fbpx

Author Archives: PD

29 Jan
0

Edi Rama ka dështuar

Edi Rama 🤡 nuk dëgjonte kur opozita denonconte kanabizimin e vendit 🚭. Edi Rama 🃏 nuk dëgjonte kur media shqiptare 🇦🇱 dhe ajo ndërkombëtare 🌍 publikonin shifrat alarmante të mbjelljes së kanabisit 📈. Edi Rama 🏴‍☠ nuk dëgjonte 🙉 as ...

Me Shume
15 Jan
0

Objektivi i opozitës: Largimi i kësaj qeverie përmes zgjedhjeve të parakohshme të lira dhe të ndershme

· Dita e djeshme shënon hapin e parë për përfundimin me sukses të procesit të diktuar nga udhërrëfyesi të Bundestagut që do ta çojë Shqipërinë drejt zgjedhjeve parlamentare të lira dhe të ndershme. · U përmbushën tre kushtet që opozita ...

Me Shume
14 Jan
0

Zgjidhja e krizës do të vijë përmes zgjedhjeve të parakohshme.

· Reforma zgjedhore del jashtë parlamentit. Zgjidhja e krizës politike do të vijë përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhjet lokale. DEKLARATAT E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA PËR REFORMËN ZGJEDHORE Prej muajit tetor, Opozita e Bashkuar ...

Me Shume
22 Nov
0

Shqipëria meriton një të ardhme Europiane.

Shqipëria sot gjendet në udhëkryq. Ne nuk mundet të përballojmë çmimin e lartë të katër vite të tjera si këto që lamë pas. Shqipëria meriton një të ardhme më të mirë.Shqipëria meriton një të ardhme Europiane.

Me Shume
03 Oct
0

PLATFORMA E OPOZITËS SË BASHKUAR PËR “REFORMËN ZGJEDHORE”

Me Shume
03 Oct
0

Premtoi legalizim falas, po shkatërron pa dëmshpërblim.

Premtoi legalizim falas por shkatërroi qindra banesa dhe nxorri mijëra fëmijë dhe të moshuar në mes të katër rrugëve. Për të vjedhur paratë e taksave dhe grabitur pronat e tyre, Edi Rama mashtroi dhe dhunoi shqiptarët. Vetëm largimi i Hajdutit ...

Me Shume
18 Sep
0

Rama vodhi dhe largoi nga vendi 300 mijë shqiptarë

Premtoi 300 mijë vende pune, por i përzuri nga Shqipëria më shumë se 300 mijë shqiptarë. Miliarda euro janë vjedhur, abuzuar dhe shpërdoruar nga Hajduti Psiqik këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Edi Ramës dhe klientëve ...

Me Shume
18 Sep
0

Gati të ofrojmë një platformë kombëtare për daljen e vendit nga kriza.

Siç mund ta merrni me mend, tema kryesore e diskutimit ka qenë raporti i OSBE/ODIHR-it, i cili rrëzoi farsën e 30 qershorit. Është më shumë se një raport zgjedhor, pothuajse është një raport i një ngjarjeje kriminale dhe në një ...

Me Shume
18 Sep
0

Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit.

Raporti i OSBE/ODIHR e ka rrëzuar farsën e 30 qershorit në çdo aspekt.   Raporti tregon se 30 qershori ishte procesi më problematik dhe më i pandershëm i dy dekadave të fundit.   Për herë të parë në historinë e ...

Me Shume
13 Apr
0

Largimi i Edi Ramës, kusht i panegociueshëm për qeveri tranzitore

Mirënjohjen më të thellë për ju, qytetare e qytetarë të Tiranës e të të gjithë Shqipërisë për këtë protestë të pashoqe në historinë e pluralizmit, në historinë e Shqipërisë moderne. Mirënjohje për këtë qëndresë monumentale për orë të tëra, në ...

Me Shume