i CDU/CSU) dhe Fondacionit Konrad Adenauer Stiftung, delegacioni i FRPD kryesuar nga kryetari Belind Kelliçi zhvilloi nje vizite zyrtare ne Berlin. Gjate kesaj vizite z. Kellici pati takime me: z. Florian Feyerabend, Drejtor ...

Me Shume
22 Jun
0

Dyfishohet taksa mbi ndërtesën. Bizneset në prag falimentimi nga rritja e taksave.

Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku  Që nga shtatori 2013 ka vetëm një lajm të sigurtë, taksat rriten çdo vit, por  rritje pagash e pensionesh nuk ka. Për pesë vite me radhë Rama ka rritur çdo taksë të mundshme për qytetarët, ...

Me Shume
21 Jun
0

Letra e përbashkët e kryetarëve të grupeve parlamentare të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili

Seanca parlamentare e datës 21.06.2018, shënoi një akt të paprecedentë në historinë e Parlamentit Shqiptar. Edhe pse deputetët e opozitës kishin regjistruar në sekretari kërkesën e tyre për të diskutuar për çështjet e përfshira në rendin e ditës, Kryetari i ...

Me Shume
21 Jun
0

Verdikti gjerman është se Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave

· Verdikti gjerman është se Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave dhe se Edi Rama nuk i ka bërë detyrat e shtëpisë. Ky është lajmi më i keq për shqiptarët, të cilët po mbahen peng nga ...

Me Shume
20 Jun
0

Ilir Beqja merr 1.1 milionë euro pa garë. 4 deputetë të Ramës kanë përfituar tendera prej 78 milionë eurosh.

Deklaratë e Drejtueses së Departamentit Antikorrupsion Lealba Pelinku Që kur ka ardhur në pushtet, Edi Rama e ka përqëndruar shpërndarjen e taksave të rritura të shqiptarëve në pak duar, që janë ose miq të tij, ose klientë, ose deputetë, me ...

Me Shume
19 Jun
0

Korrupsion gjigand me 250 milionë euro, 1 në 3 tendera është dhënë pa garë. Me nxjerrjen jashtë funksionit të Gjykatës Kushtetuese, Edi Rama po shndërrohet në diktator.

Jorida Tabaku denoncoi me fakte konkrete korrupsionin në nivelet më të larta në qeveri. Gjatë ndërhyrjes në Komisionin e Ekonomisë, Tabaku, vuri në dukje se korrupsioni është një nga pengesat kryesore për hapjen  e negociatave. “Në periudhën 2014-2018, qeveria ka ...

Me Shume
19 Jun
0

Sqarimi i Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi pas largimit të Veliajt dhe bojkotit të PS.

Opozita nxjerr jashtë nga Komisioni i Kulturës Erjon Veliajn, i cili hyri në mënyrë të paligjshme në dëgjesën e kërkuar nga opozita me Ministren e Kulturës për projektligjin që shemb teatrin Kombëtar dhe i jep tokën e tij dhe prona ...

Me Shume
18 Jun
0

Urdhri kriminal i Edi Ramës për të nderuar atentatorin e Azem Hajdarit, është rilindje e së shkuarës më antieuropiane të vendit!

 Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri Në një akt të pashembullt dhe kriminal, Edvin Kristaq Rama shpalli sot Qytetar Nderi të Hasit atentatorin e Liderit të Lëvizjes së Dhjetorit Azem Hajdari. Vendimi i përfaqësuesve të ...

Me Shume