fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Kjo javë” në News-24

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Kjo javë” në News-24   BASHA: KA ARDHUR MOMENTI PËR TA THËNË TROÇ. SITUATA NUK ËSHTË MIRË, PËRGJEGJËSITË QEVERITARE NUK PO ZBATOHEN. MENAXHIMI BËHET ME PROPAGANDË BAJATE Pyetje: Z.Basha që nga ...

Me Shume
28 Mar
0

Qeveria tenderon 7 milion euro për beton në një ditë. PD: Të anulohet procedura. Lekët të shkojnë për përballimin e krizës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Edi Rama tjetër thotë dhe tjetër bën. Flet për luftë kundër koronavirusit, por në vend të financimit të luftës, çon miliona euro tek kompanitë e ndërtimit.   Dje janë hapur 4 tendera ...

Me Shume
27 Mar
0

Qeveria, mungesë transparence për ndihmën sociale dhe atë ndaj biznesit. Qytetarët duhet të dinë kush përfiton nga ndihma

• Qeveria, mungesë transparence për ndihmën sociale dhe atë ndaj biznesit. Qytetarët duhet të dinë kush përfiton nga ndihma. • Nuk ka akoma përgjigje çfarë do të bëhet me 35 mijë biznese dhe mbi 70 mijë të papunë të përjashtuar ...

Me Shume
27 Mar
0

DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

•             Shtimi i rasteve me COVID 19 e bën të detyrueshme mbylljen e menjëhershme për të paktën 4 javë të fasonëve, call centers dhe fabrikave me shumë punonjës në ambiente të mbyllura.   •             Mbi 70 mijë punonjës fasonë janë ...

Me Shume
26 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRTIKE, LULZIM BASHA

  Të dashur bashkëqytetarë!   Sapo përfundova një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe Bashkimin Europian për shprehjen e vullnetit pozitiv për hapjen e negociatave me Shqipërinë, pas përmbushjes së 15 kushteve. ...

Me Shume
24 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Tempora” në Rtv Ora

  BASHA PËR NEGOCIATAT: ASKUSH NUK MUND TË LUAJË MË ME FJALË. FAKTET JANË MBI TAVOLINË. SHQIPËRIA DUHET TË PLOTËSOJË 15 KUSHTE, QË TË NISË BISEDIMET SI MAQEDONIA Pyetje: Europa kthen sytë nga Shqipëria kur kufinjtë janë mbyllur , si ...

Me Shume
23 Mar
0

Shpallje e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, mbyllja e bizneseve me prani të madhe shpëton jetë! Koha është tani!

  • Shpallje e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, mbyllja e bizneseve me prani të madhe shpëton jetë! Koha është tani! • Detajimi i planit ekonomik dhe një plan i ri për ndihmë të mjaftueshme ekonomike, është jetik! • Aa më ...

Me Shume
22 Mar
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

  Shifrat e të prekurve nga COVID 19 po rriten. Prandaj shtohet nevoja për të ndërmarrë një plan të detajuar masash për parandalimin e përhapjes së shpejtë të virusit.  Pa u bërë tepër vonë duhet vepruar për ti dalë të ...

Me Shume
21 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë me median shqiptare online me qendër në SHBA, Nova Media

  BASHA: AKTI NORMATIV PËR PËRBALLIMIN E KRIZËS NUK ËSHTË BËRË PUBLIK AKOMA. QEVERIA PAGUAN 4 NDËRTUES 22 MILION EURO BRENDA DY DITËVE, NDËRSA SHËNDETËSISË I JEP VETËM 25 MILION EURO   Pyetje: Dëgjova dje që nga qeveria “Rama” ka ...

Me Shume
21 Mar
0

Edi Rama, burim kryesor paniku. Dhunën policore kundër opozitës në Algjeri i prezanton si masa të Spanjës për të luftuar COVID 19

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Sot Edi Rama ka shpërndarë një gënjeshtër të rrezikshme për t’i trembur edhe më shumë qytetarët e Shqipërisë. Video e shpërndarë nga Edi Rama në profilin e tij zyrtar në facebook është mashtrim, ...

Me Shume