fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Jul
0

Gazment Bardhi: Denar Biba me 3 persona në KQZ, përgjegjës direktë për skemën piramidale të manipulimit të numrit të votuesve më 30 Qershor.

Denar Biba me 3 persona në KQZ janë përgjegjës direkt për zbatimin e skemës piramidale të manipulimit të numrit të votuesve më 30 Qershor.   Rreth 280 mijë fletë votimi u hodhën në kuti për zbatimin e skemës. Edi Rama ...

ME SHUME
03 Jul
0

Kaso: KQZ rriti me 8% pjesëmarrjen në votimet e paligjshme të 30 Qershorit për të fshehur refuzimin e shqiptarëve ndaj Edi Ramës.

  KQZ rriti me 8% pjesëmarrjen në votimet e paligjshme të 30 Qershorit për të fshehur refuzimin e shqiptarëve ndaj Edi Ramës.   KQZ zhduku transparencën e procesit me 2 mekanizma: nuk la gjurmë në sistemin e të dhënave, vazhdon ...

ME SHUME
02 Jul
0

Në Tiranë është manipuluar 1/3 e pjesëmarrjes, rreth 66 mijë votues! Votuesit realë janë 105 mijë dhe jo 171 mijë.

Në Tiranë është manipuluar 1/3 e pjesëmarrjes, rreth 66 mijë votues! Votuesit realë janë 105 mijë dhe jo 171 mijë. KQZ po mbulon manipulimin me mungesën e transparencës për të dhënat online në kohë reale. Pjesëmarrja e ulët, me rrogëtarë ...

ME SHUME
02 Jul
0

Edi Rama si kryetar i bandës 339-184, po përdor për represion ndaj shqiptarëve kupolën e Policisë së Shtetit, e cila është e njëjta bandë e Sigurimit të Shtetit që përdori diktatura në 2 korrik 1990.

Edi Rama si kryetar i bandës 339-184, po përdor për represion ndaj shqiptarëve kupolën e Policisë së Shtetit, e cila është e njëjta bandë e Sigurimit të Shtetit që përdori diktatura në 2 korrik 1990.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

ME SHUME
01 Jul
0

Basha: Qëndrimi ynë nuk ndryshon: Edi Rama duhet të largohet dhe të hetohen te gjithë ata që kanë manipuluar zgjedhjet me krimin

  Dje, më të bashkuar se kurrë, jo rreth një partie politike, por rreth vlerave europiane, për të cilat qëndrojmë si komb, ju hapët rrugën për t’i kthyer dinjitetin e nëpërkëmbur çdo shqiptari.   85% e shqiptarëve refuzuan regjimin e ...

ME SHUME
01 Jul
0

Bylykbashi: Raporti i ODIHR u tregoi shqiptarëve se mungesa e zgjedhjes i ka bërë votimet e 30 qershorit nul

  ODIHR u tha shqiptarëve se ata nuk patën mundësi për të zgjedhur dhe se kandidatët e qeverisë nuk kishin rivalë.   Mungesa e zgjedhjes i ka bërë zgjedhjet e 30 qershorit nul.   Opozita do të vazhdojë të provojë ...

ME SHUME
01 Jul
0

Asnjë alibi nuk fsheh dot krimin e Komisionit Qendror të Vjedhjeve për manipulimin e pjesëmarrjes në 30 Qershor.

Asnjë alibi nuk fsheh dot krimin e Komisionit Qendror të Vjedhjeve për manipulimin e pjesëmarrjes në 30 Qershor. Qëllimisht, për të zhdukur gjurmët e manipulimit, të dhënat nuk u nxorën nga sistemi online i përpunimit të të dhënave. Asnjë alibi, ...

ME SHUME
01 Jul
0

Provohet zyrtarisht. Rama mbush kutitë e votimit dhe manipulon rezultatin.

  Provohet zyrtarisht. Rama mbush kutitë e votimit dhe manipulon rezultatin. DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ZGJEDHORE, IVI KASO Edi Rama po kryen një manipulim masiv të rezultatit të votimit të tij monist, ku vetë votoi, vetë numëroi, vetë vulosi. ...

ME SHUME
30 Jun
0

Basha: Vullneti i qartë i shqiptarëve sot ka qenë braktisja e votimeve të paligjshme moniste.

  Shqiptarët braktisën në masë maskaradën e votimit një partiak të Edi Ramës. 85 për qind e votuesve të regjistruar refuzuan votimet e paligjshme moniste.   Edi Ramën sot e bojkotuan edhe socialistët, pasi për të sot votuan më pak ...

ME SHUME
30 Jun
0

Dokumentohet operacioni kriminal. PS dhe Bashkia e Tiranës kapen me zë dhe me figurë duke blerë votues.

Dokumentohet operacioni kriminal. PS dhe Bashkia e Tiranës kapen me zë dhe me figurë duke blerë votues.      DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PD, EDI PALOKA   Përtej panoramës që po u kujton sot shqiptarëve votimet për partinë si në ...

ME SHUME