Category Archives: Lajmi fundit

22 Mar
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

  Shifrat e të prekurve nga COVID 19 po rriten. Prandaj shtohet nevoja për të ndërmarrë një plan të detajuar masash për parandalimin e përhapjes së shpejtë të virusit.  Pa u bërë tepër vonë duhet vepruar për ti dalë të ...

Read More
21 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë me median shqiptare online me qendër në SHBA, Nova Media

  BASHA: AKTI NORMATIV PËR PËRBALLIMIN E KRIZËS NUK ËSHTË BËRË PUBLIK AKOMA. QEVERIA PAGUAN 4 NDËRTUES 22 MILION EURO BRENDA DY DITËVE, NDËRSA SHËNDETËSISË I JEP VETËM 25 MILION EURO   Pyetje: Dëgjova dje që nga qeveria “Rama” ka ...

Read More
21 Mar
0

Edi Rama, burim kryesor paniku. Dhunën policore kundër opozitës në Algjeri i prezanton si masa të Spanjës për të luftuar COVID 19

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Sot Edi Rama ka shpërndarë një gënjeshtër të rrezikshme për t’i trembur edhe më shumë qytetarët e Shqipërisë. Video e shpërndarë nga Edi Rama në profilin e tij zyrtar në facebook është mashtrim, ...

Read More
20 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan

  BASHA THIRRJE QYTETARËVE: QËNDRONI NË SHTËPI. NUK KA DILEMA, E KEQJA MUND TË NDALET VETËM NËSE NE TË GJITHË JAPIM KONTRIBUTIN TONË DUKE RESPEKTUAR MASAT SHTRËNGUESE Së pari dua t’u drejtohem gjithsecilit që na ndjek sot dhe ti bej ...

Read More
20 Mar
0

Basha kërkesë OBSH-së: Ndihmojeni Shqipërinë me testet për virusin dhe pajisje mbrojtëse për mjekët e infermierët

  Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i kërkoi ndihmë për Shqipërinë Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një letër drejtuar sot drejtorit të Zyrës së OBSH-së në Tiranë,  Dr. Raul Gonzalez, kreu i opozitës kërkoi mbështetje për pajisjen e autoriteteve shqiptare ...

Read More
20 Mar
0

“Shqiptarët të gjykojnë vetë kush po e përdor krizën për pushtet” Gazment Bardhi publikon përgjigjen zyrtare: Mesazhi i sajuar në emër të Lulzim Bashës u dërgua nga një platformë e huaj

  Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi   E vërteta është më e qartë dhe e pastër se çdo lojë e pisët apo maskë e skaduar. Le ta shohin dhe gjykojnë vetë shqiptarët se kush e ...

Read More
20 Mar
0

Shqiptarët kërcënohen nga rreziqe të mëdha. Edi Rama ndal sulmet politike, fillo bëj punën për të cilën paguhesh

  DEKLARATE E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Dje në emisionin Open është dërguar një mesazh i sajuar me pyetje drejtuar Edi Ramës nga gjoja numri i telefonit të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky mesazh i sajuar në ...

Read More
20 Mar
0

E vërteta në pak shifra: Buxheti ka parà, por i ka për oligarkët jo për shqiptarët

  DEKLARATË E PD, JORIDA TABAKU   Rama thotë që shteti është i varfër për të ndihmuar qytetarët dhe biznesin e vogël në këto ditë të vështira?   🔵 Vetëm për këtë vit qeveria do paguajë për  koncensionet 120 mln ...

Read More
19 Mar
0

Situata emergjente kërkon masa dhe veprime konkrete! Përshëndes vendimin e Kryetares së Bashkisë së Shkodër Voltana Ademi për tu gjendur në krah të qytetarëve dhe bizneseve në këtë situatë

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Çdo ditë që kalon biznesi dhe qytetarët përjetojnë vështirësi të dyfishta. Gjendjes së jashtëzakonshme diktuar nga Covid 19 i shtohet dhe pamundësia e bizneseve për të mbijetuar  dhe e një ...

Read More
19 Mar
0

52 mln euro tendera në javë dhe një zonë për t’u betonuar. Rama nuk i harron aferat as në kohë krize

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELED ALIBEAJ Kompanitë e preferuara të Ramës marrin tendera edhe në javën e ferrit të Coronavirus. Ndërsa shqiptarët janë vendosur në karantinë për t’i bërë ballë COVID-19, kur bizneset kanë mbyllur dyert dhe po luftojnë ...

Read More