Category Archives: Lajmi fundit

10 Apr
0

Bogdani në PPE: Kërcënohen liritë e të drejtat e shqiptarëve

Partia Demokratike u kërkoi vendeve anëtare të Bashkimit Europian të mos mbyllin sytë dhe veshët ndaj situatës në Shqipëri, sepse vendi po rrëshket në autoritarizëm. Mesazhin e dha në Bruksel Gert Bogdani gjatë diskutimit në Asamblenë Politike të PPE-së për ...

Me Shume
09 Apr
0

Fjala e Kryetarit të PD Lulzim Basha në takimin me biznesin e vogël

Dua t’ju përshëndes ju, Shoqatën e Biznesit të Vogël, Shoqatën për Mbrojten e Tregut që keni mbledhur sot në këtë sallë dhjetra përfaqësues të sipërmarrjes së vogël në prag të katastrofës tregëtare që do të shkaktojë futja e biznesit të ...

Me Shume
09 Apr
0

Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha për Pashkët

Kam kënaqësinë e madhe nga Katedralia “Ngjallja e Krishtit” t’ju uroj të gjithë besimtarëve ortodoksë në këtë ditë të shenjtë; për shumë vjet Gëzuar Pashkët. E ardhmja lind përmes sakrificës, e mira vjen përmes dhimbjes ndaj ju uroj të gjithë ...

Me Shume
09 Apr
0

Përkushtimi i PD që të mos ekzistojë asnjë taksë, asnjë tarifë shtesë për rrugën e Kombit

Kryetari i komunës së Mitrovicës, zoti Bahtiri më ka informuar mbi zhvillimet në Mitrovicë dhe në Kosovë, të cilat natyrisht unë i ndjek me vëmëndje të madhe. E kam përgëzuar për punën e jashtëzakonshme që ka bërë, në veçanti në përparimin ...

Me Shume
07 Apr
0

Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, do të qëndrojë në krah të artistëve

Afera e Teatrit Kombëtar është aferë që daton që në momentin kur Edi Rama u bë Ministër i Kulturës. Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Partia Demokratike do të qëndrojë fuqishëm në krah të artistëve dhe iu bën ...

Me Shume
06 Apr
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha me familjarët e të arrestuarve në Kukës

Sapo kam pritur burrat, prindërit, baballarët nga Kukësi të cilët pasi u trajtuan në mënyrë shtazarake janë liruar me kusht ndërkohë që vazhdojnë të ndiqen penalisht. Shikojini këta njerëz, shikoni këta burra, shikoni fytyrat e tyre. Këta janë njerëzit që ...

Me Shume
05 Apr
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha pas mbledhjes së Opozitës së Bashkuar

Së pari në emër të opozitës dua tu shpreh një falenderim të gjithë qytetarëve që iu bashkuan sot protestës sot në katër anët e vendit. Atyre që me kurajo civile ndërmorën aktin e bllokimit të aksit rrugor por edhe mijëra ...

Me Shume
05 Apr
0

Ky është vetëm fillimi i përgjigjes popullore. Ne do ta çlirojmë shtetin nga kjo bandë kriminale.

Opozita është në krahun e njerëzve të thjeshtë, në krahun e kuksianëve të grabitur padrejtësisht Liro 11 kuksianët, hiqe rrethimin policor nga Kukësi, hiq taksën e “Rrugës së Kombit”, anulo konçesionin e “Rrugës së Kombit”. Ne nuk gënjehemi, populli nuk ...

Me Shume
05 Apr
0

Ne do të jemi në krah të qytetarëve në çdo aksion dhe sot kemi zgjedhur të jemi në krah të qytetarëve. Do të jemi edhe përballë Edi Ramës.

Opozita është në krah të qytetarëve kundër qeverisë që burgos popullin dhe lë kriminelët të lirë.   E vetmja që pengon integrimin është një qeveri kriminale, që për të ruajtur pushtetin e vet ka arrestuar reformën në drejtësi, ka privatizuar dhe ...

Me Shume
04 Apr
0

Regjimi privat kriminal i Ramës: Burg për popullin, liri për kriminelët! 

Deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, bashkë me deputetët e Partisë Demokratike Protesta e Kukësit, ka nxjerrë para gjithë shqiptarëve fytyrën e këtij regjimi kriminal që mbahet në këmbë përmes mashtrimit dhe forcës. Edi Rama, ka privatizuar policinë, ...

Me Shume