fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Maj
0

Nesër në Tiranë, bashkimi më i madh i shqiptarëve për të drejtat tona, për zgjedhjet e lira, për Republikën e Re

Të rinj e të reja, qytetare dhe qytetarë, vëllezër e motra, ju përgëzoj nga zemra për këtë rekord të ri të lëvizjes sonë qytetare, kombëtare dhe popullore, për mbylljen e javës së 12–të të qëndresës suaj 24 orëshe. 12 javë, ...

ME SHUME
12 Maj
0

“Çdo shqiptar bashkohet nesër, që përmes çelësit të artë, votës së lirë, të hapim derën e një të ardhme të re”

Një ditë përpara marshimit të 13 Majit, në Sheshin e Lirisë qytetarët deklaruan arsyet se përse do të protestojnë nesër. Të rinjtë i bën thirrje bashkëmoshatarëve të tyre, gjithë rinisë shqiptare, të bërtasin më fortë se kurrë zhgënjimet e tyre ...

ME SHUME
12 Maj
0

Në asnjë cep të kontinentit europian nuk luftohet aktualisht kaq fuqishëm për vlerat e Europës se sa në këtë shesh të lirisë. Nuk ka betejë më europiane se beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Gëzimi nuk i është ndarë asnjë çast këtij sheshi të lirisë, pavarësisht prej brengave dhe krizës ku e ka zhytur Shqipërinë Republika e vjetër, sepse është gëzimi i përligjur i shpresës për Republikën e re, i besimit tek e ardhmja ...

ME SHUME
12 Maj
0

Lulzim Basha në ditën #83 të protestës për zgjedhje të lira

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 83-të të protestës Dita e shtunë, është dita kur ne kurorëzojmë një lëvizje të madhe, që nisi e vazhdon e do të vazhdojë deri në fitoren e kauzës së zgjedhjeve të lira e ...

ME SHUME
10 Maj
0

E mërkura në Sheshin e Lirisë ‘i rezervohet’ qarkut Shkodër – Basha: Bashkimi ynë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Problemet e qytetarëve shkodran lidhen me ato të çdo shqiptari, por veçojnë në braktisjen vullnetare që kjo qeveri i bën në mënyrë të veçantë qytetit. Studentja e arkitekturës Izmita Ulqinaku denoncoi pikërisht mungesën e investimeve dhe fondeve për qytetin, diskriminim ...

ME SHUME
10 Maj
0

13 maji dita e bashkimit të së vërtetës dhe të drejtës së çdo shqiptari mbi padrejtësinë, krimin dhe arrogancën

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 82-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, dhe projekti i Republikës së Re për shumicën e shqiptarëve   Maratonomakë të lirisë, demokracisë, të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, Arkitektë të ...

ME SHUME
10 Maj
0

Paqësorë dhe demokratikë, bashkimi ynë ditën e shtunë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me qytetarët e qarkut Shkodër për krizën ekonomike dhe sociale Në ditën e 82-të të protestës qytetare për zgjedhje të lira dhe të ndershme, në Sheshin e Lirisë ishin banorët e qarkut Shkodër në bashkëbisedim me ...

ME SHUME
09 Maj
0

Edi Rama i lufton zgjedhjet e lira, se ato janë fundi i koncesioneve, tenderave, oligarkëve, trafikantëve dhe krimit

Gëzuar ditën e 81-të të bashkimit më të madh qytetar kombëtar për zgjedhje të lira e të ndershme, bashkimit më të madh pro-europian e pro-amerikan që ka njohur Shqipëria dhe Ballkani, dhe gëzuar Ditën e Europës, ditën e lirisë, ditën ...

ME SHUME
09 Maj
0

Lulzim Basha bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë në ditën e Europës

Paraditen e 9 majit, Ditës së Europës, në mëngjesin e 81-të në Sheshin e Lirisë intelektualë, profesionistë, të rinj e  të reja bashkëbiseduan me kryetarin demokrat Lulzim Basha, për ato vlera europiane për të cilat qytetarët shqiptarë janë ngritur. Studentët ...

ME SHUME
09 Maj
0

Lulzim Basha uron presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot përmes një letre, Presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Duke vlerësuar zgjedhjet në Francë, Basha e përgëzon Presidentin e zgjedhur Macron, për kurajon dhe projektin e tij. Më poshtë, letra ...

ME SHUME