fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

08 May
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Tërheqja e qeverisë nga krimi zgjedhor i mbajtjes së zgjedhjeve pa zgjedhës në arsimin e lartë është një betejë e rëndësishme e fituar nga pedagogët dhe studentët, me mbështetjen e opozitës. Me ...

Me Shume
08 May
0

Bujqësia pa asnjë ndihmë, Ervin Salianji takon fermerët: Katastrofa Rama më e keqe se virusi

  Bujqësia pa asnjë ndihmë, Ervin Salianji takon fermerët: Katastrofa Rama më e keqe se virusi Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, u takua në Lushnjë me shumë fermerë që ngrenë zërin kundër braktisjes nga qeveria në kohën më të ...

Me Shume
08 May
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Partia Demokratike dënon me ashpërsi përndjekjen e qytetarëve që kërkojnë kthimin e të drejtave kushtetuese, të kufizuara padrejtësisht kaq gjatë nga qeveria. Ngritja e zërit nga disa aktivistë, që nuk pajtohen me ...

Me Shume
07 May
0

KRYETARI I PD, LULZIM BASHA TAKIM ME KËSHILLIN E AGROBIZNESIT SHQIPTAR

  KRYETARI I PD, LULZIM BASHA TAKIM ME KËSHILLIN E AGROBIZNESIT SHQIPTAR Situata e rëndë e pandemisë ka prekur çdo sektor të ekonomisë shqiptare, përfshirë dhe sektorin e agrobiznesit dhe bujqësisë. Presidenti i  Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar Agim Rrapaj dhe ...

Me Shume
07 May
0

Biznesi i vogël me humbje të mëdha. Ervin Salianji bën llogaritë konkrete me ekspertët dhe biznesin: Një bar kafe është minus 1.5 milionë lekë çdo muaj

  •             Biznesi i vogël me humbje të mëdha. Ervin Salianji bën llogaritë konkrete me ekspertët dhe biznesin: Një bar kafe është minus 1.5 milionë lekë çdo muaj   •             Salianji: Qeveria e interesuar për pasurimin e oligarkëve dhe pushtetin ...

Me Shume
07 May
0

Mashtrimi i qeverisë me naftëtarët e Ballshit: 800 punëtorët nuk morën pagën e premtuar. PD: Njerëzit në mes të 4 rrugëve, Rama paguan klientët dhe oligarkët

  Mashtrimi i qeverisë me naftëtarët e Ballshit: 800 punëtorët nuk morën pagën e premtuar. PD: Njerëzit në mes të 4 rrugëve, Rama paguan klientët dhe oligarkët   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Pandemia ekonomike është rreziku kryesor ...

Me Shume
06 May
0

BASHA MBËSHTET KËRKESAT E BIZNESIT TË VOGËL PËR TË SHPËTUAR NGA FALIMENTIMI: ME TAKSAT E QYTETARËVE TË SHPËTOHET EKONOMIA, JO TË PASUROHET QEVERIA DHE OLIGARKËT

  BASHA MBËSHTET KËRKESAT E BIZNESIT TË VOGËL PËR TË SHPËTUAR NGA FALIMENTIMI: ME TAKSAT E QYTETARËVE TË SHPËTOHET EKONOMIA, JO TË PASUROHET QEVERIA DHE OLIGARKËT   Prononcim i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Lulzim Basha: Në vazhdën e ...

Me Shume
06 May
0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore Europiane (PPE)

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore Europiane (PPE), në kuadër të Samitit të Zagrebit. Kreu i opozitës shqiptare falenderoi liderët e Bashkimit Europian ...

Me Shume
06 May
0

Basha mbështet kërkesat e biznesit të vogël për të shpëtuar nga falimentimi: Me taksat e qytetarëve të shpëtohet ekonomia, jo të pasurohet qeverias dhe oligarkët

  Basha mbështet kërkesat e biznesit të vogël për të shpëtuar nga falimentimi: Me taksat e qytetarëve të shpëtohet ekonomia, jo të pasurohet qeverias dhe oligarkët   Në vazhdën e takimeve që kam organizuar me përfaqësuesit e biznesit në Shqipëri, ...

Me Shume
05 May
0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderon dëshmorët e atdheut

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderon dëshmorët e atdheut   Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderoi dëshmorët e atdheut në ditën e veçantë të përkujtimit të tyre. Zoti Basha vendosi kurora me lule në monumentin “Nënë Shqipëri”, ...

Me Shume