fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Apr
0

VIDEOKONFERENCA PER SHTYP E KRYETARIT TE PD LULZIM BASHA

  ·      Presioni i opozitës anullon tenderat, Basha: Të kthehet menjëherë në vendim të qartë qeverie. Çdo fond duhet të shkojë vetëm për përballimin e situatës.   ·      Basha: Anullimi i tenderave kursen 200 milionë euro. Transparenca për çdo qindarkë të shqiptarëve ...

Me Shume
31 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për Vizion Plus

  BASHA: SHQIPËRIA KA MUNDËSINË TË BËJË 3 HERË MË SHUMË SESA KA BËRË DERI TANI ME PAKETËN E NDIHMËS. 120 MILION EURO KONCESIONE PËR 10 OLIGARKË DUHET TË ANULOHEN   Pyetje: Ashpërsimi i masave duket se ka mbyllur një ...

Me Shume
31 Mar
0

Tenderi pa garë i ushqimeve për rezervën e Shtetit, me fitues të paracaktuar një firmë kompjuterash, është një aferë e pastër korruptive

  ·      Tenderi pa garë i ushqimeve për rezervën e Shtetit, me fitues të paracaktuar një firmë kompjuterash, është një aferë e pastër korruptive. ·      Kompania nuk ka eksperiencë në tregtinë ushqimore. E ndërroi objektin e aktivitetit 6 ditë para ...

Me Shume
31 Mar
0

Tenderi 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të Shtetit u bë pa garë

  • Tenderi 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të Shtetit u bë pa garë. • Nga 35 099 kompani shqiptare ai iu dha kompanisë filal nga Maqedonia, Eurovia. • Pak ditë para shpalljes së tenderit pa ...

Me Shume
31 Mar
0

Abuzimi me tenderin pa garë 1.5 milionë euro të ushqimit, Partia Demokratike kallzim penal në SPAK për Olta Xhaçkën

  Abuzimi me tenderin pa garë 1.5 milionë euro të ushqimit, Partia Demokratike kallzim penal në SPAK për Olta Xhaçkën   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Pas dokumentimit të skandalit me tenderin e blerjes së ushqimeve nga Ministria ...

Me Shume
31 Mar
0

VIDEOKONFERENCA PER SHTYP E KRYETARIT TE PD LULZIM BASHA

  ·   Basha falënderon qytetarët për sakrificën 3 javore në karantinë. Apeli për qeverinë: Masat kufizuese duhet të shoqërohen me masa lehtësuese financiare për të gjithë.   ·      Basha: Paketa e qeverisë duhet të trefishohet. të arrijë në nivelin e Kosovës. shuma ...

Me Shume
31 Mar
0

Shqiptarët janë pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro, pasi vonuan me 1 muaj tenderin për blerjen e ushqimeve

  Shqiptarët janë pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro, pasi vonuan me 1 muaj tenderin për blerjen e ushqimeve. Alo Edi, Alo Xhaçka, si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo ...

Me Shume
30 Mar
0

Dy javë pas mbylljes së kufijve me Italinë, qeveria nuk ka asnjë plan për kthimin e shqiptarëve. Konsullja e Përgjithshme: Kur të kemi udhëzime konkrete, do t’i tregojmë në facebook

Dy javë pas mbylljes së kufijve me Italinë, qeveria nuk ka asnjë plan për kthimin e shqiptarëve. Konsullja e Përgjithshme: Kur të kemi udhëzime konkrete, do t’i tregojmë në facebook DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR MARRËDHËNIET ME JASHTË, ARBEN KASHAHU ...

Me Shume
29 Mar
0

Në kulmin e krizës së pandemisë, qeveria e Edi Ramës tenderon 411 miliinë lekë për zyra. Buxheti ka lekë, por i ka për luks

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Në vend që të shpenzojë çdo qindarkë për të forcuar sistemin shëndetësor, për të garantuar testimin e mjekëve dhe të qytetarëve, Edi Rama ka hapur tender për rregullim të zyrave. Në kulmin e krizës, ...

Me Shume
29 Mar
0

Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars të mbi 1 milion shqiptarëve

• Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars të mbi 1 milion shqiptarëve. • Qeveria ka përjashtuar me shumë se gjysmën e shqiptarëve nga paketa gjysmake e ndihmës. • Paketa e ndihmës së qeverisë ...

Me Shume