fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

22 May
0

KOMUNIKIMI ME GAZETARËT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

    Opozita është e vendosur t’u ofrojë shqiptarëve rrugëdaljen nga kriza, duke u angazhuar plotësisht në përfundimin një orë e më parë të reformës zgjedhore, që i hap rrugë mbajtjes së zgjedhjeve të lira e të ndershme dhe integrimit ...

Me Shume
22 May
0

Denoncimi i biznesmentit turk, Sinan Idirizi mbulesë e Edi Ramës për të blerë kompaninë e markimit të karburanteve

  • Denoncimi i biznesmentit turk, Sinan Idirizi mbulesë e Edi Ramës për të blerë kompaninë e markimit të karburanteve   • SPAK të hetojë. Skema e denoncuar e zbulon Edi Ramën si pronar tek Air Albania dhe në çdo ...

Me Shume
20 May
0

Kemi bashkuar sot gjithë forcat tona anë e mbanë Shqipërisë në një projekt ndryshimi, i cili merr jetë me votën e shqiptarëve. Ndryshimi në Shqipëri është i paevitueshëm

    Kemi bashkuar sot gjithë forcat tona anë e mbanë Shqipërisë në një projekt ndryshimi, i cili merr jetë me votën e shqiptarëve. Ndryshimi në Shqipëri është i paevitueshëm.   Edi Rama i provoi botës më 17 Maj se ...

Me Shume
20 May
0

Edi Rama liron bandat kriminale ndërsa dhunon e burgos qytetarët, artistët, të rinjtë, shoqërinë civile dhe kundërshtarët politikë

  ·       Edi Rama liron bandat kriminale ndërsa dhunon e burgos qytetarët, artistët, të rinjtë, shoqërinë civile dhe kundërshtarët politikë   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Lirimi nga burgu i grupit të tmerrshëm kriminal të Bajrave dëshmoi sot, ...

Me Shume
19 May
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë me gazetaren Sonila Meço për emisionin “Tempora” në RTV Ora

    Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë me gazetaren Sonila Meço për emisionin “Tempora” në RTV Ora   “KA ARDHUR PIKA E KTHESËS”, BASHA: EUROPA U BASHKUA NË NJË ZË PËR TË DËNUAR KRIMIN E EDI RAMËS   ...

Me Shume
19 May
0

KOMUNIKIMI ME MEDIAN I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, PAS TAKIMIT ME AMBASADORËT E VENDEVE TË BE

  Me ambasadorët ndava dy shqetësime kryesore se kjo qeveri po pengon integrimin dhe po rrënon ekonominë. Është e domosdoshme të farkëtojmë një plan afatmesëm dhe afatgjatë masash me BE për të mbështetur ekonominë e familjeve shqiptare. Në vend të ...

Me Shume
18 May
0

KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË FUND TË PROTESTËS

  • Opozita do të mbështesë të gjitha protestat e Aleancës për Teatrin. Kudo që do të ketë protesta, Partia Demokratike dhe opozita do të jetë në krah të tyre.   • Shkatërrimi i Teatrit nuk është fundi i Teatrit ...

Me Shume
17 May
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

  ·        PD mbështet protestën e thirrur nga Aleanca për teatrin në orën 16.30. Të gjithë qytetarët në protestë kundër tiranisë, në mbrojtje të demokracisë dhe shtetit ligjor.   ·        Rikonfirmoj angazhimin zyrtar të ndërmarrë me firmën time për rindërtimin ...

Me Shume
17 May
0

Opozita do të mbështesë, do t’u japë zë protestave të qytetarëve dhe do të organizojë protesta me efekt të menjëhershëm

    Opozita do të mbështesë, do t’u japë zë protestave të qytetarëve dhe do të organizojë protesta me efekt të menjëhershëm. Gabimi për t’u ulur me Edi Ramën nuk do të përsëritet më kurrë! Do të bëjmë të gjitha ...

Me Shume
16 May
0

Bujqësia e braktisur, pa asnjë qindarkë ndihmë nga qeveria, Basha takon fermerët në Divjakë dhe Karbunarë: Duhet një qeveri që vendos 500 mijë shqiptarë që punojnë në bujqësi para 5 oligarkëve

  Bujqësia e braktisur, pa asnjë qindarkë ndihmë nga qeveria, Basha takon fermerët në Divjakë dhe Karbunarë: Duhet një qeveri që vendos 500 mijë shqiptarë që punojnë në bujqësi para 5 oligarkëve.   KRYETARI I PD, LULZIM BASHA, TAKON NË ...

Me Shume