Category Archives: Lajmi fundit

19 Sht
0

Takimi i Kryetarit të PD, Basha me Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj. Elisabeth Millard

Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj. Elisabeth Millard, të cilën e njohu me përkeqësimin e të gjitha standarteve të demokracisë dhe kapjen e shtetit nga krimi i organizuar në ...

Read More
19 Sht
0

Takim i Kryetarit të PD Lulzim Basha me Ministrin e Jashtëm të Gjermanise, Heiko Maas

Në takimin me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, lideri i opozitës Lulzim Basha, shprehu shqetësimin e PD dhe të opozitës për përmasën e kapjes së shtetit nga krimi i organizuar, gjatë viteve të fundit, falë lidhjeve dhe bashkëpunimit me politikanët në pushtet. Duke ...

Read More
19 Sht
0

Padi penale për Erion Veliajn. I dha “Fusha shpk” 2.6 milionë euro pa garë për të zëvendësuar palmat e thara me pisha

Padi penale për Erion Veliajn. I dha “Fusha shpk” 2.6 milionë euro pa garë për të zëvendësuar palmat e thara me pisha.  Një pishë kushton 6.500 euro, por një pjesë e tyre janë tharë ose prerë nga bashkia.  Arta Marku ...

Read More
18 Sht
0

Edi Rama do të mbajë përgjegjësi nëse i preket një fije floku çdo deputeti apo përfaqësuesi të opozitës

Të dashur bashkëqytetarë, gjatë gjithë ditës ju dhe fëmijët tuaj keni përjetuar dhe keni parë përmes ekraneve ngjarje tronditëse që janë zhvilluar në Jal; dhunimin barbar të banorëve, të të rinjve dhe madje edhe të fëmijëve, të cilët u ngritën ...

Read More
18 Sht
0

Vettingun nuk do ta bëjë politika, do të ketë mbikëqyrje ndërkombëtare

Mirëdita të nderuara gazetarë, gazetare, punonjës të medias, Të dashur bashkëqytetarë, Në qendër të bashkëbisedimit të sotëm është çështja kryesore i aktualitetit politik, propozimi kushtetues i PD dhe aleatëve tanë për vettingun e politikanëve. Kjo është java e fundit, ku ...

Read More
18 Sht
0

Qeveria grabit pronën e banorëve në Jalë, pa asnjë paralajmërim

Qeveria grabit pronën e banorëve në Jalë, pa asnjë paralajmërim Policia dhunoi dhe shoqëroi familjarë, bashkë me ta edhe një 14 vjeçare Deputetët Shehaj dhe Meçorapaj: Shteti sulmon qytetarët thjeshtë e jo bandat e krimin, koha të bashkohemi! Deputetët e ...

Read More
18 Sht
0

Lirimi nga burgu para kohe i Ermal Hoxhës është bërë me urdhër të Edi Ramës, i cili po mbron nga drejtësia vëllain e tij Olsi Rama, garanti kryesor i ndërtimit të fabrikës së kokainës në Xibrakë 4 vjet më parë

Lirimi nga burgu para kohe i Ermal Hoxhës është bërë me urdhër të Edi Ramës, i cili po mbron nga drejtësia vëllain e tij Olsi Rama, garanti kryesor i ndërtimit të fabrikës së kokainës në Xibrakë 4 vjet më parë. ...

Read More
17 Sht
0

Brenda një dite u mbyllën 150 shkolla, mes tyre shkollat në vendlindje të Fishtës dhe Asdren-it, në katër vjet 130 mijë nxënës kanë braktisur mësimin

Ministria e Arsimit fsheh numrin e shkollave të mbyllura dhe numrin e nxënësve të cilët nuk nisën ditën e parë mësimore.  PD evidenton se brenda një dite janë mbyllur 150 shkolla, mes tyre shkollat në vendlindje të Fishtës dhe Asdren-it, në ...

Read More
16 Sht
0

Basha thirrje shqiptarëve në Maqedoni të dalin masivisht në votime

Ali Ahmeti: “Falenderoj nga zemra mikun tim Lulzim Bashën për këtë përkrahje kaq të sinqertë që po u jep jo vetëm shqiptarëve por të gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë sepse 30 shtatori është paqja, stabiliteti, siguria, ardhmëria, marrëdhënia me ...

Read More
15 Sht
0

Në vend që të luftojë bandat, policia godet qytetarët

Policia është sjellë si bandë me familjen e të plagosurit në Rremas të Lushnjës, e cila nuk ka asnjë lidhje me kriminelët e kërkuar. Në vend që të luftojë bandat, policia godet qytetarët, duke u përdorur për show nga qeveria ...

Read More