fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Dramatike, 133 mijë nxënës e studentë braktisën shkollën nën qeverisjen e Ramës

Sot jemi në ditët më dramatike që arsimi po përjeton prej kalimit në demokraci pas viteve 1990. Në fund të mandatit të parë të qeverisë së Edi Ramës, rreth 133 ...

ME SHUME

Edi Rama i ka dhënë të vëllait, Olsi Rama, monopolin e kontrollit të tregut të bixhozit

Edi Rama i ka dhënë të vëllait monopolin e kontrollit të tregut të bixhozit, duke fituar miliona euro nga numri i lartë i pikave të basteve, që janë 4 fishuar ...

ME SHUME

Ministria e Financave duhet t’u thotë shqiptarëve pse biznesi i bixhozit është katërfishuar gjatë qeverisë së Edi Ramës, pse ka lehtësuar nga taksat biznesin e kontrolluar prej vëllait të kryeministrit, pse shtyn prej 3 vjetësh zbatimin e ligjit për mbylljen e lojërave të fatit

DEKLARATA E DEPUTETES SË PD FATBARDHA KADIU Pushteti i Ramës nisi me reklamën e madhe të operacionit “Fundi i Marrëzisë”, me pretendimin se do të mbyllte kazinotë dhe biznesin e ...

ME SHUME

Rasti i gjyqtarit Dritan Hallunaj, që liroi nga burgu Arben Frroku, mikun vrasës të Edi Ramës, faktoi se vetingu po konfirmon në detyrë gjyqtarë të korruptuar, të lidhur me krimin e organizuar dhe që Edi Rama do t’i përdorë në Këshillin e Lartë Gjyqësor

DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ Konfirmimi në detyrë i gjyqtarit të Krimeve të Rënda Dritan Hallunaj, përgjegjës për lirimin nga burgu të mikut të Edi ...

ME SHUME

Përgjigje alternative për pyetësorin e dërguar nga Komisioni Evropian për Ligjin Special ”Fusha” shpk. 

  Tiranë, 1 Gusht 2018  Pyetja 1: Ju lutemi, jepni një përshkrim të detajuar të projektit të parashikuar dhe transaksioneve përkatëse midis palëve të përfshira duke përfshirë të dhënat financiare ...

ME SHUME

Rritja reale ekonomike është minimale, 2.45%. Pjesën tjetër e zë shitja nga energjia elektrike, e cila nuk ndikon në rritjen e punësimit dhe hapjes së vendeve të reja të punës. Shqiptarët janë më keq me Edi Ramën

DEKLARATË E KRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, EDMOND SPAHO. Viti i pestë i qeverisë së Edi Ramës ka përkeqësuar ekonominë e familjeve shqiptarë. Mungesa e investimeve dhe përqendrimi i ...

ME SHUME

Elbasani nën pushtetin e bandave dhe të krimit. Policia fsheh kërcënimin dhe djegien e makinës dhëndrit të kryebashkiakut Qazim Sejdini

Deklaratë e deputetit Ervin Salianji, bashkë me deputetin Luçiano Boçi dhe kryetarin e Degës PD Elbasan, Aurel Bylykbashi.  Prej kohësh qyteti i Elbasanit është në sundimin e bandave të udhëhequra ...

ME SHUME

Gjykata Europiane e Auditimit konfirmon qeverinë Rama si kampione të korrupsionit në Europë: 1 në 3 tendera, pa garë.

Deklaratë e deputetes së Partisë Demokratike, Jorida Tabaku Qeveria e Edi Ramës është kampione në Europë, përsa i përket vjedhjes së taksave të qytetarëve të saj. Ajo vjedh 1/3 e ...

ME SHUME

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar.

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar. Dokumentat provojnë se certifikata e anglishtes së anëtarit të vettingut nuk e ka ...

ME SHUME

Herceptina ende mungon, Rama mashtroi se kimiopreparati do të sigurohej për pacientët

Deputetja Oriola Pampuri denoncoi mashtrimin e Edi Ramës për të sëmurët me kancer. Nga spitali Onkologik, deputetja Pampuri vuri në dukje mungesën e herceptinës, një ilaç jetik për të sëmurët ...

ME SHUME
104105106108111114117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516