fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

02 May
0

Asnjë pazar kundër zgjedhjeve të lira e të ndershme, ajo që nisi me 18 shkurt është më e madhe se PD, më e madhe se unë, më e madhe se interesat partiake

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 74 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme Zonja dhe zotërinj, të rinj e të reja ju përshëndes me mirënjohje të thellë në këtë mëngjes të 74-të të bashkimit më të ...

ME SHUME
01 May
0

Lulzim Basha bashkëbisedon me qytetarë të larguar nga puna padrejtësisht në Sheshin e Lirisë

Mëngjesin e ditës së punëtorëve, 1 Maj qytetarët u bashkuan rreth diskutimit mbi largimet e padrejta nga puna. Nga e gjithë Shqipëria, të shkarkuarit nga administrata shtetërore dhe të papunët treguan eksperiencat e tyre në bisedën me kryetarin e Partisë ...

ME SHUME
01 May
0

FRPD merr mbështetjen e të rinjve të djathtë europianë për kauzën e zgjedhjeve të lira

Forumi Rinor i Partisë Demokratike, gjatë pjesmarrjes në kongresin e mbajtur në Kroaci më 27-30 Prill, ka marrë mbështetjen e të rinjve të djathtë europian, për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Të rinjtë europianë dhanë mbështetjen e ...

ME SHUME
01 May
0

Papunësi masive, largime të padrejta nga puna, pasiguri në punë, e vërteta e 1 Majit del në Sheshin e Lirisë

Bashkëbisedim për plagën më të madhe të shoqërisë sot. Padrejtësitë skandaloze me largimet pa motiv nga puna, dhe zvarritja për të kërkuar të drejtën. Papunësia në rritje, dhe pagat skandaloze ku shfrytëzohen mijëra shqiptarë me orë të zgjatura   Paraditen ...

ME SHUME
01 May
0

Të rinjtë e djathtë europianë mbështesin kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme në Shqipëri

Forumi Rinor i Partisë Demokratike mori mbështetjen e të rinjve të djathtë europianë për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme, të ngritura nga opozita shqiptare bashkë me qytetarët, në një qëndresë tashmë 73 ditore. Gjatë një kongresi të ...

ME SHUME
01 May
0

Rama shkatërroi mijëra vende pune, 300 mijë shqiptare braktisën vendin në 4 vite. Të bashkuar, për të mos lejuar më 1 Maj, ku populli zvarritet para sunduesve

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 73 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme   Kjo ditë e 73 e bashkimit më të madh qytetar popullor dhe kombëtar për zgjedhje të lira dhe të ndershme përkon me ...

ME SHUME
30 Apr
0

Me 18 Qershor skadon Kushtetuta, ligjet dhe taksat e republikës së vjetër. Bashkë do të jetësojmë Republikën e Re

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 72 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme: Nga Kavaja nis bashkimi, clirimi dhe fitorja e shqiptarëve të bashkuar për Republikën e Re.    Një përshëndetje të veçantë kavajasve, të rinjve ...

ME SHUME
30 Apr
0

Rrëzimi i republikës së vjetër të korrupsionit, krimit dhe drogës, nis me 7 maj në Kavajë

Bashkëbisedim i qytetarëve të Kavajës në Sheshin e Lirisë, për problematikat e komunitetit, për fasadën që fsheh varfërinë e mjerimin dhe sundimin e qytetit prej krimit të lidhur me shtetin   Në ditën e 72-të të protestës për zgjedhje të ...

ME SHUME
29 Apr
0

Korça e fasadës, me 970 biznese të mbyllura në një vit dhe përgjysmim të fuqisë blerëse

Në ditën e 71 të protestës për zgjedhje të lira dhe të ndershme, qytetarët e Qarkut të Korçës bashkëbiseduan me kryedemokratin Lulzim Basha për keqqeverisjen që ka rritur varfërinë në këtë qark. Qyteti i Korçës ka sot vetëm investime fasadë ...

ME SHUME
29 Apr
0

Republika e vjetër nisi si pazari i ngjalave dhe u mbyll si pazari i peshkut, Republika e Re ka nisur me qytetarët dhe për qytetarët

Sot me kënaqësi të jashtëzakonshme kemi dëgjuar në këtë agorë fjalën, të vërtetën e korçarëve, e qytetarëve dhe fermerëve të Korçës, që janë sot, jo për herë të parë, jo vetëm pjesëtarë të këtij tempulli të lirisë, por edhe flamurtarë ...

ME SHUME