Category Archives: Lajmi fundit

01 Dhj
0

Rilindja shpërfill me arrogancë veriun, është lënë në mëshirë të fatit

Të nderuar kolegë! Për cdo parlament funksional, me qëllim dhe mision  interesin publik, seancat e diskutimit të buxhetit duhet të ishin seanca  të mirëfillta të një debati teknik, politik dhe me propozime e amendime të shumta. Por nuk ndodh kështu, ...

Read More
01 Dhj
0

Buxheti i 2017 reflekton mosmbajtjen e asnjë premtimi që i solli në pushtet

Sot, ekonomia shqiptare ngjan me të sëmurin që, duke mos arritur të gjejë serumin e duhur po rendohet gjithnjë e më shumë. Ilaçet nga jashtë u pakësuan, të brendshmet janë të skaduara dhe shpesh bëjnë efektin e kundërt, duke përkeqësuar ...

Read More
30 Nën
0

Buxheti i fundit i Edi Ramës, fytyra e 4 viteve, merrja shumicës-jepja pakicës

Lulzim Basha: Ne do të ulim taksat, do t’i japim Shqipërisë taksën e sheshtë 9%, TVSH 15%, asnjë lek i qeverisë sime nuk do të shkojë për palma, për luks, për ekspozita, për 11 miq. Prioritet do të jenë shtresat ...

Read More
30 Nën
0

2 tonë drogë në 3 ditë kapen në Greqi e Itali, por Rama sërish e mohon

Enkeleid Alibeaj për sasinë e madhe të drogës shqiptare që po alarmon Europën  Në tre ditët e fundit, 2 tonë drogë ka kaluar nga kufinjtë tanë për në Greqi dhe në Itali. 1 ton në Greqi, dhe 1 ton drogë ...

Read More
30 Nën
0

Jo vendimmarrje të mbyllura, të jetojmë me të vërtetën e qytetarëve

Lulzim Basha me demokratët e Sarandës, me fermerët e Xarës dhe operatorët turistikë të qytetit Lulzim Basha u tha demokratëve të Sarandës se politika do të ndryshojë, duke ndryshuar së pari Partinë Demokratike. Ai foli për parimet që duhet të ...

Read More
29 Nën
0

Muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës, i korrupsionit qeveritar, i mungesës së zgjedhjeve të lira dhe të ndershme

Muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës dhe i korrupsionit qeveritar. Eshtë mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Shqetësimi kryesor i liderëve europianë për Shqipërinë është depërtimi i krimit në politikë, droga dhe ...

Read More
29 Nën
0

Qeveri pranë njerëzve, lekët e luksit dhe korrupsionit do i kthehen qytetarëve

“Hapje, bashkim, qendrim pranë njerëzve”, kjo është porosia e Lulzim Bashës për demokratët e Përmetit. Në aktivin e kësaj dege, Basha ka theksuar edhe një herë parimet që duhet të udhëheqin PD, për të sjellë një ndryshim të besueshëm e ...

Read More
28 Nën
0

Të bashkohemi për të realizuar Shqipërinë e endrrave e mundësive për të gjithë

Në këtë orë, 104 vjet më parë Ismail bej Vlora shpalli Pavarësinë e Shqipërisë. Bashkë me një grup patriotësh realizoi ëndrrën shumëshekullore të shqiptarëve për Liri dhe Pavarësi. Duke nderuar veprën e pavdekshme të babait të Pavarësisë dhe bashkëluftëtarëve të ...

Read More
28 Nën
0

Nderim komandantit legjendar Adem Jashari 

Kombi shqiptar bashkohet me 28 Nëntor në festë dhe në kujtesë të sakrificës shumëshekullore për Liri dhe Pavarësi që nga 28 Nëntori i Gjergj Kastrioti Skënderbeut, 28 Nëntori i Pavarësisë së Shqipërisë me Ismail bej Vlorën. Dhe padyshim në këtë ...

Read More
28 Nën
0

Të nderojmë sakrificën e dëshmorëve duke u bashkuar për një Shqipëri ku kthehen e nuk largohen shqiptarët

Dua t’ju uroj të gjithë shqiptarëve kudo që janë, të gjithë bashkatdhetarëve Gëzuar 28 Nëntorin! Ta nderojmë sakrificën e dëshmorëve të kombit duke u bërë bashkë, duke u bashkuar për ta bërë Shqipërinë një vend ku kthehen dhe jo largohen ...

Read More