fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Presidenti nga populli, vetingu menjëherë pas qeverisë teknike. Rama hesht se populli i prishi pazaret

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 64 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Më lejoni ta nis me një falënderim dhe mirënjohje të thellë në radhë ...

ME SHUME

Rruga paqësore dhe vendosmëria juaj, na solli në këtë shesh

Apeli i intelektualëve në Sheshin e Lirisë dhe mbështetja për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme   Paraditja në Sheshin e Lirisë mblodhi qytetarët në një diskutim me ...

ME SHUME

Vetingu menjëherë pas paktit kombëtar për qeveri teknike. Presidenti t’i kthehet popullit. Zgjedhje me 18 qershor nuk ka, zgjedhje pa opozitën nuk ka

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 63 të protestës popullore për zgjedhje të lira e të ndershme Lëvizja dhe bashkimi më i madh i shqiptarëve për demokraci të vërtetë, ...

ME SHUME

Viti 2017, viti i fundit i krimit në pushtet, viti i fundit i drogës, hera e fundit që shqiptarët protestojnë për votën e lirë

Dita e sotme është mbushur me zhvillime politike të prodhuara sa nga propaganda e sa nga halli i koalicionit të zullumit, i cili që prej ditës së sotme zyrtarisht ka ...

ME SHUME

Oferta jonë është e vetmja rrugë e ndershme për zgjedhje të lira e të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkëbisedoi sot me aleatët demokristianë në ditën e 61 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, të cilët shpallën bashkimin e tyre ...

ME SHUME

Koalicioni opozitar letër KQZ-së: Mos shkelni ligjin, mos u bëni mashë e qeverisë

Koalicioni Opozitar, përmes një letre të nënshkruar nga kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, ka sjellë në vëmendjen e KQZ, se afatet e parashikuara në nenet 64 dhe ...

ME SHUME

Artistët e rinj: Rilindja kishte vetëm propagandë, audicionet ishin fiktive

Paraditen e 60-të në Sheshin e Lirisë kryetari Lulzim Basha bisedoi me student, artistë të rinj dhe pedagogë të arteve të bukura për kulturën dhe artin në vend. Artistët, sidomos ...

ME SHUME

Rama ka frikë të ndahet nga karrikja, sepse nuk ndahet dot nga krimi, droga dhe oligarkët

 Qytetare e qytetarë, të rinj e të reja, gëzuar këtë stacion rekord në Shqipëri, në Ballkan e në Europë, 60 ditë protestë non-stop! Kjo është Shqipëria europiane, ky është populli ...

ME SHUME

Injorimi i mijëra tonelatave drogë është një ndëshkim për Shqipërinë dhe inkurajim për Ramen që të mbjellë dhjetra mijëra tonelata të tjera. Ne besojme se droga është krim shumë i rrezikshëm edhe për financimin e terrorizimit dhe jo rrugë dhe mjet zhvillimi

Pyetje: Z.Basha ju kërkoi ministri gjerman ndalimin e bojkotit? Basha: Kam pasur bisedim shumë të frytshëm me të dy ministrat,  ministrin holandez Koenders dhe me ministrin gjerman z.Gabriel. Në qendër ...

ME SHUME

Rritja e taksave, shtypja ndaj biznesit, rritja e kostove e tarifave, ka varfëruar shqiptarët dhe pasuruar oligarkët

    Paraditen e ditës së 59-të të qëndresës qytetare për zgjedhje të lira e të ndershme, kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi me pedagogë dhe ekspertë ekonomie për biznesin në Shqipëri ...

ME SHUME
182183184186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522