fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Basha sheh nga afër situatën në zonën e Çermës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka inspektuar situatën në zonën e Çermës ku Shkumbini ka çarë argjinaturën dhe mbi 150 familje janë përmbytur gjatë pasdites. Dhjetëra metra kub ujë për ...

ME SHUME

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon banorët në zonën e përmbytur në Sukth, Katund të Ri, Qerret dhe në Fllakë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka parë nga afër situatën e përmbytjeve në Sukth, në Katund të Ri në Qerret dhe ne Fllakë ku mbi 1200 familje janë përmbytur. ...

ME SHUME

Situata dramatike, Rama të lërë pushimet e të ushtrojë përgjegjësitë që ka dhe për pak kohë

Situata e përmbytjeve po përkeqësohet me shpejtësi në të gjithë vendin. Dhjetra familje kanë mbetur në qiell të hapur e të tjera rrezikojnë nga ujërat që po vërshojnë nga jugu ...

ME SHUME

Ekzekutimi i Durrësit, vepër e bandave të lidhura me Tahirin

Ekzekutimi mafioz mbrëmë në Durrës nuk është vetëm tregues i përkeqësimit të rendit në shkallën më të lartë, por më e renda është përfshirja e drejtpërdrejtë e një pjese të ...

ME SHUME

Tirana nën ujë, Veliaj me pushime në Sri Lanka

Situata e përmbytjeve në Tiranë është mjaft e rënduar ndërsa dhjetra shtëpi kryesisht në zonën e bregut të lumit rrezikojnë të shemben. Asnjë punonjës bashkiak nuk ka qënë gjatë gjithë ...

ME SHUME

Edi Rama pohon aferën Skavica, dhënien e pasurisë publike me pazar të fshehtë

Edi Rama e konfirmoi dje me deklaratën e Gjiknurit aferën Skavica. Ministri i energjitikës pohoi se “investitorit” të Ahmetaj, i janë dhënë 8 pikë bonus, çka do të thotë se ...

ME SHUME

Nga Kukësi nis largimi i qeverisë së mjerimit

Demokratët e Kukësit kanë përkujtuar 25- vjetorin e krijimit të Partisë Demokratike në këtë qytet. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani dhe ...

ME SHUME

Shqipëria nën ujë, Rama nën luks në Majemi

Nderkohë që Shqipëria po përmbytet nga reshjet, Edi Rama po ngrohet në plazhet ultra-luksoze të Majamit. Pasi mbylli një vit dështimi, ku papunësia u rrit, kriza ekonomike u thellua, varfëria u shtua, rendi ...

ME SHUME

25 vjet Rilindje Demokratike: Nderim për kurajon dhe ndershmërinë e gazetarëve që përballen me krimin dhe korrupsionin qeveritar

Mirëmbrëma të dashur miq Është bërë zakon qe mbrëmja e 5 Janarit – dhe shpeshherë është evenimenti i parë publik i Tiranës tonë – na mbledh së bashku siç na ...

ME SHUME

Asnjë reflektim nga tryeza e ekspertëve për vërejtjet e Venecias. Reforma në Drejtësi kërkon vullnet politik

Në mbledhjen e dytë të komisionit të ekspertëve u diskutua thelbi i reformës në drejtësi. U diskutua për  çështjet që ka ngritur Komisioni i Venecias. Ajo ç’ka konstatuam, vullneti me ...

ME SHUME
308309310312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519