fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Feb
0

Reagim i kryetarit të PD, Lulzim Basha

Ngjarjet e mbrëmshme janë një pasqyrë e qartë e realitetit me të cilën përballet Shqipëria. Mbrëmë isha ftuar nga disa studentë për të parë si jetojnë dhe për të dëgjuar shqetësimet e tyre. Studentët tanë janë e ardhmja e këtij ...

ME SHUME
05 Feb
0

Ligji antiKÇK nuk zbatohet për miqtë dhe bashkëpunëtorët trafikantë droge të Olsi Ramës. Pasuria e Ermal Hoxhës, i dënuar për ngritjen e laboratorit të parë të kokainës në Shqipëri, nuk verifikohet nga policët e Ramës.

Ligji antiKÇK nuk zbatohet për miqtë dhe bashkëpunëtorët trafikantë droge të Olsi Ramës. Pasuria e Ermal Hoxhës, i dënuar për ngritjen e laboratorit të parë të kokainës në Shqipëri, nuk verifikohet nga policët e Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, FLAMUR ...

ME SHUME
04 Feb
0

Takimi me Ambasadoren Amerikane, Yuri Kim, Basha: E garantova për angazhimin e plotë dhe serioz të PD në zbatimin e reformave dhe zgjidhjen e krizës politike

Takimi me Ambasadoren Amerikane, Yuri Kim, Basha: E garantova për angazhimin e plotë dhe serioz të PD në zbatimin e reformave dhe zgjidhjen e krizës politike Kënaqësi e veçantë të mirëpres Znj. Yuri Kim, Ambasadoren e SHBA, aleatit dhe partnerit ...

ME SHUME
04 Feb
0

“Korrupsioni e krimi i lidhur me politikën po gërryen themelet e shoqërisë”. Basha publikon takimin me Presidentin e Kongresit të Autoriteteve Lokale të KiE: Rruga për daljen nga kriza kalon nga vota e lirë e shqiptarëve

“Korrupsioni e krimi i lidhur me politikën po gërryen themelet e shoqërisë”. Basha publikon takimin me Presidentin e Kongresit të Autoriteteve Lokale të KiE: Rruga për daljen nga kriza kalon nga vota e lirë e shqiptarëve Gjatë takimit me Presidentin ...

ME SHUME
04 Feb
0

Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha takon Presidentin e PE, David Sassoli

Basha publikon takimin me Presidentin e PE, David Sassoli: Partia Demokratike dhe Opozita e Bashkuar po bën gjithçka që hapja e negociatave me Bashkimin Europian të bëhet realitet sa më parë. I lumtur të takoja mikun e Shqipërisë, Presidentin e ...

ME SHUME
04 Feb
0

Edi Rama duhet ta lejojë policinë të shënjestrojë pasurinë e Saimir Tahirit. Ai e mbron ish-ministrin që kanabizoi vendin sepse ai e ka në dorë me gjithçka di për të. I ashtuquajturi ligj anti-KÇK, është një akt tjetër propagande për të mashtruar ata dhe ndërkombëtarët

Edi Rama duhet ta lejojë policinë të shënjestrojë pasurinë e Saimir Tahirit. Ai e mbron ish-ministrin që kanabizoi vendin sepse ai e ka në dorë me gjithçka di për të. I ashtuquajturi ligj anti-KÇK, është një akt tjetër propagande për ...

ME SHUME
04 Feb
0

Partia Demokratike organizoi sot një marshim për ndërgjegjësimin qytetar në luftën kundër kancerit.

Partia Demokratike organizoi sot një marshim për ndërgjegjësimin qytetar në luftën kundër kancerit. Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve, PD i bashkohet nismës së Unionit Ndërkombëtar për Kontrollin e Kancerit, e mbështetur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Me sloganin “E duam jetën, ...

ME SHUME
03 Feb
0

Edi Rama të nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurinë e mikut të Taulant Ballës, trafikantit ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego. Ka marrë në mënyrë të paligjshme mbi 14 milionë euro tendera publikë.

Edi Rama të nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurinë e mikut të Taulant Ballës, trafikantit ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego. Ka marrë në mënyrë të paligjshme mbi 14 milionë euro tendera publikë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

ME SHUME
01 Feb
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Akti normativ i qeverisë për krimin e organizuar është antikushtetues, nuk forcon luftën ndaj tij, ul standardin e goditjes ndaj krimit të organizuar dhe dublon kompetencat e SPAK-ut dhe BKH-së. Nëse do të zbatohej, ligji antimafia në fuqi ka mekanizma ...

ME SHUME
31 Jan
0

Erion Veliaj shkatërron Tregun Elektrik duke dhunuar tregtarët dhe me dhunë policore prish banesat e dhjetëra banorëve te Medreseja. Kryetari i emëruar i bashkisë Tiranë rrëmben pasuritë publike e private për t’jua dhënë klientëve të tij

Erion Veliaj shkatërron Tregun Elektrik duke dhunuar tregtarët dhe me dhunë policore prish banesat e dhjetëra banorëve te Medreseja. Kryetari i emëruar i bashkisë Tiranë rrëmben pasuritë publike e private për t’jua dhënë klientëve të tij DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

ME SHUME