fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Nov
0

Bujqësia, prioritet kombëtar. Treg konkurues dhe jo falimentues. Subvencione dhe mbështetje konkrete për rimëkëmbjen e bujqësisë së vendit

   Bujqësia për ne është prioritet kombëtar. Qeveria shqiptare e vetmja në rajon që nuk mbështet fermerët duke mbyllur aksesin në treg dhe përqëndruar importin e prodhimeve bujqësore në duart e  pesë oligarkëve.   Do të marrë fund, shfrytëzimi i ...

Me Shume
15 Nov
0

Demokracia në Shqipëri është në rrezik, vendi ndodhet në krizë institucionale, politike, sociale, ekonomike, kushtetuese, korrupsioni ka arritur nivele rekord.

Partia Demokratike dhe FRPD takim me kryetaren e Forumit të Gruas në PPE Doris Pack. Demokracia në Shqipëri është në rrezik, vendi ndodhet në krizë institucionale, politike, sociale, ekonomike, kushtetuese, korrupsioni ka arritur nivele rekord. Rinia duhet të qëndrojë dhe ...

Me Shume
15 Nov
0

Një drejtësi e pavarur, e mbështetur fort financiarisht dhe me burime njerëzore, e pastër dhe e pa kapur politikisht është themeli i një shteti të fortë, të sigurt, garanci për mirëqenien e qytetarëve, për një qeveri që paratë e taksave të qytetarëve

Përpjekja e Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese, tregon qartë se kush nuk e do drejtësinë e pavarur; cili dhe cila forcë ka investuar tash tre vjet ta kapte, ose ta bllokonte Reformën në Drejtësi. Tregon se kush nuk ...

Me Shume
14 Nov
0

“RRUGËTIMI PËR SHQIPËRINË, KRYETARI BASHA ME OPERATORËT TURISTIKË TË SARANDËS

​Një Gjykatë Kushtetuese e formuar sipas tekave të qeverisë nuk ka legjitimitet. Duhet drejtësi e pavarur me një Gjykatë Kushtetuese të formuar sipas Kushtetutës dhe jo që falet në “Surrel”. Kryetari i opozitës Lulzim Basha nga Saranda teksa vijon turin ...

Me Shume
13 Nov
0

Dhuna ndaj banorëve të Unazës bëhet për të fshehur vjedhjen e 40 milion eurove.

Dhuna ndaj banorëve të Unazës bëhet për të fshehur vjedhjen e 40 milion eurove.   Edi Rama dhe Erjon Veliaj po shkatërrojnë banesat e qytetarëve për t’i hapur rrugë ndërtimit të Kullave në atë zonë.   PD do të depozitojë ...

Me Shume
12 Nov
0

Me ardhjen e PD në pushtet çdo centimetër katror i pronës së banorëve të “Unazë së Re” do të kompensohet me vlerën e tregut.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha viziton në Spitalin e Traumës të plagosurit nga gazi dhe dhuna e ushtruar nga policia në “Unazën e Re”: Skenar i planifikuar nga Edi Rama ndaj qytetarëve të pafajshëm për një projekt vjedhjeje prej ...

Me Shume
11 Nov
0

Kompania INK në shkelje të ligjit do të mbikëqyrë cilësinë e punimeve tek Unaza ndërkohë që paguhet nga Salillari si mbikëqyrëse për koncesionin e rrugës së kombit, ku operon së bashku me Kastratin.

·      Skandali, kompania INK në shkelje të ligjit do të mbikëqyrë cilësinë e punimeve tek Unaza ndërkohë që paguhet nga Salillari si mbikëqyrëse për koncesionin e rrugës së kombit, ku operon së bashku me Kastratin.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

Me Shume
11 Nov
0

Votimi nga Kuvendi i dy kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese është pjesë e puçit kushtetues të Edi Ramës kundër drejtësisë së pavarur nga politika.

Votimi nga Kuvendi i dy kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese është pjesë e puçit kushtetues të Edi Ramës kundër drejtësisë së pavarur nga politika. I gjithë procesi i kryer nga Kryetari i KED, Ardian Dvorani, me porosi të Edi ...

Me Shume
10 Nov
0

·  Edi Rama ka vetëm dy opsione për Gjykatën Kushtetuese – ta kapë atë ose të bllokojë ngritjen e saj. 

·  Edi Rama ka vetëm dy opsione për Gjykatën Kushtetuese – ta kapë atë ose të bllokojë ngritjen e saj. DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PARTINË DEMOKRATIKE, ÇLIRIM GJATA. Edi Rama nuk ka asnjë qëllim të ngrejë institucionet e ...

Me Shume
09 Nov
0

Studimi i Kombeve të Bashkuara: Dëbimi i qytetarëve nga shtëpitë, shkel të drejtat e njeriut. Tek Unaza e Re Edi Rama refuzon dialogun me banorët e dëbuar për të mbrojtur projektin korruptiv, 20 mln euro/km.

Studimi i Kombeve te Bashkuara: Dëbimi i qytetarëve nga shtëpitë, shkel të drejtat e njeriut. Tek Unaza e Re Edi Rama refuzon dialogun me banorët e dëbuar për të mbrojtur projektin korruptiv, 20 mln euro/km. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, KLEVIS ...

Me Shume