Category Archives: Lajmi fundit

02 Dec
0

Qeveria, licensë për prerjen e pyjeve, moratoriumi vjen pasi të shkatërrohen parcelat e mbetura

Para 5 ditësh, vetëm pak minuta pas zhvillimit të ankandit për prerjen e pyjeve të fundit të mbetura në parcelat në Korçë (Bofje, Shere, Panarit dhe Treskë), Berat (Mali i Bardhë, Qeshibesh, Liqeth), Lezhë (Munelle) dhe Gjirokastër (Dhembel), qeveria deklaroi ...

Me Shume
01 Dec
0

Me 8 Dhjetor bashkohemi për të përmbysur tiraninë e krimit, korrupsionit e hajdutërisë së Edi Ramës dhe për të marrë në dorë fatet tona

Të dashur të rinj e të reja të Forumit Rinor të degës së Durrësit Në Forumin Rinor, në Partinë Demokratike ashtu si dhe në partitë simotra anembanë Europës, tradita e zgjedhjes me parimin një anëtar një votë, tradita e besimit ...

Me Shume
01 Dec
0

Nga paniku i revoltës popullore, Edi Rama riciklon shpifje e mashtrime

I kapur në frikë e panik nga revolta popullore, Edi Rama urdhëroi sot shpifësin e tijj të dënuar me vendim gjykate, të riciklojë shpifje e sulme kundër kryetarit të Partisë Demokratike. E vërteta e aferës së pallatit 16 katësh në ...

Me Shume
30 Nov
0

Me 8 Dhjetor të ndalim Ramën me 40 hajdutët e tij dhe ti hapim vendit një rrugë të re zhvillimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Konventën e 16-të Zgjedhore të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Në 16 nga 20 konventat, kandidatët për kryetar forumi, Belind Këlliçi, Ervin Salianji dhe Oriela Nebijaj kanë shpalosur platformat e tyre ...

Me Shume
30 Nov
0

Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij, që të bëjë taksinë për kampionet e gjakut

Koncesioni 120 milionë euro për Vilma Nushin, është korrupsioni më skandaloz që ka ndodhur deri tani me Edi Ramën, edhe pse vjedhjet dhe abuzimet janë nga më masivet e më të larmishmet në çdo drejtim e në çdo fushë. Edi ...

Me Shume
29 Nov
0

Të rinjtë kuksianë, më 8 Dhjetor në shesh kundër qeverisë

Të rinjtë e Kukësit, Hasit dhe Tropojës zhvilluan konventën për kreun e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Qindra të rinj mbushën sallën kryesore të qytetit të Kukësit dhe ndoqen debatin mes 3 kandidatëve Belind Këlliçi, Ervin Salianji, Orjela ...

Me Shume
29 Nov
0

Bijtë e korruptuar të etërve, Rama dekoron vrasësit e diktatorit Hoxha

Dekorimi nga Edi Rama i xhelatëve më të urryer të regjimit komunist, i hetuesve, prokurorëve e gjykatësve që kanë vrarë pa gjyq, kanë dënuar me vdekje, kanë internuar, torturuar e dhunuar mijëra qytetarë gjatë diktaturës, është një akt i pashembullt ...

Me Shume
28 Nov
0

Është koha për të lartësuar edhe njëherë virtytin duke mundur njëherë e përgjithmonë vesin dhe krimin e ngritur në sistem

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deputetë dhe qytetarë të Tiranës kanë përkujtuar sot në orën e ngritjes së flamurit 103 vjet me parë, Ismail bej Vlorën. Kurora me lule u vendosen pranë shtatores së tij . Kryetari i Partisë ...

Me Shume
28 Nov
0

Liria është e paplotë pa lirinë nga tirania e varfërisë, padrejtësisë, arbitraritetit dhe arrogancës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, nënkryetari i Kuvendit Edmond Spaho, deputetë, drejtues vendorë, veteranë, etj bënë sot homazhe pranë varrezave të Dëshmorëve të Kombit në nderim të të rënëve për liri. Kryetari i Partisë Demokratike, ...

Me Shume
28 Nov
0

Debati i Gjirokastrës, të rinjtë demokratë nderojnë ditën e Flamurit

Gara për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike përjetoi sot emocione të forta në përballjen e Gjirokastrës ku të rinjtë demokratë përkujtuan së bashku edhe Festën e Pavarësisë. I ngarkuari i kryesisë deputeti Florion Mima uroi të rinjtë për ...

Me Shume