fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Apr
0

I mirëpritur kushdo që vendos Shqipërinë të parën, Edi Rama zyrtarisht pengesa e fundit për zgjedhje të lira e të ndershme

Qytetare dhe qytetarë, të reja dhe të rinj mirë se keni ardhur në këtë agim të ditës së 46-të të lëvizjes më të madhe popullore për zgjedhje të lira, për liri dhe demokraci të vërtetë, për Republikën e Re të ...

Me Shume
04 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon aktin barbar ndodhur në metronë e Shën Pjeterburgut. Ne i shprehim dhimbje dhe ngushëllime familjeve të viktimave dhe solidaritet njerëzor me popullin rus. Ky akt dëshmon se terrorizmi nuk ka ngjyrë, atdhe dhe ideologji. Ne mbetemi të ...

Me Shume
03 Apr
0

Varfëria dhe shtrëngimi i jetesës u thelluan çdo ditë në 4 vite, zgjidhja vjen vetëm kur të shkëputet politika nga krimi

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedim me qytetarë për varfërinë dhe koston e lartë të jetesës, pamundësinë për të mbyllur muajin, për të paguar faturat, për të ndjekur universitetin   Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me qytetarë për varfërinë dhe rritjen e kostos ...

Me Shume
03 Apr
0

Basha me Arvizu dhe Lu: Droga dhe paratë e pista, produkt direkt i kriminalizimit të shtetit nga Edi Rama

Kjo qeveri nuk ka as vullnetin dhe as mundësinë të bëjë zgjedhje të lira dhe të ndershme; Qeveria teknike rruga e vetme për zgjedhje të lira dhe të ndershme   Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mirëpriti sot zotin Alexandër ...

Me Shume
03 Apr
0

Me zgjedhje të lira e të ndershme, ka shumë, shumë për të humbur Rama, krimi dhe oligarkët, por fitojnë të gjithë shqiptarët e ndershëm!

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 45 të protestës në Sheshin e Lirisë Çdo ditë, në këtë shesh ne konfirmojmë vendimin e marrë më 18 shkurt, një vendim popullor pa kthim. Por çdo ditë është e rëndësishme dhe e ...

Me Shume
02 Apr
0

Familjarët e 4 dëshmorëve të 2 prillit: Amaneti i tyre për liri, duhet çuar deri në fund

Pasditen e 2 Prillit në Sheshin e Lirisë qytetarëve i’u bashkuan familjarët dhe miqtë e katër dëshmorëve të demokracisë, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu. Të mbledhur për të kujtuar me mirënjohje sakrificën e bijve shkodran të ...

Me Shume
02 Apr
0

Të bashkohemi të gjithë para marrëzisë së një njeriu që kërkon ta mbajë pushtetin pa zgjedhje të lira e të ndershme

Më lejoni të përshëndes në veçanti sot, familjarët, prindërit, të afërmit e katër dëshmorëve të 2 prillit, heronjve të demokracisë, që i përkujtojmë sot si çdo 2 prill, me një ndjenjë të thellë e të vazhdueshme, dhimbje, malli, por edhe ...

Me Shume
02 Apr
0

Marrëzia që mori jetën e 4 dëshmorëve të lirisë, është ende në këmbë, e kemi për detyrë ta rrëzojmë atë

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në 26 vjetorin e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit në Shkodër Dita e sotme është dita e përkujtimit dhe nderimit për katër dëshmorët e 2 Prillit, Arben Brocin, Bujar Bishanakun, Nazmi Kryeziun dhe ...

Me Shume
01 Apr
0

Dinjitetin në vend të përndjekurve, vendin që meritojnë persekutorëve

Në mbrëmjen e 43 të protestës, në Sheshin e Lirisë u diskutua mbi dramën e regjimit komunist. Përpara protestuesve u shfaq një dokumentar i regjisorit Besnik Bisha “Fëmijët e diktaturës”, një prodhim i Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë në ...

Me Shume
01 Apr
0

Mesazhi i plotë i Lulzim Bashës në mbrëmjen e 43 të protestës, ndjesa për të përndjekurit politik dhe zotimi për të çuar aty ku e kanë vendin xhelatët e diktaturës

Jam shumë i nderuar që ndodhem sonte këtu në këtë premiere, në çadrën e lirisë, për këtë dokumentar për të cilin dua të falenderoj nga zemra regjizorin, artistin e madh Besnik Bisha, për punën e jashtëzakonshme që ka bërë, falenderoj ...

Me Shume