fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Mbifaturimet bëjnë kërdinë në Lezhë, qytetarët s’ka kush i pret

Qytetarët ankohen për faturimet mbi konsumin. Nuk gjejnë zgjidhje edhe pas ankesave zyrtare. Kreu i PD Lezhë, thirrje OSHEE të ndalë abuzimin. Banorët e Lezhës ankohen prej muajsh për fatura ...

ME SHUME

Abuzimet e Ramës, 79 herë më të larta se në vitin 2010

Premisa për shtimin e abuzimeve në vitin 2016  Siç paralajmëroi dje kryetari Basha, do të nisim me detajimin e aferave korruptive të qeverisë. Qytetarët do të shohin qartë se cfarë ...

ME SHUME

Padi në Gjykatë për Veliajn, shkel ligjin, nuk jep informacion dhe nuk bën transparencë

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë dorëzuar sot në Gjykatën Administrative një padi ndaj Veliajt, për mosrespektimin e vazhdueshëm të ligjit në lidhje me informimin. Veliaj dhe ...

ME SHUME

Rama bashkon Shullazin dhe Hakmarrjen për Drejtësi në kullën e betonit tek aneksi i Qemal Stafës

Edi Rama po fsheh planin e tij, për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i Stadiumit Qemal Stafa, për të ndërtuar një kullë betoni ku besohet se kumbari ka ...

ME SHUME

2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet, 88 milionë dollarë tendera për 11 miqtë e Edi Ramës, 90 milionë dollarë shpenzime për luks, 46.2% e familjeve jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike me shifra dhe emra konkret, vjedhjet, abuzimet, me paratë e shqiptarëve dhe kompanitë që përfitojnë shumicën e tenderave në vend.  2.2 ...

ME SHUME

Rama nuk zbatoi ligjin, mori përsipër negociata private me Shullazin

Fakte të reja tronditëse dalin për denoncimin që ish-rektori i Universitetit Dhori Kule ka bërë në Prokurori në lidhje me kërcënimet që i janë bërë nga Shullazi dhe banda e ...

ME SHUME

Banda e qeverisë me maska e kallashnikovë terrorizon Sukthin, goditet biznesmeni

Banditët që shërbyen Dakon dhe Ramën në zgjedhje sundojnë Sukthin e Durrësin.   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orën 6 e 30 të mëngjesit në mes të Sukthit ...

ME SHUME

Dhjetra banesa e biznese nën ujë, Veliaj e ka mendjen tek fasadat dhe asambleja

Anëtarët e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës vizituan sot disa lagje të përmbytura të kryeqytetit dhe u takuan me banoret. Lagje të tëra kanë qënë në gjendje të ...

ME SHUME

Rama ka standard kriminal, ta mbajmë drejtësinë larg tij

Ju jeni njohur me qëndrimin politik të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, një qëndrim që shpreh papajtueshmërinë e plotë me standardin tërësisht kriminal që ka ndjekur Edi Rama, ku nga ...

ME SHUME

Basha: Dënimi i Sali Berishës, hakmarrje për t’i dhënë gajret bandës së Shullazit

Çështja Shullazi hapi i parë i Reformës në Drejtësi: Përfundimi me sukses i procesit hetimor con para drejtësisë jo vetëm Emilianon por edhe emilianot e tjerë në qeveri dhe ju fakton shqiptarëve ...

ME SHUME
284285286288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531