fbpx

Author Archives: admin

26 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike të Shqipërisë

Partia Demokratike e Shqipërisë ka ndjekur me vëmendje dhe shqetësim të gjitha zhvillimet lidhur me ecurinë e marrëveshjes së delimitimit të hapësirave detare ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Greqisë. Partia Demokratike shpreh shqetësimin e saj lidhur me heshtjen ...

Me Shume
24 Sep
0

Grupi i ekspertëve të ekonomisë dhe financave në PD, takim online me drejtues të misionit të FMN-së

Grupi i ekpertëve të ekonomisë dhe financave publike në Partinë Demokratike zhvilluan një takim online me Misionin e FMN-se, znj. Yan Sun, Shefe e misionit të FMN-së për Shqipërinë dhe znj. Stephanie Eble, Përfaqësuese e Përhershme, Rezidente në Vienë. Takimi ...

Me Shume
31 Aug
0

Skandali me tenderat fiktiv 2.5 milion euro nga AKSHI, kush fshihet pas përfituesit të taksave të shqiptareve?!

·         Skandali me tenderin fiktiv 2.5 milion euro nga AKSHI, kush fshihet pas përfituesit të taksave të shqiptareve, Igli Gjelishti?! Edi Rama duhet të japër përgjigjen e kësaj pyetje një orë e më parë. Kompania Image & Communications Development, kompani ...

Me Shume
12 Mar
0

Edi Rama nuk mund ta fusë dot në karantinë të vërtetën dhe opozitën

Pa ide, i papërgatitur dhe i papërgjegjshëm, Edi Rama po kërkon të fusë të vërtetën në karantinë. PO bën gjithçka që të politizojë denoncimet që nxjerrin në pah dështimin e tij dhe të qeverisë së tij për të përballuar situatën ...

Me Shume
11 Apr
0

Alternativa jonë për transformimin ekonomik dhe punësimin

Të dashur demokratë, Shqipëria ka nevojë në rradhë të parë të ndryshojë mentalitetin e qeverisjes: shërbim ndaj interesit publik ne vend te grabitjes për pasurim vetjak. Shqipëria ka nevojë për një qeverisje të ndershme, transparente, demokratike dhe në interes të ...

Me Shume
10 Apr
0

Rrugëtimi drejt Europës është shpëtimi ynë!

Vëllezër dhe motra, anembanë Shqipërisë po fryn era e shpresës, e shpresës për një ndryshim të madh, e shpresës për një ndryshim të vërtetë për çdo familje shqiptare, për çdo nënë e çdo baba, për çdo vogëlushe e çdo vogëlush, ...

Me Shume
09 Jan
0

Deklarata e Kryetarit Lulzim Basha për protestën e datës 27 Janar

Ftojmë të gjithë shqiptarët të na bashkohen me datë 27 janar, të shtunën në orën 12.00, në një protestë mbarëpopullore kundër varfërisë, për politikën dhe drejtësinë të çliruar nga krimi. Raporti i CIA-s faktoi se Shqipëria është një narkoshtet dhe ...

Me Shume
09 Jan
0

Basha: Pakti mafioz mes Edi Ramës dhe Haki Çakos nuk do ta ketë jetën e gjatë! Shqiptarët po bashkohen për të rrëzuar qeverinë e krimit!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ftoi qytetarët shqiptarë t’i bashkohen protestave të opozitës për të nxjerrë vendin nga udhëkryqi dhe kriza e rëndë ku e ka futur Edi Rama me bashkëqeverisjen e tij me krimin. Në takimin me qytetarët ...

Me Shume
08 Jan
0

Komunikimi i kryetarit Basha pas takimit me aleatët

  Me aleatët e koalicionit opozitar kemi vënë piketat për aksionin intensiv opozitar dhe nisjen e protestave brenda muajit janar. Vendimi përfundimtar do të merret të martën me drejtuesit e Partisë Demokratike dhe grupin parlamentar. Qëllimi i aksionit opozitar, pjesë ...

Me Shume
06 Jan
0

Njoftim për takimin e kryetarit Basha me demokratët e Fierit

Qeveria e Ramës me dy standarde. Çon drejt vetëvrasjes të rinjtë për një cigate hashash, ndërsa për mbrojtjen e Tahirit, Rama behet kryeprokuror dhe gjyqtar.  Edi Rama e do me çdo kusht kryeprokurorin për të mbyllur dosjet e krimit dhe ...

Me Shume