fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

26 Pri
0

Banda e qeverisë me maska e kallashnikovë terrorizon Sukthin, goditet biznesmeni

Banditët që shërbyen Dakon dhe Ramën në zgjedhje sundojnë Sukthin e Durrësin.   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orën 6 e 30 të mëngjesit në mes të Sukthit ku një bandë e armatosur me kallashnikov dhe me maska ...

ME SHUME
25 Pri
0

Dhjetra banesa e biznese nën ujë, Veliaj e ka mendjen tek fasadat dhe asambleja

Anëtarët e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës vizituan sot disa lagje të përmbytura të kryeqytetit dhe u takuan me banoret. Lagje të tëra kanë qënë në gjendje të vështirë si në zonën e shkollës “26 Nëntori” në Don ...

ME SHUME
25 Pri
0

Rama ka standard kriminal, ta mbajmë drejtësinë larg tij

Ju jeni njohur me qëndrimin politik të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, një qëndrim që shpreh papajtueshmërinë e plotë me standardin tërësisht kriminal që ka ndjekur Edi Rama, ku nga njëra anë urdhëron dënimin e denoncuesit të Emiliano Shullazit me ...

ME SHUME
25 Pri
0

Basha: Dënimi i Sali Berishës, hakmarrje për t’i dhënë gajret bandës së Shullazit

Çështja Shullazi hapi i parë i Reformës në Drejtësi: Përfundimi me sukses i procesit hetimor con para drejtësisë jo vetëm Emilianon por edhe emilianot e tjerë në qeveri dhe ju fakton shqiptarëve përse për dy vite e gjysëm Edi Rama e vonoi ...

ME SHUME
25 Pri
0

Rama jep dhe aneksin e stadiumit Qemal Stafa për bandat kriminale

Ishte parashikuar lulishte e kënd lojërash, Rama do ta bëjë kullë betoni për bandën tjetër të preferuar.   Edi Rama ka planifikuar që një truall të rëndësishëm në Tiranë, aneksin e Stadiumit Qemal Stafa ta vërë në dispozicion të një bande ...

ME SHUME
24 Pri
0

OSSHE vjel deri në frymën e fundit familjet e varfëra, refuzon të paguajë dëmet që shkakton vetë

Katër familje me 29 anëtarë kanë mbetur në qiell të hapur nga djegja e banesave në orët e para të mëngjesit në Bujan të Tropojës, si pasojë e luhatjes së tensionit. Ibish Margjeka një nga kryefamiljarët tha se zjarri ka ...

ME SHUME
24 Pri
0

Rama shtetin e ka për Emilianon, Koço Kokëdhimën dhe hajdutët e kriminelet në qeveri e të lidhur me qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të zonave  Fan, Kthellë dhe Rubik. Banorët e kanë njohur zotin Basha me varfërinë e madhe që ka pushtuar këto zona, papunësia e lartë, pamundësia për të paguar energjinë ka ...

ME SHUME
24 Pri
0

Masakra me arsimin në Lushnjë, u hodhën në rrugë qindra mësues

Kryetari i Partisë Demokratike të Lushnjës, Myslym Murrizi bëri publike një numër dokumentash mbi shkeljet e mëdha ligjore në drejtorinë arsimore të këtij rrethi. Sipas z Murrizi, praktika e shkarkimeve të paligjshme ka vijuar me të njëjtin ritëm siç ndodhte ...

ME SHUME
24 Pri
0

Pa ushqim, pa ndriçim, me fëmijë autik, familja Merko në Korçë akuzon Peleshin, Filon e institucionet e shtetit

Në fshatrat e Korcës varfëria dhe papunësia është ulur këmbëkryq, ndërsa  shërbimet dhe mbështetja sociale janë inekzistente. Familja Merko me tri fëmijë ku djali i vogël 5 vjeç, është autik, nuk merr asnjë lek nga ndihma sociale, apo kemp, ndërkohë ...

ME SHUME
23 Pri
0

Spitali ushtarak në krizë, Rama të kthejë milionat që ka ndarë me miqtë, tek qytetarët

Deputetët e përfaqësuesit e PD shohin nga afër gjendjen, Vokshi: Mungojnë gjërat bazë, paratë i marrin klientët e Ramës, qytetarët blejnë vetë çdo gjë. Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale, Albana Vokshi, bashkë me deputetë të PD-së, dhe ...

ME SHUME