fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Oct
0

Shqipëria në duart e krimit, policia e Xhafajt në këmbë për të mbrojtur vëllanë e tij trafikant droge. Vetëm në 24 orë 5 të vrarë e disa të plagosur.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA GRIDA DUMA Në një kohë që policia e Fatmir Xhafajt është ngritur e gjitha në këmbë, për të mbrojtur vëllanë e tij trafikant droge, Shqipëria është zhytur në kaos dhe kriminalitet. Nuk ka kaluar as ...

ME SHUME
12 Oct
0

Nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit të regjimit kriminal

Thirrja e kryetarit të opozitës në një regjim kriminal për t’u paraqitur në Prokurori, nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit të regjimit kriminal.Nuk shantazhohemi, as une dhe as shqiptarët.  DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ...

ME SHUME
12 Oct
0

Prononcimi për mediat i deputetit Ervin Salianji pas daljes nga Prokuroria e Krimeve të Rënda

Pyetje: Për çfarë u pyetët z. Salianji? Salianji: Kryesisht për videon e publikuar dhe pavarësisht se isha i thirrur përpara se ta publikoja videon, pyetjet kryesore të prokurorisë ishin rreth publikimit të videos së dytë. Besoj të mos humb kohë ...

ME SHUME
11 Oct
0

PD publikon fakte, Fatmir Xhafaj mbron vëllain trafikant nëpërmjet fabrikimit të provave nga policia

Partia Demokratike denoncon me fakte, bazuar në dokumente zyrtare, se si Prokuroria ia ka adresuar policisë së Fatmir Xhafajt të fabrikojë prova për të mbrojtur vëllain trafikant droge të Ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj.  DEKLARATA E DEPUTETIT ENKELEJD ALIBEAJ  Sot ...

ME SHUME
10 Oct
0

Kur shteti sulmon kundërshtarët politikë, gazetarët dhe policët e ndershëm, për të mbrojtur kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, jemi në kushtet e një diktature mafioze

  Në Shqipëri është instaluar shteti privat i Edi Ramës, një shtet që funksionon jashtë Kushtetutës dhe jashtë ligjeve. Edi Rama e pranoi vetë ekzistencën e këtij shteti privat kur deklaroi publikisht se ai ka një strukturë të posaçme hetimore ...

ME SHUME
10 Oct
0

E vërteta mbi milionat e trafikuara nga Taulant Balla me Toyota Yaris, do të dalë

E vërteta mbi milionat e trafikuara nga Taulant Balla me Toyota Yaris, do të dalë Çështja “Xhafa” – Kryeprokuror dhe prokuror Edi Rama i cili përcakton që në mëngjes rezultatin e hetimit Avokati i Kryetarit të Partisë Demokratike, Ivi Kaso, ...

ME SHUME
10 Oct
0

Me politikanët e lidhur me krimin, Europa do të jetë një iluzion për Shqipërinë

Deputetët Jorida Tabaku dhe Oerd Bylykbashi në Akademinë Politike të Vienës, kërkojnë mbështetjen e PPE për Vetingun e politikanëve. Me politikanët e lidhur me krimin, Europa do të jetë një iluzion për Shqipërinë.  Në Shqipëri sundon mungesa e shtetit të ...

ME SHUME
09 Oct
0

Krimi në Shqipëri është më i fortë se kurrë, kontrollon sigurinë, ekonominë, drejtësinë

Krimi në Shqipëri është më i fortë se kurrë, kontrollon të gjithë territorin dhe ekonominë dhe organet e hetimit të krimit, janë të shpartalluara dhe drejtuesit e tyre janë vënë në shërbim të krimit   Ngjarja e bllokut tregon, që krimi nuk ...

ME SHUME
08 Oct
0

PREZANTIMI I PLATFORMËS PËR “ÇLIRIMIN E ZGJEDHJEVE”, OERD BYLYKBASHI

Tabelat të cilat u prezantuan në platformën e opozitës për “Çlirimin e Zgjedhjeve”, Dekriminalizimi i plotë i zgjedhjeve përmes Vettingut në Politikë, deputeti Oerd Bylykbashi. ​

ME SHUME
08 Oct
0

PREZANTIMI I PLATFORMËS PËR “ÇLIRIMIN E ZGJEDHJEVE”, IVI KASO

Tabelat të cilat u prezantuan në platformën e opozitës për “Çlirimin e Zgjedhjeve”, nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso.

ME SHUME