Category Archives: Lajmi fundit

12 Dhj
0

PD: Hetim parlamentar për manipulimin e të dhënave tatimore konfidenciale

Deklarata e plotë e deputetes së PD Jorida Tabaku: Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka kërkuar sot Kuvendit ngritjen e një komisioni hetimor, për të zbardhur manipulimin që ka ndodhur me të dhënat konfidenciale të qytetarëve shqiptarë, në serverin ...

Read More
12 Dhj
0

PD: Rama fsheh buxhetin e terrorit ndaj biznesit

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Florion Mima: Në Ligjin Nr. 9936, datë 26.6.2008 “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë”, neni 29, paragrafet 2 dhe 4, thuhet se: “Kryeministri i vendit, miraton buxhetin në qeveri ...

Read More
12 Dhj
0

PD: Rama ka nisur gjuetinë e shtrigave ndaj kundërshtarit politik

Deklarata për media e deputetes së Partisë Demokratike Jorida Tabaku: Edi Rama urdhëroi dje që “Ish-Ministri i Mbrojtjes të ndëshkohet për korrupsion”. Ky urdhër i Ramës i denjë vetëm për regjimet totalitare bie në ndesh me parimet themelore të demokracisë ...

Read More
12 Dhj
0

Imami: Rama, hakmarrje personale ndaj kundërshtarit politik

Deklarata e plotë e deputetit të PD Arben Imami: Akti i sotëm i Mimi Kodhelit nga zyra e Kryeministrit dhe për llogarinë e tij, përfaqëson një akt primitiv hakmarrës personal, siç e kam thënë prej 2 vitesh. Sigurisht ky është ...

Read More
12 Dhj
0

Basha: Mashtrim-zhbërje-përkeqësim, tri fjalët kyçe të tre muajve të parë të kësaj qeverisje

Të nderuar deputetë, Në pararendje të fundjavës dhe ditës së shënuar të Rinisë, Shqipëria nuk mori dhuratë por një shuplakë. Një nga kardinalët e certifikimit dhe kredibilitetit financiar të kombeve, shteteve dhe korporatave Standard&Poor e uli vlerësimin e saj nga ...

Read More
12 Dhj
0

Basha: Mashtrim-zhbërje-përkeqësim, tri fjalët kyçe të tre muajve të parë të kësaj qeverisje

Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar: Të nderuar deputetë, Në pararendje të fundjavës dhe ditës së shënuar të Rinisë, Shqipëria nuk mori dhuratë por një shuplakë. Një nga kardinalët e certifikimit dhe ...

Read More
12 Dhj
0

Basha:Fushata që çelim sot, vendimtare për sfidat nesër

Sot, në ditën e shënuar të Rinisë dhe Lirisë, Partia Demokratike shpall çeljen e fushatës për zgjedhjet e reja në Parti, shpall një  hapje të re të fuqishme ndaj brezit të ri të Shqipërisë, ndaj intelektualëve,  ndaj njerëzve të lirë ...

Read More
12 Dhj
0

Berisha:Azem, ti je gjallë. Idealet e dhjetorit jane nje apel i fuqishem per rinine shqiptare

Ne 8 dhjetor te nje viti me pare, diten e Rinise, ne Qytetin Studenti, u inaugurua shtatorja e deshmorit te demokracise Azem Hajdari. Sot, zoti Sali Berisha i shoqeruar nga bashkeshortja e tij zonja Liri Berisha, se bashku me kryetarin ...

Read More
12 Dhj
0

Basha: Rinia garanci për Shqipërinë e lirive, Shqipërinë e zhvilluar dhe demokratike, Shqipërinë europiane

Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha në festimet e organizuara nga PD në Pallatin e Sportit për Ditën e Rinisë: Të dashur të rinj, të reja të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë! Të dashur dhjetoriste e dhjetoristë, të ...

Read More
12 Dhj
0

PD: Standard&Poor’s kritikon qeverinë, po largon investitorët

Deklarata e plotë e deputetit të PD Sherefedin Shehu: Standard&Poor’s i paralajmëroi dje investitorët që të jenë të kujdesshëm nëse duan të vijnë në Shqipëri. Raporti i djeshëm i këtij institucioni të rëndësishëm financiar, është një sinjal shumë i keq ...

Read More