fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

26 Oct
0

Strategjia e Edi Ramës për të shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik nuk e shpëton Vangjush Dakon nga dosja 339! Deri tani ka dalë vetëm maja e ajsbergut.

Strategjia e Edi Ramës për të shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik nuk e shpëton Vangjush Dakon nga dosja 339! Deri tani ka dalë vetëm maja e ajsbergut.  ENKELEJD ALIBEAJ, NËNKRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD I kapur në ...

ME SHUME
26 Oct
0

Vetingu i politikanëve, rruga e vetme që shpëton vendin nga bashkëqeverisja me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideroi vetingun e politikanëve si rrugën e vetme që shpëton vendin nga bashkëqeverisja me krimin. Në takimin me të rinjtë dhe banorët e Vaut të Dejës, Basha vuri në dukje fuqizimin e krimit ...

ME SHUME
25 Oct
0

Edi Rama e mori pushtetin në bashkëpunim me krimin dhe vota nuk ka rëndësi për zgjedhjen e qeverisë në Shqipëri.

Kauzat dhe çështjet për të cilat ka luftuar PD u provuan të vërteta – Edi Rama e mori pushtetin në bashkëpunim me krimin dhe vota nuk ka rëndësi për zgjedhjen e qeverisë në Shqipëri. Besueshmëria e Edi Ramës për luftën kundër ...

ME SHUME
24 Oct
0

Qeveria shqiptare është e vetmja qeveri në Europë që ka braktisur fermerët e vet

  Qeveria shqiptare është e vetmja qeveri në Europë që ka braktisur fermerët e vet. Me subvencionet paguhen kandidatët e PS për të blerë vota.   500 milionë euro shpërndahen tek 10 oligarkë me skema korrupsioni si koncesioni check up-it ...

ME SHUME
23 Oct
0

Gjykata e Tiranës dënon si shpifje të vërtetën dhe mbrojtjen e interesit qytetar

Vendimi i Gjykatës nuk është në shërbim të interesave të qytetit. Ai varros ato copa të fundit të demokracisë qytetare në Tiranë. Është një vendim i cili i jep të drejtë propagandës në pushtet dhe dënon, duke konsideruar si shpifje debatin, ...

ME SHUME
23 Oct
0

“Forca e Ligjit” nuk ekziston. Asnjë bos i krimit nuk është arrestuar

Policia e Shtetit, e cila në 5 vitet e drejtimit të vendit nga Edi Rama, veproi si një organiztatë në mbrojtje të krimit me lidhje politike, tani po bëhët vegla më e shëmtuar dhe e rrezikshme e propagandës së kryeministrit, ...

ME SHUME
23 Oct
0

Basha: Prokuroria mbron lidhjet e qeverisë me krimin si sekret shtetëror

Basha: Prokuroria mbron lidhjet e qeverisë me krimin si sekret shtetëror Basha: Në aferën Toyota Yaris janë të përfshirë edhe dy deputetë të tjerë të PS, Ulsi Manja dhe Jurgis Çyrbja. DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA PAS ...

ME SHUME
22 Oct
0

Peshku i madh quhet Vangjush Dako, operacioni përpjekje propagandistike

Dosja hetimore mbi të cilën është vepruar përgjysëm natën e mbrëmshme, është dosja hetimore e Vangjush Dakos. Peshku i madh i kësaj çështje quhet Vangjush Dako, të tjerët janë peshq të vegjël të cilët po serviren si pjesë e përpjekjes ...

ME SHUME
22 Oct
0

Kompanitë e bixhozit, klientë të Edi Ramës, po i investojnë paratë e bixhozit në fushën e ndërtimit me lejen e Edi Ramës.

• Kompanitë e bixhozit, klientë të Edi Ramës, po i investojnë paratë e bixhozit në fushën e ndërtimit me lejen e Edi Ramës. • Dajlan Avdia ka shitur aksionet tek APEX dhe, me firmën e Edi Ramës, brenda 7 muajsh ...

ME SHUME
21 Oct
0

Plani mafioz Rama-Veliaj për të kafshuar Parkun e Liqenit për interesat e mafias së ndërtimit

Partia Demokratike denoncoi disa javë më parë planin e Edi Ramës dhe Erion Veliajt për të ndërtuar qiellgërvishtës brenda Parkut të Liqenit. Të dy heshtën dhe akoma nuk kanë dhënë llogari për vendimin e tyre, i cili lejon që kryeqytetit t’i ...

ME SHUME