Category Archives: Lajmi fundit

18 Jun
0

Përgjimet tregojnë se Edi Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal për të marrë dhe mbajtur pushtetin në mënyrë të paligjshme.

Përgjimet tregojnë se Edi Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal për të marrë dhe mbajtur pushtetin në mënyrë të paligjshme.   Edi Rama, Damian Gjiknuri, Pjerin Ndreu, Vangjush Dako e me rradhë ...

Me Shume
18 Jun
0

Prokuroria ka nisur një procedurë të nxitur dhe të organizuar politikisht. Nuk ekziston asnjë provë dhe asnjë dokument.

Prokuroria ka nisur një procedurë të nxitur dhe të organizuar politikisht. Nuk ekziston asnjë provë dhe asnjë dokument.   DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË ARBEN RISTANI, PAS PARAQITJES NË PROKURORINË E TIRANËS PËR ÇËSHTJEN E LOBIMIT TË PD NË SHBA. ...

Me Shume
17 Jun
0

Basha: Opozita nuk do të tërhiqet nga dy objektivat çliruese për vendin, largimin e Edi Ramës dhe nxjerrjen para drejtësisë të klikës kriminale

Sot nuk ndjehem i çliruar apo i shpaguar për 6 vjet beteje me pushtetin, që Rama e ka mbajtur përmes bashkëpunimit me krimin. Sot, jam i trishtuar, sepse sot 1 votë kushton 4 mijë lekë.   Në këtë shtet, edhe ...

Me Shume
17 Jun
0

Me urdhër të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë Elisabeta Imeraj po ushtron presion të paligjshëm për arrestimin e kryetarit të opozitës. 

Me urdhër të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë Elisabeta Imeraj po ushtron presion të paligjshëm për arrestimin e kryetarit të opozitës.   DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI   Me urdhër direkt të Edi Ramës, drejtuesja ...

Me Shume
17 Jun
0

Basha: Thirrja në prokurori e drejtuesve të PD është në shkelje të ligjit

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të ligjit thirrjen e tyre në prokurori sot në orën 9.30. Në një letër drejtuar prokurorisë së Tiranës, Kryetari i ...

Me Shume
16 Jun
0

Basha: Edi Rama po kërkon të nxisë dhunë masive dhe vëllavrasje

  Vendimi burracak për të mbajtur si të burgosur politikë kryetarët e PD në Përrenjas dhe Librazhd është represion ndaj kundërshtarëve politikë, i urdhëruar direkt nga Edi Rama.   Opozita nuk frikësohet dhe as nuk tërhiqet. Edi Rama mund t’u ...

Me Shume
15 Jun
0

Në 21 Qershor, Shqipëria në protestë. Edi Rama duhet të largohet me sa më pak kosto si kryeministri që bleu zgjedhjet me krimin dhe përgjegjësi kryesor për mbylljen e derës së Europës për të tretën herë!

Në 21 Qershor, Shqipëria në protestë. Edi Rama duhet të largohet me sa më pak kosto si kryeministri që bleu zgjedhjet me krimin dhe përgjegjësi kryesor për mbylljen e derës së Europës për të tretën herë!   DEKLARATË E SEKRETARIT ...

Me Shume
14 Jun
0

Arrestimi i kundërshtarëve politikë nga Edi Rama është bilanc regjimesh represive.

Arrestimi i kundërshtarëve politikë nga Edi Rama është bilanc regjimesh represive.   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA.   Të nderuar bashkëqytetarë! Dje gjatë mbrëmjes dhe vonë gjatë natës policia politike e Edi Ramës ka ndaluar dhjetëra anëtarë ...

Me Shume
13 Jun
0

Basha: 30 qershori dhe shkarkimi i presidentit janë teatër i vënë në skenë nga Edi Rama

  Shqipëria po shkon drejt situatës së grushtit të shtetit, të organizuar nga Edi Rama në bashkëpunim me mafian e drogës, përmes ndihmës së të cilës erdhi në pushtet.   Askush nuk ka më asnjë dyshim se zgjedhjet parlamentare 2017 ...

Me Shume
13 Jun
0

“Hetim politik me akuza qesharake të sajuara nga Edi Rama. Nuk më bëhet vonë për to. As nuk trembem, as nuk tërhiqem!”

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Edi Rama, me metoda putiniane, ka vendosur të hapë hetime kundër meje, me akuza qesharake, të sajuara keq nga prokuroria e tij politike. Mua nuk më bëhet vonë fare për këto akuza ...

Me Shume