fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Jan
0

Njoftim për takimin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Kurbin

·  Motiv kryesor i protestës së 27 janarit është drejtësia e pakapur nga Edi Rama, që po bën gjithçka ta abortojë projektin e drejtësisë për shqiptarët.   ·  Nuk ka Shqipëri në Europë pa një drejtësi që nuk i mbron, por i ...

ME SHUME
11 Jan
0

Spaho: Dorëheqja e Gramoz Ruçit si zbatues i puçit kushtetues të 18 dhjetorit, është hapi i parë për kthimin e normalitetit parlamentar

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edmond Spaho në një deklaratë pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, theksoi se në datën 18 Dhjetor, gjatë seancës së fundit të Kuvendit, është kryer një puç kushtetues i urdhëruar nga Edi Rama, ...

ME SHUME
10 Jan
0

Njoftim për takimin e kryetarit Lulzim Basha në aktivin e Durrësit

Bashkohemi më 27 janar, sepse Edi Rama e ka humbur të drejtën e qeverisë. Kush i shërben krimit, nuk i shërben dot shqiptarëve.  Ne kërkojmë drejtësi sepse duam zgjedhje me drejtësi, jo blerje të pushtetit, drejtësi që ka guximin të ...

ME SHUME
09 Jan
0

Deklarata e Kryetarit Lulzim Basha për protestën e datës 27 Janar

Ftojmë të gjithë shqiptarët të na bashkohen me datë 27 janar, të shtunën në orën 12.00, në një protestë mbarëpopullore kundër varfërisë, për politikën dhe drejtësinë të çliruar nga krimi. Raporti i CIA-s faktoi se Shqipëria është një narkoshtet dhe ...

ME SHUME
09 Jan
0

Basha: Pakti mafioz mes Edi Ramës dhe Haki Çakos nuk do ta ketë jetën e gjatë! Shqiptarët po bashkohen për të rrëzuar qeverinë e krimit!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ftoi qytetarët shqiptarë t’i bashkohen protestave të opozitës për të nxjerrë vendin nga udhëkryqi dhe kriza e rëndë ku e ka futur Edi Rama me bashkëqeverisjen e tij me krimin. Në takimin me qytetarët ...

ME SHUME
08 Jan
0

Komunikimi i kryetarit Basha pas takimit me aleatët

  Me aleatët e koalicionit opozitar kemi vënë piketat për aksionin intensiv opozitar dhe nisjen e protestave brenda muajit janar. Vendimi përfundimtar do të merret të martën me drejtuesit e Partisë Demokratike dhe grupin parlamentar. Qëllimi i aksionit opozitar, pjesë ...

ME SHUME
06 Jan
0

Njoftim për takimin e kryetarit Basha me demokratët e Fierit

Qeveria e Ramës me dy standarde. Çon drejt vetëvrasjes të rinjtë për një cigate hashash, ndërsa për mbrojtjen e Tahirit, Rama behet kryeprokuror dhe gjyqtar.  Edi Rama e do me çdo kusht kryeprokurorin për të mbyllur dosjet e krimit dhe ...

ME SHUME
05 Jan
0

Deklaratë e këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, denoncuan si një përpjekje për t’i mbyllur gojën opozitës padinë që Erion Veliaj ka ngritur ndaj njërit prej këshilltarëve, Akil Kraja. Ai u padit prej Veliajt sepse e akuzoi se rritja e ...

ME SHUME
04 Jan
0

Deklarata e nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka

Efektet e Edi Ramës kryeprokuror po godasin çdo ditë drejtësinë dhe po i japin mbrojtje nga ligji çdokujt që implikon Saimir Tahirin në trafikun ndërkombëtar të drogës. Lirimi nga arresti me burg i Orest Sotës, në makinën e të cilit ...

ME SHUME
29 Dec
0

Reagim i Partisë Demokratike për shkarkimin e prokurores Rovena Gashi

Kapja politike e Prokurorit të Përgjithshëm nga Edi Rama, pasi kthimit të pasaportës për Saimir Tahirin, dha sot një tjetër efekt. Kryeprokurori Edi Rama shkarkoi drejtuesen e Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi, dy ditë pasi, në ...

ME SHUME