fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Maj
0

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, kusht për avancimin e Shqipërisë drejt BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim drejtues të PPE dhe grupit të saj parlamentar në Parlamentin Europian kanë vënë theksin në garantimin e shtetit ...

ME SHUME
05 Maj
0

Vepra e Azem Hajdarit burim i pashtershëm frymëzimi për rininë shqiptare për t’i rezervuar neo-bllokmenëve fatin e etërve të tyre mizor!

Sot, në ditën e të rënëve të kombit, jemi këtu për të nderuar njëriun, që pas gjysëm shekulli shtypje të egër dhe errësire, tjetërsimi, poshtërimi dhe mjerimi, solli tek shqiptarët ditën e gjenezës të lirive të tyre të dënuara me ...

ME SHUME
04 Maj
0

A u manipuluan shenjat e gishtave të Frrokut për të bllokuar ekstradimin?

Të dhëna të reja tronditëse po dalin në lidhje me lehtësitë që Edi Rama i ka ofruar deri në fund aleatit politik, Arben Frroku, të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e komisarit Lamaj. Sot, ngrihen disa pyetje legjitime ...

ME SHUME
04 Maj
0

Vjedhjet në shëndetësi mbahen sekret, Beqaj nuk i përgjigjet kërkesave zyrtare për informacion

Sekretet e vjedhjeve në shëndetësi ruhen në kasafortën e korrupsionit! Kryeministri Rama dhe Ministri Beqaj, pasi ndanë 340 milionë euro me klientët e tyre në shëndetësi, kanë urdhëruar vartësit të bllokojnë çdo lloj informacioni. Këtu kam disa kërkesa për informacion ...

ME SHUME
04 Maj
0

Korrupsioni i oligarkëve, Taulanti i jep Sadriut tenderat e Bashkisë Librazhd

Shpallet fitues edhe pse me ofertë 250 milionë lekë më shumë se konkurenti.  Siç është paralajmëruar në komunikimin e kryetarit Basha, në denoncimin e korrupsionit të oligarkëve të Edi Ramës, po ju sjellim sot fakte të reja. Alko IMPEX e ...

ME SHUME
04 Maj
0

Afera e stadiumit, Paloka letër Ramës: Bëj transparencë

Kryetari i grupit parlamentar të PD kërkon kopje të plotë të dokumentacionit​. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i është drejtuar me një letër kryeministrit Rama si dhe Presidentit të FSHF Armando Duka, ku kërkohet transparence në ...

ME SHUME
03 Maj
0

Beqaj fshihet pas Fastech, 320 milionë lekë me një dorë

Në vijim të denoncimit të oligarkëve të Edi Ramës dhe metodave sesi i vjedhin paratë e shqiptarëve, sot po ndalemi tek Intech plus i Beqës. Sikur të mos mjaftonin miliona euro të koncesioneve në shëndetësi, që nuk janë bërë për ...

ME SHUME
03 Maj
0

Qytetarët të pasigurt për jetën dhe pronën, Rama-Tahiri i kanë dhënë krahë krimit

Një valë e paprecedentë krimi ka mbërthyer vendin, duke goditur qytetarët në gjënë më të shtrenjtë, sigurinë për jetën dhe për pronën. Ekzekutim në mes të Tiranës, grabitje me armë në Shkodër, grabitje dhe plagosje të pronarit të shtëpisë në ...

ME SHUME
02 Maj
0

Paratë që OSHEE u merr me dhunë shqiptarëve, 11 miliardë lekë firmës së preferuar të Ramës

Dhjetëra tendera të fiksuar, me fitues të paracaktuar mikun e Rama-Ahmetajt.  Ashtu siç kemi njoftuar sot do të vijojmë me denoncimin e oligarkëve të Edi Ramës dhe metodave sesi i vjedhin paratë e shqiptarëve. Këto dhjetëra dokumenta, janë dhjetëra tendera ...

ME SHUME
02 Maj
0

Rama, mijëra metra katrorë në vendet më të kërkuara për miqtë dhe klientët

Pronat jepen pa transparencë, oligarkët shtojnë pasurinë, populli mjerimin.  Partia Demokratike denoncon sot para mediave dhe opinionit publik një skemë korrupsioni që shënon një tjetër kulm të babëzisë së Edi Ramës dhe oligarkëve në pushtet. Bëhet fjalë për marrjen dhe ...

ME SHUME