fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Jun
0

Ulje taksash, vende të reja pune, para për fermerët, 10 mijë të rinj me stazh të paguar pune

Lulzim Basha dhe ekipi i tij në Cerrik. Republika e Re sjell ekonomi të fortë dhe të nesërme të sigurtë Lulzim Basha dhe ekipi i tij në Cërrik shpalosën programin ekonomik të Republikës së re. Basha tha programi i tij ...

Me Shume
03 Jun
0

Standardin që preka dhe njoha në Europë, dua ta sjell në Shqipëri

Lulzim Basha u paraqet qytetareve në Kavajë e Durrës programin që ul taksat, ndihmon fermerët, hap vende pune e ndihmon njerezit në nevojë Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpalosi në Durrës programin ekonomik të Republikës së Re për ulje ...

Me Shume
03 Jun
0

Ulje taksash, 10 mijë stazhe të paguara për të rinjtë, ndihmë për fermerët, vende të reja pune

Lulzim Basha paraqet programin në Krujë. “Mundësia që mu dha për të studiuar, punuar dhe njohur Europën, frymëzim për të sjellë të njëjtat standarde në Shqipëri” Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpalosën në Krujë pragramin ekonomik të Republikës së ...

Me Shume
02 Jun
0

Do jem kryeministri i ekonomisë, i vendeve të punës, i taksave të ulëta

Lulzim Basha dhe ekipi i tij paraqesin programin në Korçë. Plan konkret për ndihmën ndaj fermerëve dhe stimulim të biznesit e zhvillimit Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapën fushatën në qytetin e Korçës. Basha tha se do të jetë ...

Me Shume
02 Jun
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon dhunën e ushtruar sot nga kryetari i Bashkisë së Pukës, Gjon Gjonaj dhe veglat e tij, ndaj kryetarit të grupseksionit të PD dhe shtabit të fushatës, Demir Hyseni. Demir Hyseni ka qënë vazhdimisht nën presionet dhe kërcënimet ...

Me Shume
02 Jun
0

Ekonomi e fortë e nesërme e sigurtë për Pogradecin. Basha: Do jem kryeministri i ekonomisë dhe punësimit, jo i barcaletave

Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpallin programin në Pogradec. Fëmijët në shkolla deri në orën 16.00, me drekë të paguar. Stazhe për 10 mijë të rinj, para për fermerët, 300 kilovat dhe fatura e ujit e paguar për njerëzit ...

Me Shume
01 Jun
0

Do ta nis duke ndrequr motorrin e ekonomisë

Lulzim Basha dhe ekipi i tij në Shkodër. “Do të jem kryeministri i shqiptarëve të thjeshtë dhe të zakonshëm, i halleve tuaja, i shpresave tuaja, i zgjidhjeve tuaja”​ Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapën fushatën elektorale në Shkodër. Basha ...

Me Shume
01 Jun
0

Republika e Re, do të thotë 300 kv e parë të energjisë të paguara nga shteti për familjet në nevojë

Lulzim Basha dhe ekipi i tij në Vaun e Dejës: Pensioni minimal 250 mijë lekë, shkolla cilësore deri në orën 16.00 në dispozicion të fëmijëve Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapën fushatën në Vaun e Dejes. Basha tha se ...

Me Shume
31 May
0

Do të jem kryeministri i njerëzve dhe i punësimit

Lulzim Basha dhe ekipi i tij çelin fushatën në Vlorë. Debatin e parë ta bejmë në Sheshin e Flamurit, të përballim bilancet, shqiptarët të gjykojnë me votë Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapën fushatën në Qarkun e Vlorës. Nga ...

Me Shume
31 May
0

Shtet i fortë është kur ekonomia është e fortë, kur qytetari është i fortë

Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapin fushatën në Sarandë. “”Ekonomia shqiptare do të rimëkëmbet dhe do të hapë vende pune. Ky është prioriteti im dhe realiteti i Republikës së Re” Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapën fushatën në ...

Me Shume