Category Archives: Lajmi fundit

04 Nov
0

Basha prezanton në Korçë Platformën për Pastrimin e Politikës nga Krimi, Vetingun e Politikanëve

Përshëndetje zonja e zotërinj, të rinj e të reja, qytetarë të Korçës. i dashur Aldo, kryetar i Partisë Demokratike të Korçës, i dashur zoti Ristani, sekretar i përgjithshëm i Partisë Demokratike, e nderuar profesoreshë Duka, të nderuar zoti Ervin Salianji, ...

Me Shume
04 Nov
0

Skandali me tenderin e uniformave të urgjencës, u vodhën 450 milionë lekë

Sistemi shëndetësor në vend është përkeqësuar nga viti në vit, sepse korrupsioni dhe babëzia qeveritare po e gërryen me shpejtësi, duke u hequr qytetarëve mundësinë e një shërbimi me standarte. Shërbimi i Urgjencës është një nga modelet e abuzimeve dhe ...

Me Shume
04 Nov
0

Belind Këlliçi në Forumin e të Rinjve të PPE: Gjendja e rinisë në Shqipëri është alarmante

Delegacioni i Forumit Rinor të Partisë Demokratike kryesuar nga Belind Këlliçi, mori pjesë në Kongresin e XII të Forumit të Forumit Rinor të Partisë Popullore Europiane YEPP me temë: “Revolucioni digital: Detyrë e Europës për ta udhëhequr atë”. Në kete ...

Me Shume
02 Nov
0

Vangjush Dako duhet të jetë në burg për përdorimin e bandave të Durrësit për të  blerë vota për pushtetin e tij dhe të Edi Ramës.

Vangjush Dako duhet të jetë në burg për përdorimin e bandave të Durrësit për të  blerë vota për pushtetin e tij dhe të Edi Ramës. Vangjush Dako ka patur lidhje me bandën e Avdylajve jo vetëm në fushatë elektorale, siç ...

Me Shume
02 Nov
0

Në farmacinë qëndrore të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” 93 % e ilaçeve janë të skaduara, sepse Ogerta Manastirliu i shërben mafias së Ilaçeve. 

​·        Në farmacinë qëndrore të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” 93 % e ilaçeve janë të skaduara, sepse Ogerta Manastirliu i shërben mafias së Ilaçeve. ·        QSUT është përdorur si kosh plehrash për të pastruar depot e disa kompanive private, ...

Me Shume
01 Nov
0

Saimir Tahiri NUK i ka kryer krimet në Itali, por në Shqipëri. Njësoj si Rama, ai paracaktoi vendimin e prokurorisë për të mbyllur dosjen e përfshirjes në trafik droge

Saimir Tahiri, njësoj si Edi Rama paracaktoi sot vendimin e prokurorisë për të mbyllur dosjen e përfshirjes së tij në trafik droge. Hetimi italian është i parëndësishëm dhe nuk ka lidhje FARE me hetimin në Shqipëri. Saimir Tahiri NUK i ...

Me Shume
31 Oct
0

Vangjush Dako i ka shpërblyer kriminelët me pasuri dhe pushtet në Durrës për blerjene votave për llogari të pushtetit ilegjitim të Edi Ramës.

Vangjush Dako i ka shpërblyer kriminelët me pasuri dhe pushtet në Durrës për blerjene votave për llogari të pushtetit ilegjitim të Edi Ramës. Krimi elektoral, blerja e votave nga bandat dhe shpërblimi me pasuri të tyre nga Vangjush Dako duhet ...

Me Shume
31 Oct
0

Baxhanaku i Edi Ramës, Armando Frangu është pjesë e skemës mafioze për të nxjerrë fituese kompaninë kroate të monopolit të kontrollit online të faturimit të biznesit.

Baxhanaku i Edi Ramës, Armando Frangu është pjesë e skemës mafioze për të nxjerrë fituese kompaninë kroate të monopolit të kontrollit online të faturimit të biznesit. Kompania e baxhanakut të Edi Ramës ka marrë pjesë në tender pa bërë asnjë ...

Me Shume
30 Oct
0

Edi Rama nuk po qeveris më. Pushtetin që e bleu me ndihmën e kriminelëve, po e përdor për të mbrojtur nga drejtësia veten e tij, Dakon, Tahirin, Gjiknurin, Ballën, Xhafën, Ahmetajn dhe të tjerët.

  Edi Rama nuk po qeveris më. Pushtetin që e bleu me ndihmën e kriminelëve, po e përdor për të mbrojtur nga drejtësia veten e tij, Dakon, Tahirin, Gjiknurin, Ballën, Xhafën, Ahmetajn dhe të tjerët.   Prokuroria ka interceptuar në ...

Me Shume
30 Oct
0

Faktohet paralajmërimi i PD 5 javë më parë, se monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin do ta fitojë një kompani kroate.

Faktohet paralajmërimi i PD 5 javë më parë, se monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin do ta fitojë një kompani kroate. Kompania kroate mori tenderin korruptiv dhe të paracaktuar, që do të faturojë biznesin me një kosto nga 80-100 ...

Me Shume