Category Archives: Lajmi fundit

09 Nën
0

Dëshmon gazetarja Tota: Më shkarkuan nga presioni i Veliajt për skandalin e Sharrës

Dëgjohet në Komisionin Parlamentar të Medias, gazetarja që investigoi aferën e Sharrës. Bojkotojnë deputetët e mazhorancës Komisioni i Edukimit dhe Mjeteve te Informimit Publik, zhvilloi degjesën me ish – Drejtoreshën e Informacionit në televizionin A1News , Alida Tota e cila ...

Read More
08 Nën
0

Bumçi: Komiteti Parlamentar nuk merr vendime, qeveria kërkon të fshehë deshtimin duke sulmuar opozitën

Opozita ka votuar pro dhe mbështet procesin e integrimit në Bashkimit Europian të Shqipërisë. Prononcim i deputetit Aldo Bumcit për NEWS 24 Pyetje: Jeni një ndër 5 deputetët e PD-së që keni votuar kundër rekomandimit të hapjes së negociatave për ...

Read More
08 Nën
0

Basha: Pranimi i dekretit të Presidentit, ndalimi i importit të plehrave deri sa populli të shprehet me referendum

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot me përfaqësues të Unionit të Ekspertëve Mjedisor Shqiptar (UEMSH). Vendimi i mazhorancës për importin e plehrave ka qenë në qendër të këtij takimi. Në këtë takim zoti Basha solli në vëmendje ...

Read More
08 Nën
0

Gjithçka për të mbrojtur jetën e qytetarëve. Rama të lërë shfaqjet televizive dhe t’u shkojë në ndihmë qytetarëve

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për situatën e përmbytjeve Partia Demokratike dhe unë personalisht po ndjekim me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend si rezultat i përmbytjeve masive anembanë vendit. Prej orëve të para ...

Read More
07 Nën
0

Interesat korruptive të Veliajt kthejnë Tiranën në makth për qytetarët

Këshilltarët e PD denoncojnë trafikun e rënduar si kurrë më parë që po shkakton kosto të madhe për banorët.  Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot makthin që ka krijuar Erjon Veliaj në qytet, me trafikun e ...

Read More
07 Nën
0

Basha: Droga, krimi, hajdutëria qeveritare,  përgjegjësit kryesorë për  krizën e vendit

Përplasja mes  policisë së Lezhës dhe  Mirditës për drogën në Rrëshen dhe shkarkimet në bllok të  oficerëve të policë që kryen operacionin, janë  treguesi më i qartë se ku ka degraduar shteti i Edi Ramës, dhe se kush është padroni ...

Read More
06 Nën
0

Banorët e Alliasit torturohen nga devijimet korruptive të projektit nga Veliaj

Qytetarët në protestë. Salianji: Nuk dëgjohet komuniteti, korrupsioni prioritet i Bashkisë Banorët e Alliasit në Tiranë ankohen prej muajsh për shkak të lojerave të Bashkisë me devijimin e projektit të rrugëve në këtë zonë cka u ka perkeqësuar jetën. Ata ...

Read More
05 Nën
0

Basha me ekspertët ekonomikë të CDU-së gjermane:  Duhet të rikthejmë besimin tek politika si instrument ndryshimi për jetën e qytetarëve

Partia Demokratike me mbeshtetjen e CDU-së së Kancelares Angela Merkel përfundoi programin e zhvillimit ekonomik për 7 fusha,  ekonomi tregu, financa publike, arsim, energjetikë,  infrastrukturë,  zhvillim rural dhe teknologji informacioni.  Më pak shtet arbitrar dhe arrogant dhe më shumë liri ...

Read More
05 Nën
0

Schafer:  Programi i PD i përshtatshëm për të zgjidhur problemet që frenojnë rritjen ekonomike

Matthias Schafer- Drejtues i politikave ekonomike te Conrad Adenauer: Schafer: Program i PD, rikthen besimin Schafer: Programi i PD, jo premtime boshe por realiste Schafer: Skemë taksimi që ndihmon sipermarrjen, garanton rritje ekonomike, vënde të reja pune Schafer: Taksa të ...

Read More
05 Nën
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Lumturimi i 38 martirëve, nga Papa Françesku, në një ceremoni të zhvilluar në Shkodër është një ngjarje unike për Europën dhe Botën. Për Shqipërinë dhe kombin shqiptar e sotmja është një ditë reflektimi dhe ndjesë për krimet çnjerëzore komuniste ndaj ...

Read More