fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Jun
0

Rama kishte 4 vite dhe 16 miliardë euro buxhet në dispozicion për premtimet, por që ditën e parë zgjodhi prioritetet, tekat dhe dëshirat e tij

Lulzim Basha paraqiti planin e tij ekonomik para qytetarëve të Libofshës, një plan konrekt, i zbatueshëm dhe realist që do të ndikojë në shtimin e parave në xhepat e qytetarëve, në rritjen e konsumit, të prodhimit. Një plan ekonomik që ...

Me Shume
11 Jun
0

Qytetarët po vuajnë mosmbajtjen e premtimeve nga Rama, dhe prioritetet e tij të gabuara

Lulzim Basha u ka shpjeguar nga afër sot qytetarëve planin e tij ekonomik që do të clirojë energji, do të rrisë konsumin, do të sjellë të ardhura në xhepin e shqiptarëve, do të krijojë vende pune e do nxisë prodhimin. ...

Me Shume
11 Jun
0

Taksa e ulët do rrisë konsumin, do rrisë prodhimin, do ndezë ekonominë

Lulzim Basha takohet me qytetarë dhe pronarë të biznesit të vogël në Burrel. Pulla në xhamin e lokalit do mbajë larg tatimorët dhe abuzuesit e shtetit. Lulzim Basha gjatë prezantimit të programit ekonomik në Dibër, u ndal në Burrel ku ...

Me Shume
10 Jun
0

Ke 3 javë që merresh me programin tim, dhe ke nisur prapë me premtime, të ftoj në debat. Ti mbi premtimet e tua unë mbi Planin tim Ekonomik për Republikën e Re

Lulzim Basha tha sot në Kurbin, që Edi Rama duhet të vijë në debat, derisa merret me programin e tij gjithë kohës, dhe së fundmi ka nisur të bëjë premtime të reja. Basha tha se Rama ka frikë sepse nuk ...

Me Shume
10 Jun
0

Edi Rama kishte 4 vite dhe 16 miliardë euro në dispozicion për të mbajtur premtimet, por i braktisi ato

Lulzim Basha shpjegoi para grave e vajzave në Lezhë programin ekonomik të Republikës së Re. Basha tha se plani i tij ka funksionuar në perëndim dhe do funskionojë edhe në Shqipëri pasi ka pasur mbështetjen e eskpertëve më të mirë ...

Me Shume
10 Jun
0

Modeli im ekonomik ka funksionuar në Europë, do funksionojë dhe në Shqipëri

Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpalosën programin ekonomik para të rinjve të Shkodrës. Basha tha se programi i hartuar nga eskpertët më të mirë të Europës është i plotë për të rritur vendet e punës dhe mirëqënien e shqiptarëve. ...

Me Shume
08 Jun
0

100 milionë euro në vit për fermerët, dalje nga kriza, nisje e prodhimit e mirëqënies

Lulzim Basha shpalosi sot programin për bujqësinë dhe rritjen ekonomike me fermerët e Zvezdës në Korçë. Basha tha se fermerët do mbështeten me para në dorë në shumën 100 milionë euro në vit. Këto para do ulin koston e punës ...

Me Shume
07 Jun
0

Ekonomi e fortë, vetëm nga ulja e TVSH, 400 milionë euro do të rrisin konsumin, prodhimin dhe vendet e reja të punës

Në një takim me qytetarët në Roskovec, lideri demokrat Lulzim Basha tha se ditën e parë të Republikës së Re, si kryeministër i shqiptarëve, do e nisë me planin ekonomik të çertifikuar nga ekspertët e kancelares Angel Merkel të dërguar ...

Me Shume
07 Jun
0

Ulja e taksave do të rrisë ekonominë familjare

Në një takim me qytetarët e Patosit, lideri demokrat Lulzim Basha theksoi zotimin se do të jetë kryeministri i ekonomisë, punës dhe njerëzve të thjeshtë. Basha tha se Republika e Re do të rishikojë buxhetin për të rritur pensionet brenda ...

Me Shume
07 Jun
0

Ulje taksash, ekonomi e fortë, paratë do u kthehen qytetarëve dhe tregut

Lulzim Basha paraqet programin ekonomik në Mallakastër. Do hiqet taksa e naftës, 100 milionë euro në vit për fermerët, 10 mijë stazhe të paguara, pensioni minimal 250 mijë lekë. Statusi i naftëtarit, sipas kërkesave të tyre Lulzim Basha dhe ekipi ...

Me Shume