fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

02 Mar
0

Kreu i Rinisë Republikane të Presidentit Trump në Sheshin e Lirisë: Duhet të qendroni me këtë lëvizje derisa ti shporrni këta të inkriminuar dhe hajdutë dhe të zgjidhni një qeveri të lirë dhe demokratike

Sekretari i Përgjithshëm i Rinisë së Partisë Republikane në SHBA, Jason Emert erdhi sonte në cadrën e lirisë, ku shpalli mbështetjen për kërkesat e opozitës, dhe për Lulzim Basha, duke u shprehur se ai do të jetë kryeministri i vendit. ...

Me Shume
01 Mar
0

Droga kërcënon rendin demokratik në vend

Pasdite në sheshin e lirisë ishin psikologë, mësues, studentë, nxënës dhe qytetarë të thjeshtë të cilët biseduan lidhur me problemet sociale që sjell kanabizimi i Shqipërisë. Kryedemokrati Lulzim Basha dëgjoi përjetimet e studentëve apo nxënësve të shkollave të cilët deklaruan ...

Me Shume
01 Mar
0

Ahmet Premçi: 95% e punonjësve të policisë do të donin të ishin këtu në këtë shesh, të thonin fjalën e tyre

Lulzim Basha bashkëbisedim në sheshin e lirisë me ekspertë dhe qytetarë mbi drogen dhe krimin. Në 2016, 8 milion rrënjë bime kanabis sativa të mbjella në Shqipëri, me vlerë tregu afërsisht 6 miliardë euro. Shkëputje të politikës nga krimi, dhe ...

Me Shume
01 Mar
0

Republika e drogës kërkon të mbajë pushtetin, Republika e re do shkulë narkotrafikun

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 12 të qëndresës në Sheshin e Lirisë   Të dashur qytetare dhe qytetarë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë që ndodheni këtu në këtë Shesh të Lirisë, në këtë qëndresë të vendosur dhe ...

Me Shume
28 Feb
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në Sheshin e Lirisë sot pasdite me intelektualët Marku e Gjekmarkaj

Mirëse ju gjej të bashkuar në këtë mbremje të 11 të protestës tonë, të levizjes tonë popullore, kombëtare e demokratike për zgjedhje të lira dhe të ndershme të levizjes tonë pa kthim për themelimin e republikës së re, të demokracisë ...

Me Shume
28 Feb
0

Drejtësia dhe demokracia shkojnë bashkë dhe janë të pazgjidhura. Vetëm zgjedhjet e lira do të sjellin drejtësi të vërtetë

Intelektualët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj i bashkohen kryetarit Lulzim Basha në Sheshin e Lirisë Pasditen e së martës në sheshin e lirisë të ftuar për një bashkëbisedim të hapur me qytetarët ishin analistët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj të ...

Me Shume
28 Feb
0

Nuk do të ketë shqiptar me pension minimal, nën  250 mijë lekë

Lulzim Basha bashkëbisedim me moshën e tretë në Sheshin e Lirisë Paraditen e njëmbëdhjetë në Sheshin e Lirisë kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi me pensionistë shqiptarë, një nga shtresat më të goditura nga faturat e rritura të kësaj qeverie dhe mungesa e ...

Me Shume
28 Feb
0

Republika e re do të jetë republika e të drejtave themelore të çdo qytetari  dhe pronat tuaja do të jenë nën mbrojtjen e sigurisë së Kushtetutës dhe ligjit

Kryetari demokrat Basha me banorët e Himarës Banorët e Himarës marshuan pranë çadrës së lirisë ku për të njëmbëdhjetën ditë zhvillohet protesta opozitare dhe qëndresa popullore për të ngritur edhe ata zërin e shqetësimit të tyre. Kryetari demokrat Lulzim Basha ...

Me Shume
28 Feb
0

Nuk kërkojmë asgjë më shumë, nuk pranojmë asgjë më pak se qytetarët e Europës; zgjedhje të lira dhe të ndershme, zgjedhje pa krim, zgjedhje pa drogë

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 11 të protestës popullore në Sheshin e Lirisë  Zonja dhe zotërinj, Vëllezër e motra, Qytetarë dhe qytetare të Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, Dita e 11-të e bashkimit popullor është dita e 11-të ...

Me Shume
27 Feb
0

Edmond Tupe: Protesta e qytetarëve, madhështore, ajo që nisi me 18 shkurt do të sjellë pranverën

Shkrimtari dhe intelektuali i njohur, Edmon Tupja ishte sot në Sheshin e Lirisë, në një bashkëbisedim me qytetarët për protestën dhe kërkesat që kanë sot shqiptarët.  “Unë e di që që nga data 18 shkurt, në atë protestë të madhërishme, ...

Me Shume