Category Archives: Lajmi fundit

30 Oct
0

Prononcimi për mediat i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Pyetje: Z.Basha çfarë vendosi Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike sot? Basha: Në qendër të aksionit politik të opozitës, të Partisë Demokratike dhe të grupit parlamentar do të mbetet skandali Tahiri-Rama-Habilaj. Qëndrimet që ne nuk patëm mundësi t’i mbajmë të mërkurën e ...

Me Shume
29 Oct
0

Ja pse gënjen Rama për Zaganin; mbron Habilajt, sulmon drejtësinë

Në këto katër vite, Saimir Tahiri dhe Edi Rama kanë akuzuar dhe arrestuar vetëm një njeri: Dritan Zaganin, njeriun që hetoi dhe kapi në flagrancë bandën Tahiri-Habilaj. Asnjë polic dhe madje asnjë kriminel nuk është sulmuar dhe akuzuar prej Edi ...

Me Shume
28 Oct
0

Rrogozhinë, deputetët e PD: Ndaloni landfillin në Rrogozhinë, kryeministri urdhërohet nga klanet mafioze

Një përfaqësi e Partisë Demokratike e kryesuar nga deputetët Edmond Spaho, Albana Vokshi, dhe Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi morën pjesë në takimin me banorët dhe aktivistë të shoqërisë civile, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e Landfill-it të mbetjeve ...

Me Shume
28 Oct
0

Deklarata për mediat e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Dritan Zagani nuk ka qenë kurrë i dënuar nga krimet e rënda. Edi Rama dje gënjeu drejtpërdrejt para miliona shqiptarëve. Tahiri e arrestoi Zaganin sepse ai nuk heshti por guxoi, ngriti zërin dhe hetoi lidhjet kriminale Tahiri-Habilaj. Sipas kodit mafioz ...

Me Shume
27 Oct
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në përurimin e shtatores së Azem Hajdarit

Shumë të dashur qytetare dhe qytetarë të Tropojës, Miq, të afërm, familjarë të Azem Hajdarit, Të dashur Fatmira, Rudina, Kiri dhe Azem, I nderuar z.kryetar i Bashkisë, I nderuar Dr.Berisha, Të nderuar deputetë dhe personalitete të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Malit ...

Me Shume
26 Oct
0

Qëndrimet e partnerëve të qarta: Mbështetje totale për hetimet, mbështetje totale për prokurorinë dhe gjyqtarët, kundër mbrojtjes së çdo politikani që hetohet për krimin dhe drogën, përmes imunitetit parlamentar

Cështja Tahiri nuk është fundi por fillimi i çmontimit të narko-shtetit Pyetje: Keni pasur një takim të gjatë me ambasadorët e BE-së dhe ambasadorin amerikan? Basha: Kam patur një takim me ambasadorin Lu. Ambasadorët e Bashkimit Europian kanë qenë në ...

Me Shume
25 Oct
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në seancën e sotme parlamentare

Të nderuar bashkëqytetarë, Që krimi, droga dhe e keqja kanë zaptuar Shqipërinë, treguesi më i mirë është puna e këtij Kuvendi. Ja ku jemi prapë, jo për të parën herë, duke u marrë me një tjetër kriminel. Kuvendi i Shqipërisë ...

Me Shume
24 Oct
0

Letra e Tahirit pa vlerë, është detyrë e prokurorisë shqiptare të hetojë ish-ministrin, por Edi Rama nuk e lejon sepse mbron krimin

Letra që nxori sot Saimir Tahiri mund të tundet për militantët e oborrit por për askënd tjetër. Prokuroria e Katanias, ka arrestuar Moisi Habilajn dhe kërkon anëtarët e tjerë të bandës, sepse ata janë kapur duke e kryer aktivitetin kriminal ...

Me Shume
23 Oct
0

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Drejtësia shqiptare paraqiti një kërkesë të vetme pas 4 vite hetime të Antimafies italiane, paraqiti një kërkesë të vetme. Edi Rama e rrëzoi këtë kërkesë, gjithçka tjetër është propagandë, gjithçka tjetër është mashtrim për t’i hedhur hi syve shqiptarëve. Fakti ...

Me Shume
22 Oct
0

Rama ndaloi drejtësinë ndaj Tahirit, i dha kohë për të prishur provat dhe kërcënuar dëshmitarët

Provat e paraqitura nga prokuroria e krimeve të rënda për arrestimin e Tahirit dhe vendosjen para drejtësisë, janë jo vetëm bindëse, por më shumë,​ janë tronditëse. Ajo cfarë po ndodh është se PS në komisionin e mandateve dhe imunitetit, me ...

Me Shume