fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Sep
0

Paloka, Ramës: Të sfidoj, nëse drogë nuk ka, iki nga parlamenti, nëse ka, jep dorëheqjen

“E sfidoj publikisht Edi Ramën, të marrim mediat e të nisemi tani duke filluar nga Selishta e vazhduar në zona të tjera në Dibër. Nëse nuk ka kanabis, unë largohem nga parlamenti. Nëse ka, Edi Rama dhe qeveria e tij ...

Me Shume
15 Sep
0

U kërkuam dibranëve të mos shesin votën, Rama ua bleu

Do flas shkurt se nuk kam çfarë them në fakt. Fitoi Rama, jo ai i Dibrës. Ky! Fitoi dhe fitoi me meritë. E sigurisht siç thotë Rama, për këtë e ka fajin Lul Basha. E ka fajin Basha, sepse: Ne ...

Me Shume
14 Sep
0

Aleanca e politikës me krimin, bashkëpunimi i kartelit të drogës me Edi Ramën mohuan mundësinë për zgjedhje të lira dhe të ndershme, shkatërruan procesin politik

Ishte një mbledhje dhe diskutim shumë i dobishëm i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike që në qendër pati natyrisht ngjarjen kryesore politike në vend, zgjedhjet në Dibër dhe domethënien e zgjedhjeve në Dibër, për të ardhmen e zgjedhjeve, të votës, ...

Me Shume
14 Sep
0

Mesazh i Sherefedin Shehut për qytetarët dibranë 

Të nderuar bashkëqytetarë dibranë, Dua t’ju shpreh sot mirënjohjen time të thellë, për mbështetjen, besimin  dhe optimizmin që më përcollët gjatë gjithë fushatës elektorale. Unë e di se presioni ndaj jush ka qenë i madh. Gardianet e hashashit ju kërcënuan ...

Me Shume
14 Sep
0

Çdo ditë prova të blerjes së votës, me Edi Ramën s’ka zgjedhje

Prova të reja, të publikuara mbrëmë në emisionin Stop, dëshmojnë edhe një herë se si rrjeti i organizuar i bjerjes së votës, ishte instaluar në çdo qendër votimi në Dibër. Edi Rama e ktheu Dibrën në një treg të zi, ...

Me Shume
13 Sep
0

Rrjet i strukturuar kriminal në çdo qendër votimi në Dibër, lufta me kartelin e drogës sapo ka nisur

Pas cdo ore që kalon, del në dritë përherë e më qartë mekanizmi kriminal i blerjes së votës në Dibër. Rastet e publikuara në media, si ai i Fiks Fare një natë më parë, apo ditën e zgjedhjeve në News ...

Me Shume
12 Sep
0

Në Dibër nuk pati zgjedhje politike, por betejë mes qytetarëve dhe kartelit të korrupsioni, krimit dhe drogës

Në Dibër nuk pati zgjedhje politike, por përplasje mes qytetarëve të bashkuar me opozitën dhe Kartelit të Drogës, Krimit dhe Korrupsionit. Ne e dinim këtë, e paralajmëruam, dhe kjo është edhe arsyeja se pse e gjithë Partia Demokratike ishte në ...

Me Shume
11 Sep
0

Deklaratë e zëdhënëses së Shtabit Elektoral të Partisë Demokratike, Irini Shehu

Të dashur bashkëqytetarë dibranë, Sot është një ditë e rëndësishme, sepse me votë ne po vendosim për të ardhmen tonë dhe të fëmijëve tane. Prandaj Partia Demokratike ju ben thirrje çdokujt qe nuk ka votuar akoma, të dalë dhe të ...

Me Shume
11 Sep
0

Njoftim i Shtabit Elektoral të Partisë Demokratike

Admir Trupja, shefi i krimeve të rënda në Drejtorinë e Policisë Dibër, po shpërndan lekë në këmbim të votave me një automjet 6 vendesh ngjyrë gri. Trupja dyshohet se para disa javësh ka marrë 28 mijë euro në këmbim të ...

Me Shume
11 Sep
0

Deklaratë e zëdhënëses së Shtabit Elektoral të Partisë Demokratike, Irini Shehu

Deri në këto momente që flasim,  pjesëmarrja në zgjedhje është e kënaqshme. Qytetarët po vijojnë votimin normalisht. Unë ju bëj thirrje votuesve të dalin masivisht në votime pasi sot qytetarët e Dibrës kanë në dorë të vendosin për të ardhmen ...

Me Shume
247248249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534