fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Kor
0

Rritja e çmimit të naftës me justifikimin e detyrimeve të Shqipërisë kundrejt BE është një gënjeshtër e pastër.

·         Rritja e çmimit të naftës me justifikimin e detyrimeve të Shqipërisë kundrejt BE është një gënjeshtër e pastër. ·         Me rritjen e re të çmimit, paratë shkojnë dy herë në xhepat e oligarkëve të sektorit, ndërsa shqiptarët paguajnë dy ...

ME SHUME
15 Kor
0

Basha: Pata një takim të përzemërt me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik AJC

Basha: Pata takim të përzemërt me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik AJC   Takim i përzemërt dhe shumë miqësor me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik AJC, të kryesuar nga Drejtori Ekzekutiv, z. David Harris. I shpreha z. Harris mirënjohjen për ...

ME SHUME
15 Kor
0

Basha: Nder dhe privilegj të takohem në Tiranë me mikun e çmuar Stephen Harper, Presidentin e International Democrat Union

Basha: Nder dhe privilegj të takohem në Tiranë me mikun e çmuar Stephen Harper, Presidentin e International Democrat Union   Nder dhe privilegj të takohem në Tiranë me mikun e çmuar Stephen Harper, Presidentin e International Democrat Union , ish-kryeministër i Kanadasë dhe një ...

ME SHUME
15 Kor
0

Bozdo: Rritja e çmimit të naftës me justifikimin e detyrimeve të Shqipërisë kundrejt BE është një gënjeshtër e pastër.

  Rritja e çmimit të naftës me justifikimin e detyrimeve të Shqipërisë kundrejt BE është një gënjeshtër e pastër. Me rritjen e re të çmimit, paratë shkojnë dy herë në xhepat e oligarkëve të sektorit, ndërsa shqiptarët paguajnë dy herë ...

ME SHUME
14 Kor
0

Edmond Spaho: Edi Rama gënjeu. Ja dokumenti që provon rritjen e çmimit të karburantit

  Edi Rama gënjeu, ai po e rrit sërish çmimin e karburantit, duke zhvatur miliona euro të tjera nga xhepat e qytetarëve më të varfër të Europës.   Dokumenti që gjendet në faqen zyrtare të Parlamentit është prova nga vetë ...

ME SHUME
13 Kor
0

Në Vaun e Dejës është votuar me fletë votimi të falsifikuara. Dokumentat zyrtarë e bëjnë këtë proces të pavlefshëm

Skandaleve të KQZ i shtohet skandali i Vaut të Dejës, ku është votuar me fletë të fallsfikuara votimi. Dokumenti i doganës tregon se fletët e votimit kanë qenë në Doganë në orën 7.58 të së dielës, ndërsa votimet kanë nisur ...

ME SHUME
13 Kor
0

Me Edi Ramën, Shqipëria është e para për korrupsion, e fundit për mirëqenien e qytetarëve. 

Me Edi Ramën, Shqipëria është e para për korrupsion, e fundit për mirëqenien e qytetarëve.     DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar të Ballkanit;   Vuan nga varfëria e shtuar dhe papunësia ...

ME SHUME
12 Kor
0

Kriza politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve perëndimore, duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve të kapur duke vjedhur votat.

Vëmendja dhe energjia jonë është përqëndruar drejt dhënies formë të ndryshimit që presin dhe meritojnë shqiptarët. Bashkë me ta, do t’i japim formë projektit tonë të transformimit ekonomik dhe politik të vendit. Krizë politike mund dhe do të zgjidhet vetëm ...

ME SHUME
10 Kor
0

Bardhi: Ekzistojnë dy mënyra që mandatet e paligjshme, të dala nga 30 qershori, të mos bëhen efektivë dhe shteti i së drejtës të triumfojë mbi mafian.

  Ekzistojnë dy mënyra që mandatet e paligjshme, të dala nga 30 qershori, të mos bëhen efektivë dhe shteti i së drejtës të triumfojë mbi mafian.   Gjyqtarët të mos vërtetojnë si të vlefshëm mandatet, ose të pezullojnë gjykimin derisa ...

ME SHUME
10 Kor
0

Bumçi: Projekti i ndarjes së Kosovës, tregues se fatet e kombit janë në duart e një grupi njerëzish të papërgjegjshëm

  Projekti i ndarjes së Kosovës, tregues se fatet e kombit janë në duart e një grupi njerëzish të papërgjegjshëm     DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, ALDO BUMÇI   Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pohon edhe një herë ...

ME SHUME