Category Archives: Lajmi fundit

28 Jul
0

Vokshi: Grabitja e Kopshtit Botanik dhe pronave të Universitetit, arsyeja pse Edi Rama tentoi shkarkimin e rektorit Mynyr Koni

  Albana Vokshi: Edi Rama vendosi t’u grabisë studentëve Kopshtin Botanik për ta betonizuar me kulla të tjera ku pastrohen paratë e krimit dhe të drogës.   Albana Vokshi: Vendimi i qeverisë kundërshtohet nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës. Kopshti ...

Me Shume
27 Jul
0

Rama mashtroi studentët, për këtë vit akademik nuk ka as përgjysmim për bachelorin as rishikim të tarifave të masterit.

Rama mashtroi studentët, për këtë vit akademik nuk ka as përgjysmim për bachelorin as rishikim të tarifave të masterit.   Pakti për Universitetin i Ramës i hartuar me nxitim për të zbutur zemërimin studentor, është akt tradhëtie, mashtrimi e poshtërsie ...

Me Shume
27 Jul
0

Shqipëria e papunë sepse Rama përzuri investimet e huaja për të grabitur Shqipërinë

Basha në Gjirokastër: Shqipëria e papunë sepse Rama përzuri investimet e huaja për të grabitur Shqipërinë me klientët e tij. PD e vetmja forcë që sjell ndryshimin e kërkuar nga shqiptarët më 30 Qershor. Në Gjirokastër, kreu i demokratëve Lulzim ...

Me Shume
26 Jul
0

Basha nga Saranda: 30 qershori jokushtetues, çdo produkt i tij është nul

  Kryetari i opozitës Lulzim Basha, deklaroi gjatë takimit me strukturat e partisë, se zgjedhjet e 30 qershorit janë të paligjshme, dhe si të tilla çdo produkt i tyre është nul dhe antikushtetues. “30 qershori vetëm sa vërtetoi edhe njëherë ...

Me Shume
26 Jul
0

Spaho: Edi Rama ka favorizuar në mënyrë direkte dhe të paprecedentë kompaninë “Salillari” për të marrë një tender 15 mln euro tek sheshi Shqiponja

• Rama ka shfuqizuar vendimin që ndalonte një kompani të shpallet fituese e një tenderi, nëse ka në proces kontrata publike të parealizuara në masën 70 përqind • Shfuqizimi i këtij nga Edi Rama ka favorizuar në mënyrë direkte dhe ...

Me Shume
26 Jul
0

Shkodra nuk mund të qeveriset nga pakica e 6% -shit dhe nuk do t’i dorëzohet krimit. 

Shkodranët nuk njohin vendimet që shkelin liritë dhe të drejtat themelore të njeriut dhe do të reagojnë me vendosmëri në mbrojtje të tyre.   Kushtetuta e detyron kryebashkiaken Ademi të qendrojë në detyrë deri në zgjedhjen e pasardhësit në mënyrë ...

Me Shume
26 Jul
0

Basha në Himarë: PD forcë fituese, të bashkuar me qytetarët për ndryshimin

  Turi i takimeve të kreut të opozitës, Lulzim Basha me strukturat e PD, po zhvillohet në Jug të vendit, ku, si në të gjithë Shqipërinë, refuzimi për qeverinë e Edi Ramës ishte i lartë. Himara është një nga bashkitë ...

Me Shume
25 Jul
0

Basha: Kontrata me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit është një kontratë besimi, një angazhim pa kushte i opozitës për të mbështetur aksionin qytetar.

  Kontrata me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit është një kontratë besimi, një angazhim pa kushte i opozitës për të mbështetur aksionin qytetar.   Ky është vetëm fillimi. Kontrata të tilla do të nënshkruhen me të gjithë grupet e interesit ...

Me Shume
24 Jul
0

Basha: Të bashkohemi nesër në firmosjen e marrëveshjes me Aleancën për Teatrin Kombëtar

  ·       Mirënjohje për qëndresën qytetare në mbrojtje të Teatrit, kundër regjimit të hajdutit psiqik, që synon të shkatërrojë për të grabitur.   ·       Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, krenari, frymëzim dhe etalon i ri i qëndresës së pathyeshme të qytetarëve të ...

Me Shume
24 Jul
0

Basha: Çdo përpjekje për të hapur gropën e Teatrit, do të kthehet në gropën e Ramës.

  Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar ka qëllim vetëm grabitjen dhe pastrimin e parave të bandës së Edi Ramës.   Rezistenca për Teatrin ka vetëdijësuar qytetarët se banda dhe e keqja mund të munden me bashkim, kurajo dhe këmbëngulje.   Qëndresa ...

Me Shume