fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

03 Mar
0

Deklaratë e koalicionit opozitar

Koalicioni opozitar duke vlerësuar momentin kritik për Shqipërinë dhe shqiptarët për shkak të kërcënimit të zgjedhjeve dhe të votës së lirë dhe të ndershme nga krimi dhe droga me lidhje qeveritare, shpreh gatishmërinë për një tryezë dialogu të vërtetë dhe ...

ME SHUME
02 Mar
0

Galeria e turpit, me foto, fakte dhe krime, ja banda e Edi Ramës në Parlament, bashki dhe zyra

Protestuesit e natës së 13 në Sheshin e Lirisë u bënë pjejsmarrës të një prezantimi të kriminelëve të veshur me pushtet nga kryeministri i vendit Edi Rama. Ervin Salianji denoncoi me emer, mbiemër, vepër penale por edhe mënyrën e mbrojtjes nga kjo ...

ME SHUME
02 Mar
0

Kreu i Rinisë Republikane të Presidentit Trump në Sheshin e Lirisë: Duhet të qendroni me këtë lëvizje derisa ti shporrni këta të inkriminuar dhe hajdutë dhe të zgjidhni një qeveri të lirë dhe demokratike

Sekretari i Përgjithshëm i Rinisë së Partisë Republikane në SHBA, Jason Emert erdhi sonte në cadrën e lirisë, ku shpalli mbështetjen për kërkesat e opozitës, dhe për Lulzim Basha, duke u shprehur se ai do të jetë kryeministri i vendit. ...

ME SHUME
01 Mar
0

Droga kërcënon rendin demokratik në vend

Pasdite në sheshin e lirisë ishin psikologë, mësues, studentë, nxënës dhe qytetarë të thjeshtë të cilët biseduan lidhur me problemet sociale që sjell kanabizimi i Shqipërisë. Kryedemokrati Lulzim Basha dëgjoi përjetimet e studentëve apo nxënësve të shkollave të cilët deklaruan ...

ME SHUME
01 Mar
0

Ahmet Premçi: 95% e punonjësve të policisë do të donin të ishin këtu në këtë shesh, të thonin fjalën e tyre

Lulzim Basha bashkëbisedim në sheshin e lirisë me ekspertë dhe qytetarë mbi drogen dhe krimin. Në 2016, 8 milion rrënjë bime kanabis sativa të mbjella në Shqipëri, me vlerë tregu afërsisht 6 miliardë euro. Shkëputje të politikës nga krimi, dhe ...

ME SHUME
01 Mar
0

Republika e drogës kërkon të mbajë pushtetin, Republika e re do shkulë narkotrafikun

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 12 të qëndresës në Sheshin e Lirisë   Të dashur qytetare dhe qytetarë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë që ndodheni këtu në këtë Shesh të Lirisë, në këtë qëndresë të vendosur dhe ...

ME SHUME
28 Feb
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në Sheshin e Lirisë sot pasdite me intelektualët Marku e Gjekmarkaj

Mirëse ju gjej të bashkuar në këtë mbremje të 11 të protestës tonë, të levizjes tonë popullore, kombëtare e demokratike për zgjedhje të lira dhe të ndershme të levizjes tonë pa kthim për themelimin e republikës së re, të demokracisë ...

ME SHUME
28 Feb
0

Drejtësia dhe demokracia shkojnë bashkë dhe janë të pazgjidhura. Vetëm zgjedhjet e lira do të sjellin drejtësi të vërtetë

Intelektualët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj i bashkohen kryetarit Lulzim Basha në Sheshin e Lirisë Pasditen e së martës në sheshin e lirisë të ftuar për një bashkëbisedim të hapur me qytetarët ishin analistët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj të ...

ME SHUME
28 Feb
0

Nuk do të ketë shqiptar me pension minimal, nën  250 mijë lekë

Lulzim Basha bashkëbisedim me moshën e tretë në Sheshin e Lirisë Paraditen e njëmbëdhjetë në Sheshin e Lirisë kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi me pensionistë shqiptarë, një nga shtresat më të goditura nga faturat e rritura të kësaj qeverie dhe mungesa e ...

ME SHUME
28 Feb
0

Republika e re do të jetë republika e të drejtave themelore të çdo qytetari  dhe pronat tuaja do të jenë nën mbrojtjen e sigurisë së Kushtetutës dhe ligjit

Kryetari demokrat Basha me banorët e Himarës Banorët e Himarës marshuan pranë çadrës së lirisë ku për të njëmbëdhjetën ditë zhvillohet protesta opozitare dhe qëndresa popullore për të ngritur edhe ata zërin e shqetësimit të tyre. Kryetari demokrat Lulzim Basha ...

ME SHUME