Category Archives: Lajmi fundit

21 Jul
0

Basha në Durrës: Edi Rama dhe Vangjush Dako nuk do të ndalen me diktaturën e krimit, nëse nuk i ndalojmë ne!

Vendosja nga Vangjush Dako e  Bashkisë së Durrësit në funksion të bandave, duke u dhënë atyre miliona euro të punëve publike në këmbim të ruajtjes së pushtetit ishte shqetësimi kryesor i ngritur nga qytetarët e Durrësit në takimin me Kryetarin ...

Me Shume
20 Jul
0

Konferenca e plotë e Kryetarit të PD Lulzim Basha me gazetarët

Dua ta nis me një deklaratë të shkurtër sa i përket një çështje që hyn në zhargon si “çështja e Teatrit”, por që në fakt është një çështje shumë më kritike sesa thjesht dhe vetëm Teatri apo kullat, është çështja ...

Me Shume
20 Jul
0

Njoftim për takimin e Kryetarit Basha me Presidenten e Kroacisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me Presidenten e Kroacisë, Kolinda-Grabar Kitaroviç. Zoti Basha shprehu angazhimin e tij për të vijuar bashkëpunimin e suksesshëm  kur, si ministra të Jashtëm, së bashku me zonjën Kolinda-Grabar Kitaroviç, punuan ...

Me Shume
19 Jul
0

Organizata partnere e BE letër Edi Ramës: Tërhiqu nga prishja e Teatrit Kombëtar!

Europa Nostra, zëri i trashëgimisë kulturore në 40 vende të Europës i ka shprehur shqetësimin kryeministrit Edi Rama për atë që e cilëson s​i “vendim alarmues për të shkatërruar Teatrin Kombëtar të Shqipërisë, një ndërtesë e trashëgimisë me rëndësi shumë ...

Me Shume
18 Jul
0

Edi Rama ka mashtruar Parlamentin! Harta e zbuluar nga PD provon se “Fusha shpk” nuk është pronare kufitare me Teatrin, siç mashtron qeveria në ligj për të grabitur rreth 8 mijë metra katrorë tokë publike

Deklaratë e kryetares së Komisionit të Kulturës, Albana Vokshi Prej 10 ditësh, Partia Demokratike ka publikuar fakte konkrete se Edi Rama po përdor pushtetin kundër interesit publik, duke shembur Teatrin Kombëtar për të ndërtuar kulla në Qendrën Historike të kryeqytetit. ...

Me Shume
17 Jul
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i jep lamtumirën e fundit “Artistit të Merituar” Fadil Hasa

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, bëri sot homazhe në nderim të aktorit të madh të humorit, “Artistit të merituar”, Fadil Hasa, i cili u nda nga jeta para kohe, pas një sëmundje të rëndë. Së bashku me ish-kryeministrin Sali ...

Me Shume
16 Jul
0

Kryeregjistruesi shkeli Kushtetutën dhe ligjin, duke mos dhënë informacionet e kërkuara nga opozita në lidhje me pronësinë e Teatrit Kombëtar dhe zonën përreth tij

Kryeregjistruesi urdhërohet nga Rama që t’i fshehë Parlamentit informacionin, nëse “Fusha shpk” është pronar kufitar me Teatrin, siç pretendohet në ligjin e posaçëm. Kryeregjistruesi refuzoi të thotë sipërfaqen në pronësi të “Fusha shpk”, që do të marrë falas rreth 9 ...

Me Shume
14 Jul
0

Me vendim qeverie në vitin 2017, Edi Rama hoqi Teatrin Kombëtar nga zona e mbrojtur për të ndërtuar kullat dhe pastruar paratë e drogës dhe korrupsionit

Plani mafioz dhe korruptiv i Edi Ramës për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar 6 Kulla në qendër të Tiranës, është i mirëmenduar dhe i përgatitur me kujdes prej kohësh. Partia Demokratike ka faktuar gjatë gjithë këtyre ditëve, ...

Me Shume
14 Jul
0

Faktet dhe shifrat që rrëzojnë ministrinë e Xhafajve për eksportin e drogës në Itali

Sipas narkoqeverisë, cilido që nuk e lexon Raportin e antidrogës italiane siç do Saimiri i radhës i Ministrisë së Brendëshme, e bën qëllimisht e për përfitime të ulta politike, përshfirë këtu Zërin e Amerikës. Në artikullin e datës 11 Korrik ...

Me Shume
13 Jul
0

Korrupsioni në Ministrinë e Arsimit mban peng dëftesat e 420 mijë nxënësve

Deklaratë e deputetit Luçiano Boçi Pranë Partisë Demokratike dhe Komisionit të Edukimit dhe Mediave, kanë ardhur ankesa nga prindër të cilët ngrenë shqetësimin se fëmijët e tyre nuk mund të pajisen dot me dëftesat e arsimit parauniversitar. Të vetmet dëftesa ...

Me Shume