fbpx

Author Archives: PD

15 Oct
0

“Krizë korrupsioni dhe jo krizë energjitike”. PD depozition kallëzimin në SPAK për përgjegjësit e kësaj krize korrupsioni që rëndon në kurrizin e shqiptarëve

“Krizë korrupsioni dhe jo krizë energjitike”. PD depozition kallëzimin në SPAK për përgjegjësit e kësaj krize korrupsioni që rëndon në kurrizin e shqiptarëve. DEKLARATA E NËNKRYETARËVE TË PD, JORIDA TABAKU DHE ENKELEJD ALIBEAJ, PAS DEPOZITIMIT TË PADISË PËR ABUZIMET ME ...

Me Shume
09 Oct
0

“Nuk është krizë energjetike por krizë korrupsioni”. PD denoncon skandalin: Energjia u ble 10 milion euro mbi çmimin e bursës

  “Nuk është krizë energjetike por krizë korrupsioni”. PD denoncon skandalin: Energjia u ble 10 milion euro mbi çmimin e bursës DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE,  SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR, ARBI AGALLIU Përshëndetje të nderuar qytetarë! Prej kohësh po flitet për ...

Me Shume
16 Sep
0

Basha: Demokracia shqiptare ka vdekur: Ulni kokën dhe kërkoni ndjesë për varfërinë që i keni shkaktuar shqiptarëve.

  FJALA NE KUVEND E KRYETARIT TE PARTISE DEMOKRATIKE, Z. LULZIM BASHA.    Zonja dhe zotërinj, të nderuar qytetarë! Demokracia shqiptare nuk është në krizë, ajo ka vdekur! Ka vdekur në shtyllat e saj kryesore, në themelin e saj që ...

Me Shume
23 Jul
0

Ferdinand Xhaferri: Dy pyetje për Edi Ramën, Maketi i Portit të Durrësit apo lavatriçja e parave të ndotura të Rilindjes?

    DEKLARATË PD, FERDINAND XHAFERRI   Dy ditë më parë Kryeministri Rama hodhi për konsum maketin e Portit të ri të Durrësit. Përsëri dhe si gjithmonë pamë një prezantim në 3D. Por nisur nga rëndësi që ka Porti i ...

Me Shume
17 Jul
0

Kuvendi Kombëtar/Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha!

    Të dashur demokrate dhe demokratë! Të dashur mbështetës dhe simpatizantë të Partisë Demokratike! Të nderuar anëtare dhe anëtarë të Kuvendit Kombëtar! Të dashur bashkëqytetarë, zonja dhe zotërinj, të rinj e të reja! Jam krenar që ndodhem sot midis ...

Me Shume
02 Jul
0

Denoncimi i PD: Rama shpërblen me fonde publike autorët e masakrës zgjedhore. Ndarja e politikës nga krimi është e vetmja rrugë që Shqipëria t’u kthehet shqiptarëve.

  Denoncimi i PD: Rama shpërblen me fonde publike autorët e masakrës zgjedhore. Ndarja e politikës nga krimi është e vetmja rrugë që Shqipëria t’u kthehet shqiptarëve.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE,  ENKELEJD ALIBEAJ   Pasi masakra e Velipojës nxori ...

Me Shume
29 Jun
0

Denoncimi i PD/ OKB rendit Shqipërinë të parën në Europë për kanabisin. Rekordet e zeza të regjimit Rama-Doshi po shkatërron rendin, ekonominë dhe demokracinë.

    Denoncimi i PD/ OKB rendit Shqipërinë të parën në Europë për kanabisin. Rekordet e zeza të regjimit Rama-Doshi po shkatërron rendin, ekonominë dhe demokracinë   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI   Pas medaljes së argjendtë për ryshfetin ...

Me Shume
28 Jun
0

Reagimi i PD: Regjimi nuk mban përgjegjësi për gjunjëzimin para krimit. Ndarja e politikës nga krimi e vetmja rrugë për të garantuar rend dhe siguri për familjet shqiptare.

  Reagimi i PD: Regjimi nuk mban përgjegjësi për gjunjëzimin para krimit. Ndarja e politikës nga krimi e vetmja rrugë për të garantuar rend dhe siguri për familjet shqiptare.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE,  ENKELEJD ALIBEAJ   E dëgjuam zëdhënësin ...

Me Shume
15 Jun
0

Refuzimi i Kolegjit për transparencën e zgjedhjeve, PD: Edi Rama, urdhërues për fshehjen e vjedhjes së pushtetit.

    Refuzimi i Kolegjit për transparencën e zgjedhjeve, PD: Edi Rama, urdhërues për fshehjen e vjedhjes së pushtetit   Marash Logu: Prej dy muajsh Partia Demokratike dhe Aleanca për Ndryshim, së bashku me Lëvizjen Socialiste për Integrim, ka filluar ...

Me Shume
01 Jun
0

Padia për incineratorin e Tiranës, Mirel Mërtiri nuk shkon në gjykatë për përballje me opozitën. Ina Zhupa dhe Belind Këlliçi: Të vendosur në betejën për mbrojtjen e ineteresit publik kundër aferave korruptive të Ramës dhe Veliajt

•  Padia për incineratorin e Tiranës, Mirel Mërtiri nuk shkon në gjykatë për përballje me opozitën. Ina Zhupa dhe Belind Këlliçi: Të vendosur në betejën për mbrojtjen e ineteresit publik kundër aferave korruptive të Ramës dhe Veliajt. DEKLARATA E INA ...

Me Shume