fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Feb
0

Është koha të flasin mjekët, ekspertët, specialistët dhe jo propaganda. Është koha të hartohet plani i detajuar i masave konkrete dhe qytetarët të njihen me të

·        Është koha të flasin mjekët, ekspertët, specialistët dhe jo propaganda. Është koha të hartohet plani i detajuar i masave konkrete dhe qytetarët të njihen me të. ·        Vendi ynë ka mjekë dhe ekspertë shumë të mirë, që kanë aftësitë ...

ME SHUME
23 Feb
0

“Qeveria një mbetje e rrezikshme”, Jamarbër Malltezi nga Vlora: Shqiptarët po bëhen kurban nga lufta mes bandave në qeveri që bëjnë biznes me vdekjen.

“Qeveria një mbetje e rrezikshme”, Jamarbër Malltezi nga Vlora: Shqiptarët po bëhen kurban nga lufta mes bandave në qeveri që bëjnë biznes me vdekjen. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JAMARBËR MALLTEZI Të gjithë mbani mend sesi Edi Rama u perpoq të ...

ME SHUME
22 Feb
0

Dështimi i reformës në drejtësi, qeveritarët e korruptuar mbeten të paprekshëm! Prokuroria e Tiranës, vegël politike për mbylljen e aferave korruptive të Erion Veliajt me kompaninë Fusha

• Dështimi i refomës në drejtësi, qeveritarët e korruptuar mbeten të paprekshëm! Prokuroria e Tiranës, vegël politike për mbylljen e aferave korruptive të Erion Veliajt me kompaninë Fusha. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI Vendimi për të mbyllur një dosje ...

ME SHUME
21 Feb
0

SHQIPËRIA E FUNDIT NË BALLKAN EDHE PËR SHËNDETËSINË

Nga fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në konferencën “Sfida dhe Vizione në Shëndetësi”, e organizuar nga PD në bashkëpunim me fondacionin Konrad Adenauer.    SHQIPËRIA E FUNDIT NË BALLKAN EDHE PËR SHËNDETËSINË Në prill të vitit të ...

ME SHUME
21 Feb
0

Dështimi i Edi Ramës me ekonominë është spektakolar. Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë për shkak të korrupsionit, kontrabandës dhe rënies së Treguesi i vetëm me rritje është luksi i qeverisë së Edi Ramës

Dështimi i Edi Ramës me ekonominë është spektakolar. Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë për shkak të korrupsionit, kontrabandës dhe rënies së Treguesi i vetëm me rritje është luksi i qeverisë së Edi Ramës.   DEKLARATË DORIAN TELITI, DREJTOR I ...

ME SHUME
20 Feb
0

REAGIMI I PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS NË GRUPIN POLITIK TË REFORMËS ZGJEDHORE, OERD BYLYKBASHI, PAS REFUZIMIT TË DAMIAN GJIKNURIT PËR TË DISKUTUAR MBI PROPOZIMET E OPOZITËS PËR GARANTIMIN E ZGJEDHJEVE TË LIRA E TË NDERSHME.

REAGIMI I PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS NË GRUPIN POLITIK TË REFORMËS ZGJEDHORE, OERD BYLYKBASHI, PAS REFUZIMIT TË DAMIAN GJIKNURIT PËR TË DISKUTUAR MBI PROPOZIMET E OPOZITËS PËR GARANTIMIN E ZGJEDHJEVE TË LIRA E TË NDERSHME.   ​   “Deklaratat e sotme ...

ME SHUME
20 Feb
0

FRPD, PROTESTË PARA KRYEMINISTRISË NË 29 VJETORIN E RRËZIMIT TË BUSTIT TË DIKTATORIT

FRPD, PROTESTË PARA KRYEMINISTRISË NË 29 VJETORIN E RRËZIMIT TË BUSTIT TË DIKTATORIT 29 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha, moment që pasoi lëvizjen studentore, Forumi Rinor i Partisë Demokratike organizoi një protestë në sheshin para kryeministrisë. ...

ME SHUME
20 Feb
0

DEKLARATE E OERD BYLYKBASHIT, PËRFAQËSUES I OPOZITËS NË GRUPIN POLITIK PËR REFORMËN ZGJEDHORE

Paketa e re e opozitës për t’iu drejtuar një gjykate të paanshme dhe të pavarur në procesin zgjedhor është thelbësore për të arritur kompromisin në reformën zgjedhore.   Paketa propozon pezullim të vetingut gjatë ushtrimit të detyrës si gjykatës për ...

ME SHUME
19 Feb
0

Klevis Balliu denoncon me fakte: Drejtuesja e prokurorisë politike të Tiranës Elisabeta Imeraj është përfituese direkte nga projekti korruptiv i Unazës së Re. Shtëpia e saj jo vetëm nuk preket, por del në vijë të parë.

Klevis Balliu denoncon me fakte: Drejtuesja e prokurorisë politike të Tiranës Elisabeta Imeraj është përfituese direkte nga projekti korruptiv i Unazës së Re. Shtëpia e saj jo vetëm nuk preket, por del në vijë të parë. DEKLARATË E ISH DEPUTETIT ...

ME SHUME
19 Feb
0

E vërteta për sallat e kirurgjisë që fsheh propaganda e qeverisë, Orjola Pampuri denoncon: Nga 11 salla kirurgjikale me 130 shtretër, kanë mbetur vetëm 7 me 90 shtretër

  DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ORJOLA PAMPURI NË DENONCIMIN TEK QSUT   Pas propagandës për sallat e reja të kirurgjisë, sikur shqiptarë të ishin mjekuar shpellave deri më sot, ka një të vërtetë krejt ndryshe. Numri i sallave të shërbimit dhe ...

ME SHUME