fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

21 Jun
0

Letra e përbashkët e kryetarëve të grupeve parlamentare të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili

Seanca parlamentare e datës 21.06.2018, shënoi një akt të paprecedentë në historinë e Parlamentit Shqiptar. Edhe pse deputetët e opozitës kishin regjistruar në sekretari kërkesën e tyre për të diskutuar për çështjet e përfshira në rendin e ditës, Kryetari i ...

Me Shume
21 Jun
0

Verdikti gjerman është se Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave

· Verdikti gjerman është se Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave dhe se Edi Rama nuk i ka bërë detyrat e shtëpisë. Ky është lajmi më i keq për shqiptarët, të cilët po mbahen peng nga ...

Me Shume
20 Jun
0

Ilir Beqja merr 1.1 milionë euro pa garë. 4 deputetë të Ramës kanë përfituar tendera prej 78 milionë eurosh.

Deklaratë e Drejtueses së Departamentit Antikorrupsion Lealba Pelinku Që kur ka ardhur në pushtet, Edi Rama e ka përqëndruar shpërndarjen e taksave të rritura të shqiptarëve në pak duar, që janë ose miq të tij, ose klientë, ose deputetë, me ...

Me Shume
19 Jun
0

Korrupsion gjigand me 250 milionë euro, 1 në 3 tendera është dhënë pa garë. Me nxjerrjen jashtë funksionit të Gjykatës Kushtetuese, Edi Rama po shndërrohet në diktator.

Jorida Tabaku denoncoi me fakte konkrete korrupsionin në nivelet më të larta në qeveri. Gjatë ndërhyrjes në Komisionin e Ekonomisë, Tabaku, vuri në dukje se korrupsioni është një nga pengesat kryesore për hapjen  e negociatave. “Në periudhën 2014-2018, qeveria ka ...

Me Shume
19 Jun
0

Sqarimi i Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi pas largimit të Veliajt dhe bojkotit të PS.

Opozita nxjerr jashtë nga Komisioni i Kulturës Erjon Veliajn, i cili hyri në mënyrë të paligjshme në dëgjesën e kërkuar nga opozita me Ministren e Kulturës për projektligjin që shemb teatrin Kombëtar dhe i jep tokën e tij dhe prona ...

Me Shume
18 Jun
0

Urdhri kriminal i Edi Ramës për të nderuar atentatorin e Azem Hajdarit, është rilindje e së shkuarës më antieuropiane të vendit!

 Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri Në një akt të pashembullt dhe kriminal, Edvin Kristaq Rama shpalli sot Qytetar Nderi të Hasit atentatorin e Liderit të Lëvizjes së Dhjetorit Azem Hajdari. Vendimi i përfaqësuesve të ...

Me Shume
14 Jun
0

Atentatori i Azem Hajdarit, “Qytetar Nderi” i Hasit.

Deklaratë e deputetit Flamur Noka Dy dekada pas atentatit brenda në Parlament kundër Azem Hajdarit, atentatori, deputeti i Partisë Socialiste në atë kohë, Gafurr Mazreku propozohet nga Edi Rama per t’i dhënë titullin “Qytetar Nderi”. Partia Demokratike disponon propozimin që ...

Me Shume
14 Jun
0

9 ditë pas themelimit, kompania e mikut të Edi Ramës merr liçencën e “Air Albania” me investim 100 mijë lekë.

Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku Në një akt klientelist dhe korruptiv, Edi Rama i ka dhënë mikut të tij vlonjat Sinan Idrizi pronësinë e kompanisë shqiptare Air Albania me një investim prej vetëm 100 mijë lekësh. Kompania fantazëm është krijuar ...

Me Shume
13 Jun
0

Familjet e protestuesve kuksianë që mbahen në burg jetojnë në varfëri.

Sekretari i aksionit politik Ervin Salianji vizitoi familjet e dy prej kuksianëve të protestës të cilët mbahen padrejtësisht në burg, Vasil Laçi dhe Isuf Gashi. Situata e tyre është shumë e vështirë dhe burgosja ka shtuar më shumë varfërinë dhe ...

Me Shume
12 Jun
0

Rama, Tahiri, Xhafaj janë sot pengesat kryesore të integrimit në Bashkimin Europian dhe për hapjen e negociatave të anëtarësimit

Mesazhi i zv/kryetarit të Grupit Parlamentar CDU/CSU tregoi se Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë kusht për hapjen e negociatave dhe se strategjia e Ramës për të gënjyer me fasadën e rreme ka dështuar.  Wadephul renditi 7 kushte për negociatat, mes ...

Me Shume